Spór zbiorowy w PKC Group Poland

W Starachowicach Międzyzakładowa Organizacja Związkowa NSZZ „Solidarność” w MAN Bus sp. z o.o. obejmująca swym działaniem również PKC Group Poland weszła w spór zbiorowy z tym pracodawcą.
 Spór zbiorowy w PKC Group Poland
/ fot. własne

Niezrealizowanie postulatów płacowych, z którymi wystąpili do Zarządu PKC związkowcy z Solidarności, spowodowało wszczęcie sporu zbiorowego.

Żądania związkowców dotyczą podniesienia płacy zasadniczej wszystkich pracowników starachowickiego PKC Group Poland o 500 zł brutto oraz włączenie do płacy zasadniczej premii miesięcznej.

– W piśmie, jakie otrzymaliśmy w dniu 20 września, Zarząd pisze, że rozmowy o podwyżce płac mogą się rozpocząć dopiero w czwartym kwartale, ale nie precyzuje, kiedy dokładnie mogłoby to nastąpić. Na chwilę obecną Zarząd PKC stwierdza, że gotowy jest do zapoznania się z oczekiwaniami przedstawicieli pracowników jeszcze we wrześniu. Nie bardzo wiadomo, o co w tym chodzi, bo przecież nasze oczekiwania określiliśmy w piśmie, które Zarząd otrzymał. Taka postawa Zarządu sprawiła, że zgodnie z Ustawą z dnia 23 maja 1991 r. o rozwiązywaniu sporów zbiorowych (Dz. U. z dnia 26 czerwca 1991 r.) wszczęty został spór zbiorowy. W czasie trwania sporu zbiorowego pracodawca musi podjąć natychmiast rozmowy na temat zgłoszonych postulatów. Brak realizacji postulatów daje związkowi zawodowemu uprawnienia do ogłoszenia strajku. Miejmy nadzieję, że do tego nie dojdzie – poinformował Jan Seweryn, przewodniczący MOZ NSZZ „Solidarność” w MAN Bus sp. z o.o., PKC Group Poland sp. z o.o. Starachowice i Apleona HSG sp. z o.o.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe