Piotr Duda w Jastrzębiu Zdroju: podwyżki proponowane przez rząd są nie do przyjęcia. Są oderwane od rzeczywistości

Bez przemówień i wystąpień odbyło się składanie kwiatów pod pomnikiem „Porozumienia Jastrzębskiego” na Placu im. Tadeusza Jedynaka przed Kopalnią Zofiówka. - Istotą świętowania rocznicy powstania „Solidarności” jest realizowanie podpisanych wtedy porozumień – powiedział po uroczystości Piotr Duda, przewodniczący Związku. Wcześniej uczestnicy uroczystości wzięli udział w mszy św. w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.
 Piotr Duda w Jastrzębiu Zdroju: podwyżki proponowane przez rząd są nie do przyjęcia. Są oderwane od rzeczywistości
/ Fot. D. Jaromin

- Najlepsze co możemy zrobić aby uczcić bohaterów tamtych dni, to cierpliwie realizować ich postulaty. A wtedy walczono nie tylko o godność, ale i podwyżki, dlatego proponowany przez rząd poziom płacy minimalnej w przyszłym roku i podwyżka dla budżetówki jest nie do przyjęcia – powiedział Piotr Duda odnosząc się do projektu budżetu skierowanego przez rząd do Sejmu.

Jeszcze raz przypomniał stanowisko „Solidarności” w tej kwestii budżetu, gdzie Związek oczekuje dwukrotnego wzrostu płacy minimalnej do wysokości 3750 zł i 20 proc. wzrostu wskaźnika dla państwowej sfery budżetowej.

- Podobnie jest z postulatem emerytur stażowych, którego „Solidarność” nie odpuści. To kwestia wiarygodności rządu – powiedział szef Związku. - Tak jak mówiłem w historycznej Sali BHP Stoczni Gdańskiej – udało się zrealizować tyle ważnych rzeczy. Pozostał tylko ta jedna.

Pytany o niedawne słowa Danuty Wałęsy, w których była pierwsza dama zarzuciła obecnym władzom „Solidarności” gumkowanie Lecha Wałęsy i kradzież „Solidarności”, Piotr Duda odpowiedział, że o „Solidarności” można mówić wszystko, pod warunkiem, że się mówi prawdę.

- Nikt nikogo z „Solidarności” nie wyrzucał. Kto chciał sam odchodził do polityki, biznesu, czy innej działalności społecznej. I dobrze – każdy ma takie prawo – powiedział. - Zostali ci co chcieli, którzy mają „Solidarność” w sercu, ci którzy ją zakładali i są w niej od samego początku.

- „Solidarność” jest jedna i ciągle ta sama. Nigdy nie pozwolimy na obrażanie członków Związku. Na takie uwłaczające wypowiedzi będziemy reagowali – podsumował.

ml


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe