Gwałtowne burze z gradem. IMGW wydaje szereg ostrzeżeń. W tych województwach będzie najgorzej

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem w południowo-wschodniej części kraju. Alert obowiązuje w sześciu województwach.
 Gwałtowne burze z gradem. IMGW wydaje szereg ostrzeżeń. W tych województwach będzie najgorzej
/ Pixabay.com

Niemal w całym kraju spodziewane są opady deszczu i burze z gradem. Zachmurzenie umiarkowane i duże, jedynie na wybrzeżu małe. Z wyjątkiem północno-zachodniej Polski przelotne opady deszczu i burze na wschodzie kraju. Na południowym wschodzie kraju burze miejscami z gradem, tam prognozowana wysokość opadów deszczu podczas burz do 25 mm.

Temperatura maksymalna od 13 stopni Celsjusza na wybrzeżu, około 19 stopni na przeważającym obszarze kraju do 21 stopni na południowym wschodzie.  

Alerty IMGW

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla województwa lubelskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, wschodniej i południowej części woj. mazowieckiego oraz południowej części woj. śląskiego.

Według synoptyków w tych regionach prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć ulewne opady deszczu do 25 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami może padać grad. Alerty obowiązują w piątek od godziny 11:00 do 22:00.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe