Rośnie napięcie na linii USA-Chiny. Nancy Pelosi wylądowała w Tajwanie

Agencja AP przekazała, że przewodnicząca Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi przybyła na Tajwan.
2.08.2022 r. / Nancy Pelosi w Kuala Lumpur w Malezji Rośnie napięcie na linii USA-Chiny. Nancy Pelosi wylądowała w Tajwanie
2.08.2022 r. / Nancy Pelosi w Kuala Lumpur w Malezji / fot. PAP/EPA/Nazri Rapaai / HANDOUT

Przewodnicząca Izby Reprezentantów, uważana za osobistość nr 3 w USA, wylądowała w Tajwanie mimo chińskich gróźb o poważnych konsekwencjach tej wizyty. Władze Chin ostrzegły, że jest to poważna prowokacja i nie pozwolą na „secesję i niepodległość Tajwanu”.

CZYTAJ TAKŻE: Rośnie napięcie Tajwan–Chiny. W sieci pojawiły się niepokojące nagrania

Oprócz Nancy Pelosi, w skład amerykańskiej delegacji wchodzą przewodniczący komisji spraw zagranicznych Izby Reprezentantów Gregory Meeks oraz członkowie stałej specjalnej komisji ds. wywiadu i komisji ds. sił zbrojnych.

Pelosi zabiera głos

Krótko po przylocie do Tajwanu Nancy Pelosi odniosła się do wizyty w mediach społecznościowych. Jak napisała, wizyta amerykańskiej delegacji jest „uhonorowaniem niezachwianego zaangażowania Ameryki we wspieranie tętniącej życiem demokracji na Tajwanie”.

„Solidarność Stanów Zjednoczonych z 23 milionami mieszkańców Tajwanu jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek, ponieważ świat stoi przed wyborem pomiędzy autokracją a demokracją” – dodała.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe