Czwarty związkowiec z Castoramy przywrócony do pracy!

"W dniu wczorajszym Sąd Rejonowy w Słupsku przywrócił do pracy Mateusza, kolejnego (czwartego) z 10 dziesięciu bezprawnie zwolnionych działaczy naszej Organizacji przez pracodawcę Castorama Polska Sp. z o.o." - przekazali w piątek przedstawiciele Solidarności w Castoramie.
 Czwarty związkowiec z Castoramy przywrócony do pracy!
/ fot. NSZZ "S" przy Castorama Polska sp. z o.o.

W sprawie zwolnionego w czwartek, 4 sierpnia zapadł wyrok I instancji. Stronom przysługuje jeszcze apelacja, ale, jak zapewniają związkowcy, "patrząc na wcześniejsze wyroki sprawa wydaje się być oczywista". Już teraz, korzystając z nowych przepisów, sąd zobowiązał Castoramę do zatrudniania pracownika do czasu prawomocnego wyroku.

Przypomnijmy, na przełomie czerwca i lipca tego roku po ponad 900 dniach procesów i pozostawania bez pracy pierwsza trójka z dziesięciu zwolnionych członków komisji Organizacji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” przy Castorama Polska sp. z o.o. wróciła do pracy. „Solidarność wygrała, wygrała też sprawiedliwość i prawda, dzięki czemu nie doszło do zniszczenia naszej organizacji. Sąd potwierdził nasze zdanie o bezprawności zwolnień działaczy, jakich dopuścił się pracodawca” – informowali wówczas związkowcy z Castoramy.

Szerzej na temat ich losów pisaliśmy w numerze 28. „Tygodnika Solidarność”.

Z kolei 27 lipca po prawie 3 latach przerwy odbyło się w Castoramie oficjalne spotkanie przedstawicieli organizacji związkowej z pracodawcą, podczas którego obie strony zadeklarowały chęć dialogu i współpracy.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe