Projekt 728 – ekspozycja poświęcona pamięci więźniów wywiezionych pierwszym transportem do Auschwitz – zostanie odsłonięta w niedzielę 13 czerwca przy ul Nowogrodzkiej 27 w Warszawie.
Węgry wprowadzają zakaz promocji homoseksualizmu. Przepisy będą dotyczyć edukacji szkolnej i reklam telewizyjnych.
Podczas zorganizowanego przez portal PCh24.pl „Tygodnia Życia i Wolności” przebiegającego pod hasłem "Dajcie żyć!" odbył się panel pt. „Prawa i Wolności”, w którym wystąpił m.in. redaktor naczelny tygodnika „Do Rzeczy”, Paweł Lisicki. Dziennikarz wskazał na bezprecedensowe niebezpieczeństwa dla naszej wolności związane z ingerencją państwa w każdą dziedzinę życia społecznego, jakiej dopuszcza się ono w ramach walki z zakażeniami COVID-19.
Kwestia reparacji musi być natychmiast postawiona na agendzie polsko-niemieckich relacji; Berlin musi nam zapłacić setki miliardów euro za zniszczenie materialne i gospodarcze II RP oraz za masowe zbrodnie na naszych przodkach - mówi w "Naszym Dzienniku" polityk Solidarnej Polski Janusz Kowalski.
Sprawa jest niebagatelna, ponieważ ma się rozbijać, jak twierdzą poszkodowani, o ok. 17 milionów złotych. Według co najmniej ośmiu odtwórców ról w serialach paradokumentalnych, takich jak "Detektywi" i "W11 - Wydział śledczy", od dłuższego czasu nie wypłacano im należnych tantiem.
Alojzy Grabicki jest współwinny większości okrutnych morderstw w katowni bezpieki przy ul. Rakowieckiej 37 w Warszawie, gdzie był naczelnikiem w najgorszych latach 1945–1954. Egzekucje polskich niepodległościowców zarządzał i w nich asystował. Nigdy nie poniósł kary.
Ten i inne rysunki znajdziesz w nadchodzącym numerze Tygodnika Solidarność
- Wymagania na rodziców chrzestnych. Kościół stawia warunki. Ksiądz może poprosić o zaświadczenie - czytamy na jednej z podstron Gazeta.pl eDziecko.pl - Oprócz preferencji samych rodziców chrzestny musi spełniać warunki kościoła katolickiego - zdaje się grzmieć medium na swoim fanpejdżu na Facebooku. No bo jakże to? Żeby udzielić katolickiego sakramentu, ksiądz miałby wymagać bycia katolikiem? Internauci natomiast wykazują więcej zdrowego rozsądku.
Demokraci w Izbie Reprezentantów USA zgłosili w piątek pakiet pięciu projektów ustaw, które mają ograniczyć ekspansję cyfrowych gigantów takich jak Google, Amazon, Facebook czy Apple, a nawet pozwolić na rozbicie ich monopoli. Reformy mogą liczyć na poparcie Republikanów.
Szef MSZ Danii Jeppe Kofod poinformował w piątek o wezwaniu ambasadora Rosji w związku z naruszeniem przestrzeni powietrznej w okolicach Bornholmu przez rosyjskie samoloty. Na incydent odpowiedziały duńskie myśliwce.
W Stanach Zjednoczonych mieszka około 10 mln osób polskiego pochodzenia (3,5 proc. ludności całego kraju). Spośród nich około 600 tysięcy możemy po prostu zdefiniować jako Polaków, bo wyjechali z Polski w kolejnych falach jako ludzie dorośli.
Skąd wziął się socjalizm w sensie intelektualnym? Nie chodzi tutaj o plejadę rozmaitych myślicieli, począwszy od antynomiańskich gnostyków przez socjalistów „utopijnych” i Marksa, aż do jego rozlicznych epigonów. Chodzi o kalki intelektualne, które pochodzą ze starych systemów historycznych, a które stale unowocześniano i dostosowano, aby nas pokarać socjalizmem.
Przekonaliśmy się na własnej skórze, jakie skutki ma hejt internetowy – relacjonuje muzyk Stan Borys, któty został napadnięty podczas rehabilitacji w szpitalu.
Polska tenisistka Iga Światek przyznała, że awans do finału debla w wielkoszlemowym French Open to dla niej duże osiągnięcie i niespodzianka, dzięki czemu cieszy się nim w pełni. – Wszelka presja u mnie zniknęła – dodała specjalizująca się w singlu tenisistka.
To nie jest sprawa obietnicy, Jarosław Gowin przez wiele miesięcy prosił, żebym była kandydatem. Teraz wiem, że to był brudny okropny plan – komentował spór dotyczący wyboru RPO kandydatka na to stanowisko Lidia Staroń.
Arcybiskup Monachium i Freisingu, kardynał Reinhard Marx, wyraził zaskoczenie szybką odpowiedzią papieża Franciszka na jego rezygnację i faktem, że papież jej nie przyjął.
Od poniedziałku podróże z Polski, Rumunii i Monako do Czech będą odbywać się bez ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa – poinformowało w piątek MSZ w Pradze. Na mapie sporządzonej przez resort kraje oznaczono kolorem zielonym i adnotacją o niskim ryzyku epidemicznym.
Słuchamy propozycji samorządów nt. nowych źródeł ich finansowania – powiedział w piątek w Katowicach członek Rady Ministrów odpowiedzialny za rozwój samorządów Michał Cieślak. Jako przykłady do analizy wskazał opłatę paragonową oraz udział w PIT dla gminy – miejsca urodzenia.
Sędzia TK Krystyna Pawłowicz bezlitośnie odpowiedziała na złośliwy wpis dziennikarza "Rzeczpospolitej" Jacka Nizinkiewicza.
Coś się kończy, coś zaczyna! Historia Wiosny Biedronia dziś dobiegła końca – poinformował na Twitterze przewodniczący klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski.