Policjanci obezwładnili mężczyznę, zatrzymany zmarł. Przerażające nagranie

Do tragicznej w skutkach interwencji policji doszło w piątek rano. Zatrzymany przez policję mężczyzna zmarł w szpitalu, trwa śledztwo w tej sprawie.
Lubińscy policjanci zostali wezwani na miejsce, gdzie agresywny i pobudzony mocno mężczyzna miał rzucać kamieniami w okna zabudowań – podaje policja. Policjanci obezwładnili mężczyznę, zatrzymany zmarł. Przerażające nagranie
Lubińscy policjanci zostali wezwani na miejsce, gdzie agresywny i pobudzony mocno mężczyzna miał rzucać kamieniami w okna zabudowań – podaje policja. / dolnoslaska.policja.gov.pl

Do tragedii doszło w piątek rano, w miejscowości Lubin (woj. dolnośląskie).

Komunikat policji ws. zatrzymania

Jak informują lokalne służby, ok. godz. 6 rano lubińscy policjanci zostali wezwani na miejsce, gdzie agresywny i pobudzony mężczyzna miał rzucać kamieniami w okna zabudowań. 

„Na numer alarmowy zadzwoniła matka mężczyzny, która zaznaczyła, że syn nadużywa narkotyków. Wobec agresywnego i pobudzonego mieszkańca Lubina funkcjonariusze użyli chwytów obezwładniających oraz kajdanek. W związku z jego irracjonalnym zachowaniem i podejrzeniem, że może znajdować się pod wpływem narkotyków, na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe” – podaje policja.

W komunikacie podano, że zgodnie z decyzją medyków, agresywny mężczyzna został przewieziony w asyście policji na SOR. Po ok. 2 godzinach komenda w Lubinie została powiadomiona, że mężczyzna zmarł w szpitalu. Trwa śledztwo w tej sprawie – podaje policja.

Wątpliwości dot. śmierci mężczyzny

W mediach społecznościowych pojawiło się jednak nagranie, które wywołało wątpliwości internautów dot. zachowania funkcjonariuszy w trakcie zatrzymania. Na nagraniu słychać krzyki zatrzymywano mężczyzny i widać, że jest on siłą przytrzymywany na ziemie przez kilka osób. Mężczyzna wije się na ziemi i woła o pomoc, a funkcjonariusze siedzą na nim.

Następnie zatrzymany zostaje doprowadzony do samochodu; na nagraniu widać, że jest bardzo słaby. Przy próbie umieszczenia go w samochodzie osuwa się na ziemię.

 

 

 

 

 

Interwencję ws. śmierci mężczyzny zapowiedział związany z Lubinem poseł PO Piotr Borys.

 "Tę sprawę należy wyjaśnić. Nie żyje młody człowiek, mieszkaniec Lubina. Film jest dostępny w sieci. Będę interweniował w Komendzie Policji w Lubinie, aby sprawdzić wszystkie okoliczności" –  napisał polityk na Twitterze.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe