– Ukraińcy mają zdolności, by w całości odbić Chersoń i terytoria na zachodnim brzegu Dniepru – powiedział w czwartek szef Pentagonu Lloyd Austin. Jak dodał, spodziewa się, że siły zbrojne Ukrainy będą kontynuować swoją ofensywę w regionie.
W porcie w Mikołajowie Rosjanie zaatakowali terminal dzierżawiony przez chiński koncern – przekazało MSZ Ukrainy. Wskutek ataku zniszczono towar o wartości 26 mln dolarów.
Gerard Pique opublikował w mediach społecznościowych nagranie. Obrońca „Dumy Katalonii” przekazał, że w najbliższą sobotę rozegra swój ostatni mecz.
Najmłodszy zwycięzca „Gigantów Historii” Oskar Szafarowicz wezwał posła PO Michała Szczerbę do debaty. To odpowiedź na niejednoznaczny wpis polityka.
Nadal nie wiadomo, czy na szczycie G20, który odbędzie się w dniach 15-16 listopada w Indonezji, zjawi się prezydent Ukrainy. Wołodymyr Zełenski postawił bowiem warunek.
W rozmowie z dziennikiem "Super Express" kuzyn Jarosława Kaczyńskiego Jan Maria Tomaszewski skomentował falę ataków na biura poselskie polityków PiS, które miały miejsce w ostatnim czasie.
Były prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew znów szokuje. Tym razem pisał o "motłochu bezczelnych Polaków".
Zdjęcie flagi Rosji z siedziby władz obwodowych w okupowanym Chersoniu może być prowokacją – ostrzegła rzeczniczka Sił Obrony na południu Ukrainy Natalia Humeniuk, cytowana przez portal Ukrainska Prawda.
Z rekomendacji Ministerstwa Sprawiedliwości rząd złożył w środę skargę do TSUE – przekazał w czwartek wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta.
Z danych Nielsen Audience Measurement udostępnionych przez serwis Wirtualne Media wynika, że liderami oglądalności rynku telewizyjnego w październiku 2022 r. były stacje TVP1 i TVP2. Dopiero za nimi uplasował się TVN i Polsat, które zanotowały największe spadki.
W dniu ogłoszenia zwolnień padł nasz rekord zapisów dokonanych jednego dnia – mówi szefowa Solidarności w Agorze i Inforadiu Adriana Rozwadowska.
Do groźnej sytuacji doszło w „Dzień dobry TVN”. Pogodynka Żaneta Rosińska wzięła udział w kontrolowanym poślizgu samochodem. Niestety nie wszystko poszło zgodnie z planem.
W Mościskach w czwartek odbył się pogrzeb Mariana Matusza, który zginął na wojnie z Rosją. – Wszyscy są w szoku – powiedziała PAP Ludmiła Gandz, mieszkanka tego miasta na zachodzie Ukrainy. Marian był synem Polaków, ale urodził się na Ukrainie i przyjął obywatelstwo tego kraju.
Papież Franciszek po raz pierwszy podczas podróży samolotem nie przeszedł wśród wysłannikow mediów, lecz przywitał się z nimi na siedząco, tłumacząc się silnym bólem kolana.
Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek złożył pozew przeciwko przewodniczącemu Platformy Obywatelskiej Donaldowi Tuskowi. Chodzi o słowa dotyczące in vitro w podręczniku do przedmiotu historia i teraźniejszość autorstwa prof. Wojciecha Roszkowskiego – poinformował w czwartek portal Onet.pl.
Sfingowane procesy, tortury i długoletnie kary więzienia. Reporterzy „Magazynu śledczego Anity Gargas” idą tropem represji funkcjonariuszy reżimu Łukaszenki wobec naszych rodaków z Polski i Białorusi.
„Najpierw będzie prośba do Komisji Europejskiej «po dobroci», potem pozew do TSUE za naliczanie kar w związku z Izbą Dyscyplinarną” – podaje RMF FM, powołując się na rządowe źródła w Brukseli.
Bank Anglii dokonał ósmej podwyżki stóp procentowych. Tym razem podniósł ją o 75 punktów bazowych. To najdrastyczniejsza podwyżka od 1989 r.
„Naczelny Sąd Administracyjny na naszej rozprawie ostatecznie stwierdził, że Konstytucja RP nie zabrania małżeństw jednopłciowych” – informują w mediach społecznościowych gejowscy celebryci Jakub i Dawid. Tymczasem Instytut na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris, jak i wielu innych internautów, wskazuje, że informacja rozpowszechniana przez Jakuba i Dawida… to fake news.
– Dementuję, nie było ze mną żadnych rozmów dotyczących mojego powrotu na stanowisko ministra rolnictwa – powiedział w czwartek w Studiu PAP Jan Krzysztof Ardanowski, szef prezydenckiej Rady ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich.