Region Rzeszowski zaprasza na debatę „O Solidarności, która zmieniła bieg historii”

Wydarzenie odbędzie się 31 sierpnia 2022 r. o godzinie 14:00 w sali kolumnowej w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie.
 Region Rzeszowski zaprasza na debatę „O Solidarności, która zmieniła bieg historii”
/ pixabay.com

O historycznej roli „Solidarności" w obaleniu systemu komunistycznego przypomina Dzień Solidarności i Wolności, obchodzony 31 sierpnia na pamiątkę podpisania Porozumień Sierpniowych w Gdańsku w 1980 r.

W 42. rocznicę tego wydarzenia, Wojewoda Podkarpacki oraz Region Rzeszowski NSZZ „Solidarność” organizują debatę pokoleniową pt. „O Solidarności, która zmieniła bieg historii”. Wydarzenie odbędzie się 31 sierpnia 2022 r. o godzinie 14:00 w sali kolumnowej w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie.

Po debacie, o godz. 17.00 w kościele farnym w Rzeszowie odprawiona zostanie msza św. w intencji NSZZ „Solidarność” i Ojczyzny, a pod krzyżem misyjnym zapalone znicze i złożone kwiaty.

Polski Sierpień i powołanie wolnych związków zawodowych dały początek wielkim zmianom, przyniosły wyzwolenie spod jarzma totalitaryzmu i ukształtowały nowe oblicze Polski i Europy. Idea rodzącej się „Solidarności" porywała miliony ludzi, którzy sprzeciwili się panującemu reżimowi komunistycznemu. Przemiany jakie dokonały się za sprawą utworzonej w sierpniu 1980 r. „Solidarności" i ludzi, którzy doprowadzili do jej powstania, całkowicie zmieniły naszą Ojczyznę.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe