Szczyt Bałkanów Zachodnich
Madagaskar - zapiski z wyprawy na koniec świata
Wojna obronna toczona przez Ukrainę wciąż weryfikuje różne koncepcje militarne, jakie były rozważane w ostatnich latach. Okazuje się, że pewne stare pomysły wojenne wciąż się sprawdzają. Jeden z nich to użycie „rydwanu bojowego”.
Obrońcy Rosji z Niemiec i Francji oraz bułgarski łącznik
MECZ W DZIEŃ PARZYSTY CZYLI... WYGRAĆ Z FRANCJĄ?
WOJNA I ZMĘCZENIE
Piłka pachnąca polityką
W Polsce coraz szersze kręgi zatacza debata na temat legalizacji eutanazji. W niektórych krajach proceder ten już dawno został uznany w świetle prawa. Na początku października Europejski Trybunał Praw Człowieka odrzucił skargę Belga, którego matka została poddana eutanazji z powodu depresji. O zabiciu matki przez lekarzy mężczyznę powiadomiono… dzień po jej śmierci. Nie mógł się z nią nawet pożegnać… Nie możemy pozwolić, by ten wyrok wykorzystali promotorzy eutanazji w Polsce, którzy od roku coraz intensywniej przekonują Polaków o „normalności” zabijania w imię „miłosierdzia”. Mamy się czego obawiać, bo dotąd żaden kraj nie powstrzymał eutanatycznego lobby.
Prezydent Ryszard Kaczorowski - wspomnienie osobiste
Mundial i polityka (po bandzie)
Król Mundial i biało-czerwona szansa
Małżonka Prezydenta RP – Agata Kornhauser-Duda odwiedziła we wtorek Zabrze, by spotkać się z kadrą i małymi pacjentami dwóch tutejszych szpitali Śląskiego Uniwersytetu Medycznego o profilach dziecięcych: onkologicznym i transplantologii serca. W niecodziennej wizycie towarzyszyła jej bezpartyjna prezydent Zabrza - Małgorzata Mańka - Szulik.
Wojna z Ukrainą i konfrontacja z Zachodem szkodzi wpływom Rosji w różnych częściach świata. Moskwa traci wpływy w Europie, Azji Środkowej, na Kaukazie. Ale też swoją polityką bardzo dużo ryzykuje na Bliskim Wschodzie. Z dwóch powodów. Po pierwsze, obnażenie słabości Rosji na wojnie nie sprzyja jej wizerunkowi w regionie. Po drugie, zacieśnianie współpracy, w tym wojskowej, z szyickim Iranem alarmuje sunnickie monarchie i Izrael.
UOKiK kontra żużel. Jakie straty?
W przestrzeni publicznej trwa dyskusja na temat tego, czy jest możliwe przetrwanie lub odbudowa cywilizacji chrześcijańskiej. Temu zagadnieniu poświęcona będzie konferencja pt. „Nieprzemijająca nowość chrześcijaństwa vs. postchrześcijański świat”. Jest to pierwsze wydarzenie z cyklu „Odkrywać wiecznotrwałe”, zainicjowanego przez Uczelnię Collegium Intermarium. Podczas konferencji poruszone zostaną tematy m.in. współczesnego konfliktu cywilizacyjnego, zwalczania chrześcijańskich wzorców w kulturze czy kryzysu w Kościele. W wydarzeniu udział wezmą naukowcy i publicyści, m.in. prof. Grzegorz Kucharczyk, prof. Paweł Skrzydlewski, dr Tomasz Terlikowski czy Paweł Chmielewski. Konferencja odbędzie się 10 grudnia w siedzibie Collegium Intermarium w Warszawie.
W środowiskach lewicowych coraz częściej pojawiają się zarzuty kierowane wobec Jana Pawła II o rzekome tuszowanie przez niego przestępstw seksualnych katolickich duchownych. Podczas niedawnego posiedzenia Sejmu, tego typu twierdzenie sformułowała poseł Klaudia Jachira. Polityk Koalicji Obywatelskiej powiedziała, że Jan Paweł II „przez dekady brał udział w ukrywaniu przestępstw w stosunku do bezbronnych dzieci”. Instytut Ordo Iuris przygotował apel do posłanki o przeprosiny, a w przypadku ich braku, do Komisji Etyki Poselskiej o wyciągnięcie konsekwencji wobec Klaudii Jachiry. Petycję można podpisywać na stronie stopklamstwu.pl. Apel poparł szereg placówek edukacyjnych noszących imię Jana Pawła II.
Wiadomo, że jak pisze ich guru Klaus Schwab w swojej książce “Great Reset” (unowocześniona naukowa wersja “Mein Kampf”) na tym pełnym różnorodności świecie trzeba zaprowadzić porządek przy pomocy czasem drastycznych metod. Co jest niezbędne do poważnej demolki istniejącego systemu? Oczywiście plan i dużo forsy! Pełni jakże prymitywnego pożądania globaliści mają takie sny i mają też środki, aby te mokre sny zrealizować. Pamiętajmy jednak, że żeby zbudować nowy świat (czy jakąkolwiek jego utopijną wersję) trzeba zniszczyć fundamenty starej istniejącej cywilizacji łacińskiej z jej źródłami w greckiej demokracji i nauce, rzymskim systemie prawa i etyce chrześcijańskiej.
FAŁSZYWY PROROK Z ANGLII, CZYLI OD NIEDOSYTU DO WIKTORII
ANNA GERMAN I JEJ WIELKI FESTIWAL
Strasburg: kulisy „smoleńskiej” wiktorii