Dodatkowa nagroda dla pracowników ArcelorMittal

1700 zł brutto dodatkowej nagrody wynegocjowały dla pracowników ArcelorMittal Poland zakładowe organizacje związkowe, m.in. NSZZ „Solidarność”. Pieniądze zostaną wypłacone w dwóch transzach: we wrześniu i w listopadzie.
 Dodatkowa nagroda dla pracowników ArcelorMittal
/ fot. NSZZ "S" AMP

Negocjacje dotyczące wypłaty dodatkowej nagrody rozpoczęte zostały z inicjatywy organizacji związkowych. – Liczyliśmy na więcej, ale na początku pracodawca nie był skory do podjęcia jakichkolwiek rozmów na ten temat. Podkreślał, że negocjacje płacowe na 2022 rok zostały już zakończone, a poczynione w ich trakcie ustalenia są realizowane. Ostatecznie skłoniliśmy go do negocjacji, w trakcie których uzgodniliśmy, że na konta pracowników wpłynie w sumie 1700 zł. To dodatkowe pieniądze, ich wypłata nie była wcześniej planowana – mówi Mirosław Nowak, sekretarz „Solidarności” w dąbrowskim oddziale AMP.

O wypłatę dodatkowej nagrody w 2022 r. wystąpiło pięć największych organizacji związkowych funkcjonujących w AMP 17 maja br. Wnioskowana kwota była na poziomie 2.500 zł. Pierwsza odpowiedź pracodawcy w tym zakresie była negatywna jednak po stanowczym ponowieniu wystąpienia przez stronę związkową w dniu 14 czerwca br. przedstawiciele AMP przystąpili do rozmów.

Porozumienie dotyczące wypłaty dodatkowej nagrody organizacje związkowe podpisały z pracodawcą 15 lipca. Zgodnie z jego zapisami, wraz z wypłatą za sierpień, czyli do 10 września na konta pracowników koncernu wpłynie 1000 zł brutto. Kolejna transza nagrody, 700 zł brutto zostanie wypłacona razem z wynagrodzeniem za październik, przed 10 listopada.

AMP jest największym producentem stali w Polsce. Łącznie koncern zatrudnia ok. 10 tys. osób.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe