XXIX Walne Zebranie Delegatów Regionu Podlaskiego w Wasilkowie

W niedzielę 21 sierpnia w Folwarku Nadawki w Wasilkowie odbyło się XXIX Walne Zebranie Delegatów Regionu Podlaskiego NSZZ „Solidarność”.
 XXIX Walne Zebranie Delegatów Regionu Podlaskiego w Wasilkowie
/ fot. Region Podlaski NSZZ "Solidarność"

Gośćmi WZD byli m.in. Bohdan Paszkowski Wojewoda Podlaski, Artur Kosicki Marszałek Województwa Podlaskiego, Beata Pietruszka Kurator Oświaty i Wychowania w Białymstoku, Zbigniew Karwowski Burmistrz Moniek, Krzysztof Gołaszewski Burmistrz Łap, Stanisława Korolkiewicz i Lech Feszler z Klubu Więzionych, Internowanych i Represjonowanych, Mirosław  Bielawski - Prezes Zarządu Radia Białystok oraz członkowie rodziny bł. księdza Jerzego Popiełuszko i przewodniczący organizacji związkowych NSZZ "Solidarność".

Obrady poprzedziła uroczysta Msza Święta w Sanktuarium w Świętej Wodzie, której przewodniczył Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup dr Józef Guzdek Metropolita Białostocki. Ks. Arcybiskup w kazaniu nawiązał do historii Polski i roli NSZZ „Solidarność” w odzyskaniu wolności i niepodległości. W 42 rocznicę powstania Związku, życzył aby ludzie „Solidarności” tak jak apostołowie nieśli przekaz i byli obrońcami etosu Sierpnia.

W trakcie obrad WZD, referat historyczny wygłosił dr Grzegorz Majchrzak z Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie.

Sprawozdanie z działalności Zarządu Regionu Podlaskiego NSZZ „Solidarność” przedstawił Przewodniczący Józef Mozolewski. Poinformował o wydarzeniach związanych z bieżącą kadencją Związku i wyzwaniach które czekają NSZZ „Solidarność” w najbliższej przyszłości.

Delegacji w głosowaniach przyjęli pięć Stanowisk WZD, dotyczących uchodźców z Ukrainy, aktualnej sytuacji społecznej i ekonomicznej kraju oraz spraw emerytalnych i wynagrodzeń pracowniczych.

Kliknij, aby zobaczyć fotorelacje z wydarzenia na stronie Regionu Podlaskiego.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe