Adrian Wachowiak: Fundacji czar – rzecz o przepijaniu publicznej kasy Wiadomości
Adrian Wachowiak: Fundacji czar – rzecz o przepijaniu publicznej kasy

Żeby wszystko było jasne: nie wszytkie fundacje, organizacje charytatywne i inne podmioty czerpiące kasę podatników są przeżarte patologią. Nie wszystkie, ale… prawie. Czy ktoś potrafi wskazać korzyść dla przeciętnego Nowaka z tego, że np. posłanka Nowoczesnej, ta sama, która na wiecu darła buzię o dyktaturze kobiet (!), „ukończyła” tzw. szkołę liderów?

Gazeta Obywatelska: Szczęście w polityce-Waldemar Maszenda Wiadomości
Gazeta Obywatelska: Szczęście w polityce-Waldemar Maszenda

De Gaulle mistrzowsko umiał wykorzystać koniunkturę, która się nadarzyła, ale też szczęście nie zawodziło go wówczas jak i później ― w powojennej Francji uniknął 31 zamachów na swoje życie.

Krzysztof "Toyah" Osiejuk: Gdy sceną zatrzęsło Wiadomości
Krzysztof "Toyah" Osiejuk: Gdy sceną zatrzęsło

Znajomy mój poinformował mnie, że „Wyborcza” jest wyłącznie symbolem zmiany systemowej. Jego zdaniem mianowicie, nadchodzi kres nie tylko „Wyborczej”, nie tylko wielkich mediów, ale również największych portali internetowych, takich jak Onet, czy Wirtualna Polska, a to z tego powodu, że ludzie coraz częściej mają ich wszystkich dość i decydują się na kontakt bezpośredni. Zdaniem mojego znajomego, już za kilka lat będą tylko Facebook, Google i my.

Zbigniew Kuźmiuk: Czego się spodziewać po politykach, którzy uważają Fidela Castro za bohatera? Wiadomości
Zbigniew Kuźmiuk: Czego się spodziewać po politykach, którzy uważają Fidela Castro za bohatera?

Po ogłoszeniu w kubańskiej telewizji przez obecnego przywódcę tego kraju Raula Castro, że jego brat 90-letni Fidel nie żyje, natychmiast popłynęły kondolencje do tego kraju, ale głównie od polityków lewicowych.

Grzegorz J. Kałuża: Fidel znaczy wierny Wiadomości
Grzegorz J. Kałuża: Fidel znaczy wierny

Wczoraj zmarł kubański dyktator komunistyczny El Comandante Fidel Castro Ruz . Nic w tym dziwnego dla normalnych ludzi, wszak był to 90-letni starzec. Dla Kubańskiej Partii Komunistycznej to jednak wstrząs, bowiem sami wmówili sobie, że wódz jest nieśmiertelny. Był już na dobrowolnej emeryturze, władzę przekazał bratu, Raulowi. W ogóle cała kubańska dyktatura to rodzinny interes. Fidel był szefem państwa, superprezydentem, Raul dowódcą sił zbrojnych, Ramon dyrektorem gigantycznego majątku ziemskiego, w stylu PGR-u. Rewolucyjna rodzina Castro skupiła w swoich rękach więc wszystkie trzy atrybuty typowej, latynoskiej elity – władzę, armię i ziemię.

Beata Mateusiak-Pielucha: Poprawność polityczna wprowadza relatywizm wartości jako normę Wiadomości
Beata Mateusiak-Pielucha: Poprawność polityczna wprowadza relatywizm wartości jako normę

Anna Brzeska, blog „obok”, zwróciła uwagę na wypowiedź szefa Komisji Europejskiej na wieść o śmierci Fidela Castro i pozostawiła ją bez komentarza, co mnie nie dziwi, ponieważ mnie też zatkało. Jean-Claude Juncker powiedział: „Ze śmiercią Fidela Castro, świat stracił człowieka, który dla wielu był bohaterem”. Poprawność polityczna, która stałą się normą dla wypowiedzi ludzi współczesnej demokracji byłaby tylko ciekawym zjawiskiem, gdyby tak głęboko  nie dotyczyła  bezpośrednio zwykłego, codziennego życia. Dotyczy, ponieważ wprowadza jako normę relatywizm wartości.

Rafał Górski: Społeczeństwo obywatelskie czy rządowe? Wiadomości
Rafał Górski: Społeczeństwo obywatelskie czy rządowe?

„Rząd jest ciągle oskarżany o to, że nie budujemy społeczeństwa obywatelskiego, a przecież na ten cel przeznaczane są miliardy złotych. Tyle że często okazuje się, iż są to fundacje, które były podporządkowane politykom poprzedniego układu rządzącego.” To słowa Premier Beaty Szydło, która udzieliła wywiadu dla portalu Tysol.pl i Tygodnika Solidarność. W mediach rozpętała się wokół nich burza. Trzy uwagi. Po pierwsze, to nie rząd powinien budować społeczeństwo obywatelskie.

Jan Mosiński: Śmierć "Pana Nikt", czyli co myślę po śmierci despoty Fidela Castro. Wiadomości
Jan Mosiński: Śmierć "Pana Nikt", czyli co myślę po śmierci despoty Fidela Castro.

Śmierć "Pana Nikt", czyli co myślę po śmierci despoty Fidela Castro.

Anna Brzeska: Chapeau bas, panie profesorze Gliński Wiadomości
Anna Brzeska: Chapeau bas, panie profesorze Gliński

„W polityce lepiej unikać ludzi przyzwoitych. Czasem taki ma nagłe odruchy uczciwości i robi swojemu obozowi kłopot” - pisze na swoim Twitterze Rafał A. Ziemkiewicz, komentując niedawne przeprosiny premiera Glińskiego. Z lekkim bólem, bo za panem Ziemkiewiczem generalnie nie przepadam, przyznaję mu tym razem całkowitą rację.

Krzysztof "Toyah" Osiejuk: Kto się boi Bożego Miłosierdzia? Wiadomości
Krzysztof "Toyah" Osiejuk: Kto się boi Bożego Miłosierdzia?

Dlaczego tylu z nas, teraz, gdy Franciszek mocą swojej władzy proklamuje Bożą Miłość, która ogarnia wszystkich, co jej szczerze pragną, robi wrażenie tak pewnych siebie, że na samą myśl o tym, że jakiś grzesznik dostanie to, na co ich zdaniem nie zasłużył, zaczynają zgrzytać zębami?

Krzysztof "Toyah" Osiejuk: Czy Leszek Miller ma jeszcze szansę dostać robotę w Kancelarii Prezydenta? Wiadomości
Krzysztof "Toyah" Osiejuk: Czy Leszek Miller ma jeszcze szansę dostać robotę w Kancelarii Prezydenta?

Otóż od paru dni mam bardzo silne wrażenie, że pierwszy błąd, jaki Prezydent popełnił kompletując swój gabinet, był taki, że, skoro już tak trudno było mu zawieść przyjaciół i musiał im dać im po stanowisku, osobą sobie najbliższą nie uczynił Leszka Millera.

Zbigniew Kuźmiuk: Gazprom uzyskał od KE to co chciał Wiadomości
Zbigniew Kuźmiuk: Gazprom uzyskał od KE to co chciał

Pod koniec października Komisja Europejska wydała dwie bardzo korzystne decyzje dla rosyjskiej spółki Gazprom, zostały one zresztą podjęte przy potężnym lobbingu niemieckich urzędników.

Aleksandra Jakubiak: Abel Azcona i europejskie bożki. Historia profanacji hostii Wiadomości
Aleksandra Jakubiak: Abel Azcona i europejskie bożki. Historia profanacji hostii

Pan Azcona, w pewnych kręgach uchodzący za artystę (nasza ocena jego fachu zależeć będzie bowiem od tego, jak sformułujemy definicję sztuki), ukradł, po czym sprofanował 242 konsekrowane hostie, udając, że przystępuje do komunii św., następnie kładąc je na ziemi i fotografując. Najbardziej znanym z jego "dzieł" jest ułożony na kamiennej posadzce napis "pederastia". Są tam także zdjęcia leżących na ziemi hostii, stanowiących, w jego pojęciu, formę hołdu wobec ofiar reżimu Francisco Franco.

