Zbliża się 30. Bieg Sztafetowy Szlakiem Męczeńskiej Drogi Księdza Jerzego Popiełuszki

Już w niedzielę 2 października ponad 200 uczestników stawi się na starcie jubileuszowej 30. edycji Biegu Sztafetowego Szlakiem Męczeńskiej Drogi Księdza Jerzego Popiełuszki. Bieg odbędzie się na trasie Bydgoszcz – Górsk z metą przy Centrum Edukacji Młodzieży im. ks. J. Popiełuszki w Górsku. Zapisy na Bieg wciąż trwają.
 Zbliża się 30. Bieg Sztafetowy Szlakiem Męczeńskiej Drogi Księdza Jerzego Popiełuszki
/ pixabay.com

W niedzielę 2 października w sportowy sposób biegacze upamiętnią 38. rocznicę śmierci kapelana „Solidarności” w ramach jubileuszowej 30. edycji Biegu Sztafetowego Szlakiem Męczeńskiej Drogi Księdza Jerzego Popiełuszki. Równolegle z biegiem sztafetowym odbędzie się również maraton. Zachęcamy do udziału w Biegu, na który zapisy wciąż trwają.

Organizatorami Biegu są: Zarząd Regionu Bydgoskiego NSZZ ,,Solidarność”, Fundacja „Światło-Życie” Ośrodek w Bydgoszczy.

Głównym sponsorem imprezy jest firma Solbet sp. z o.o. 

Patronat honorowy nad Biegiem objął Ordynariusz Diecezji Bydgoskiej Ksiądz Biskup Krzysztof Włodarczyk oraz Piotr Duda – Przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”. 

Bieg odbędzie się na trasie Bydgoszcz – Górsk z metą przy Centrum Edukacji Młodzieży im. ks. J. Popiełuszki w Górsku.

W miejscach upamiętniających Kapelana „Solidarności” odmówiona zostanie modlitwa, zapalone znicze i złożone kwiaty oddając hołd bł. ks. Jerzemu.

Sportowe zmagania poprzedzi uroczysta Msza Święta odprawiona w Kościele pw. Świętych Polskich Braci Męczenników w Bydgoszczy o godzinie 9.00 – w miejscu, w którym ks. Jerzy odprawił swoją ostatnią Mszę Świętą.

Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowy medal oraz koszulkę.

Zapisać się na maraton można na stronie: www.maratonpopieluszki.pl.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe