Nasza Redakcja otrzymała list byłej więźniarki Auschwitz i ofiary niemieckiego potwora "dr" Mengele Barbary Wojnarowskiej - Gautier do wicepremiera i Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotra Glińskiego. List publikujemy w całości
Wicepremier i szef resortu kultury Piotr Gliński mówił podczas dzisiejszej rządowej konferencji na temat czwartego etapu znoszenia obostrzeń epidemicznych w Polsce.
Dzięki wsparciu z tarczy finansowej i antykryzysowej udało się uratować ponad 4 mln miejsc pracy - powiedział w środę premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że na ten cel przeznaczono 40 mld zł.
Największego zagrożenia dla niezależności Sądu Najwyższego upatruję w głębokim podziale pomiędzy sędziami i we wzajemnej niechęci - powiedziała PAP I prezes SN Małgorzata Manowska. Jej zdaniem w takiej atmosferze niemożliwa jest dobra współpraca i kształtowanie orzecznictwa.
Dziś premier Morawiecki, wicepremier Gliński oraz min. zdrowia Łukasz Szumowski przekazują informację na temat czwartego etapu luzowania obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa.
W wypowiedzi dla środowego wydania dziennika "Handelsblatt" ambasador USA w Niemczech Richard Grenell oświadczył, że Stany Zjednoczone przygotowują nowe sankcje mające udaremnić dokończenie budowy gazociągu Nord Stream 2 z Rosji po dnie Bałtyku do Niemiec.
RMF24 opublikował informację na temat zniesienia obowiązku noszenia maseczek na ulicach. Według portalu ma on być uchylony już od najbliższego weekendu.
"Funkcjonariusze Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego z Poznania wspólnie z Żandarmerią Wojskową zatrzymali 3 osoby - prezesów gdańskiej i warszawskiej spółki, a także byłego oficera Wojska Polskiego" - czytamy w komunikacie Centralnego Biura Antykorupcyjnego.
W programie "Gość Wydarzeń" W Polsat News, marszałek Senatu Tomasz Grodzki mówił m.in. na temat relacji z wicemarszałkiem Markiem Pękiem.
Ministerstwo Zdrowia podało kolejne statystyki zakażeń wirusem SARS-CoV-2 oraz informacje o ofiarach śmiertelnych.
Trudno byłoby nazwać Jacka Nizinkiewicza "piewcą partii rządzącej", lecz kiedy po wczorajszym zamieszaniu związanym z ustalaniem terminu wyborów prezydenckich dziennikarz skrytykował Platformę Obywatelską, internauci wspierający tę partię dali dziennikarzowi odczuć swoje niezadowolenie.
Korespondent TVP w Berlinie Cezary Gmyz zamieścił w mediach społecznościowych wpis, który komentatorzy odebrali jako opinię dotyczącą kontrowersji w sprawie wczorajszej zmiany opinii marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego odnośnie terminu wyborów. Przypomnijmy, że Grodzki stwierdził wczoraj, że wybory powinny odbyć się po wygaśnięciu kadencji urzędującego prezydenta lub po jego dymisji.
Mimo zapowiedzi marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego i senatorów opozycji, że nie będzie obstrukcji przy pracach nad ustawą ws. organizacji wyborów prezydenckich, tę obstrukcję obserwujemy; toczy się bardzo cyniczna gra nastawiona na destrukcję państwa i jego organów - powiedziała marszałek Sejmu Elżbieta Witek.
Współpraca jest podstawą dobrej działalności samorządów; także zgodna współpraca między administracją rządową i samorządami jest warunkiem sprawnego funkcjonowania państwa; czasem ta oczywista prawda może komuś umykać, jeśli patrzy z perspektywy Warszawy - mówi w wywiadzie dla PAP prezydent Andrzej Duda.
Roman Giertych poinformował o złożeniu pozwów przeciwko wiceprzewodniczącemu Prawa i Sprawiedliwości oraz byłemu szefowi resortu obrony narodowej Antoniemu Macierewiczowi.
"Dziewuchy dziewuchom" to radykalna grupa feministyczna agresywnie promująca aborcję. W Dzień Matki grupa opublikowała grafikę... kobiety z psem
Jeden z internautów zadał Aleksandrze Dulkiewicz pytanie - dlaczego "chcecie" (chodzi o platformerską większosć w radzie miasta Gdańska - przyp. red.) zmienić oświadczenie radnych PiS odnośnie urodzin Jana Pawła II? A prezydent Gdańska odpowiedziała tak...
Działania opozycji totalnej stają się coraz mniej zrozumiałe. Po przesunięciu terminu wyborów i osiągnięciu możliwości wymiany kandydata, wydawało się, że jej przedstawiciele powinni wykorzystać okazję do poprawy swojej sytuacji wyborczej. Tymczasem będący twarzą mającej w Senacie większość opozycji Tomasz Grodzki, sugeruje przeciąganie prac nad ustawą pozwalającą przeprowadzić wybory, co może utrudnić nowemu kandydatowi PO-KO zebranie podpisów przed spodziewanym terminem wyborów, oraz proponuje, wątpliwe prawnie dalsze przesunięcia terminu wyborów. Pojawiają się nieoficjalne doniesienia o możliwej kolejnej wymianie kandydata.
Nie umiem się ubierać. I albo pozwolę sobie jeszcze jakieś garnitury kupić, a potem nie będę w nich chodził, przekonany, że wyglądam jak stróż w Boże Ciało, albo może wreszcie pójdę kiedyś do krawca, który na moje niewymiarowe kanty uszyje mi pierwszy garnitur, w którym będę się czuł i wyglądał. No to dajmy na to, że zdążę jeszcze te kilka razy w życiu garnitur założyć. Nie wiadomo, czy z krawatem, ale jednak.
Czy twórcy filmu „Zabawa w chowanego”, kolejnej po „Tylko nie mów nikomu” próbie ukazania problemu pedofilii w Kościele, mieli intencje wykraczające poza chęć zwrócenia uwagi na problem, poza pomoc ofiarom? Tak sądzę. Podobnie jak w przypadku twórców filmu „Nic się nie stało”, który w swoim zamierzeniu miał ukazać problem pedofilii w środowisku celebrytów, co się wprawdzie nie do końca udało, ale wobec nerwowości, jaką wywołał, również wydaje się potrzebny. Te ukryte intencje jednak są w tym przypadku rzeczą zupełnie drugorzędną.