Waldemar Żyszkiewicz: Krótki bilans Polski tranzytowej Wiadomości
Waldemar Żyszkiewicz: Krótki bilans Polski tranzytowej

Pierwsza moja książka publicystyczna wychodzi właśnie w tym miesiącu. Jej premiera jest przewidziana podczas XXV Targów Książki Historycznej w Arkadach Kubickiego – Zamek Królewski w Warszawie – które odbędą się w dniach 24–27 listopada 2016.

Krzysztof "Toyah" Osiejuk: Przejmujemy ZPR-y, czyli zmiana jeszcze lepsza Wiadomości
Krzysztof "Toyah" Osiejuk: Przejmujemy ZPR-y, czyli zmiana jeszcze lepsza

A ja tylko chciałbym powiedzieć mojemu prezydentowi, że jeśli tak bardzo lubi brać udział w imprezach urodzinowych, to następnym razem niech wpadnie na urodziny mojego psa. Tak będzie dla niego i dla nas wszystkich zdecydowanie lepiej. 

Gazeta Obywatelska: Język ideologii- Albert Łyjak Wiadomości
Gazeta Obywatelska: Język ideologii- Albert Łyjak

Neoliberalizm, żeby odnieść sukces musiał zawłaszczyć język.Polacy przywykli łączyć zjawisko nowomowy z PRL-em. Tymczasem neoliberalizm także ma swoją nowomowę. 

Jan Pietrzak dla "TS": Donald Trump ma oko na słowiańską urodę. Polki są piękne, a więc... Wiadomości
Jan Pietrzak dla "TS": Donald Trump ma oko na słowiańską urodę. Polki są piękne, a więc...

Wybór Donalda Trumpa potwierdził rosnącą falę globalizacji. Cały świat uważa za swój obowiązek ogłosić, co ma w tej sprawie do powiedzenia. Od Zakazanego Miasta w Pekinie do zakazanej gęby (nazwisko znane redakcji) w Brukseli, od lemingów w Wilanowie do pingwinów w Nowej Zelandii, które tak zaczęły tupać z emocji, że popękała południowa wyspa.

Janusz Szewczak: Polski PKB - nie tyle maleje, co normalnieje. Nie dajmy się więc zwariować! Wiadomości
Janusz Szewczak: Polski PKB - nie tyle maleje, co normalnieje. Nie dajmy się więc zwariować!

Blisko 3-proc. wzrost PKB w skali roku czy 2,5-proc. wzrost polskiego PKB w III kw. 2016 r. to nie żaden dramat, ani grecki scenariusz, jak tego chce PO-PSL czy Nowoczesna.

Zbigniew Kuźmiuk: W skali całej UE luka w podatku VAT wynosi obecnie około 170 mld euro rocznie Wiadomości
Zbigniew Kuźmiuk: W skali całej UE luka w podatku VAT wynosi obecnie około 170 mld euro rocznie

Wczoraj w Parlamencie Europejskim odbyła się debata poświęcona przygotowywanemu przez Komisję Europejską nowemu systemowi podatku VAT i walce z wyłudzeniami tego podatku w poszczególnych krajach UE.

Prof. Marek Jan Chodakiewicz dla "TS": Erdoğan otwarcie wprowadza islam do Turcji Wiadomości
Prof. Marek Jan Chodakiewicz dla "TS": Erdoğan otwarcie wprowadza islam do Turcji

Właśnie doszły mnie wieści, że prezydent Turcji Recep Tayyip Erdoğan wyrzucił ze służby 300 oficerów marynarki wojennej. Naturalnie w związku z zamachem stanu z 15 lipca 2016 r. Od lipca do tej pory aresztowano co najmniej 37 000 osób, a z pracy zwolniono przynajmniej 100 000. Zamknięto gazety opozycyjne albo wprowadzono islamistycznych komisarzy do innych. Wszystko demokratycznie. Taki islamistyczny parlamentaryzm. Ludzie zagłosowali za demontażem poprzedniego systemu i Erdoğan go demontuje.

Emerytury
Stażowe