Powraca konkurs plastyczny „Mój dom, moje miasto, moja ojczyzna”

Finał XXIII edycji Konkursu „Mój dom, moje miasto, moja ojczyzna” odbędzie się 16 listopada br. 12.00 w siedzibie Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność Dolny Śląsk – pl. Solidarności 1/3/5 , 53-661 Wrocław.
 Powraca konkurs plastyczny „Mój dom, moje miasto, moja ojczyzna”
/ fot. Region Dolny Śląsk NSZZ "Solidarność"

Po dwuletniej przerwie powraca konkurs “Mój dom, moje miasto, moja Ojczyzna”.

Finał XXIII edycji Konkursu „Mój dom, moje miasto, moja ojczyzna” odbędzie się 16 listopada br. 12.00 w siedzibie Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność Dolny Śląsk – pl. Solidarności 1/3/5 , 53-661 Wrocław. Celem konkursu jest upowszechnianie wartości patriotycznych i obywatelskich wśród dzieci i młodzieży Dolnego Śląska.

Konkurs organizowany jest dla uczczenia Święta Niepodległości 11 Listopada. Tegoroczne hasło przewodnie brzmi: „Chcemy żyć w świecie bez wojen!”. Organizatorami konkursu są: Międzyregionalna Sekcja Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” i Zarząd Regionu NSZZ „Solidarność” Dolny Śląsk. Patronat medialny konkursu sprawuje redakcja „Dolnośląskiej Solidarności”.

Organizatorzy szczególnie zachęcają do udziału w konkursie dzieci i młodzież dolnośląskich placówek oświatowych. 

Regulamin XXIII Konkursu Plastycznego „Mój dom, moje miasto, moja ojczyzna”

Prace będą oceniane w czterech kategoriach wiekowych:

I – do 7 lat

II – od 8 do 11 lat

III – od 12 do 14 lat

IV – od 15 do 19 lat

Uwaga! Ocenione zostaną tylko prace indywidualne, prace zbiorowych nie będą oceniane.

Organizator konkursu może przyznać w każdej z wymienionych w regulaminie kategorii trzy nagrody główne za trzy pierwsze miejsca oraz wyróżnienia.

Format prac dowolny. Każda praca musi posiadać na odwrocie kartę z opisem i zawierać wydrukowane następujące informacje:

AUTOR, WIEK, OPIEKUN, NAZWA PLACÓWKA OŚWIATOWEJ, ADRES PLACÓWKI /TELEFON/ MAIL.

Prace przyjmowane będą w Zarządzie Regionu NSZZ „Solidarność” Dolny Śląsk. Należy je dostarczyć osobiście (sekretariat)  lub pocztą na adres: Międzyregionalna Sekcja Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” Dolny Śląsk, pl. Solidarności 1/3/5 , 53-661 Wrocław z dopiskiem konkurs plastyczny „Mój dom, moje miasto, moja Ojczyzna” do 28 października 2022 r.

Wyniki konkursu ukażą się na stronach internetowych www.oswiata.solidarnosc.wroc.pl oraz www.solidarnosc.wroc.pl oraz w „Solidarności Dolnośląskiej” .

Osoby nagrodzone i wyróżnione wraz z opiekunami zostaną zaproszone telefonicznie na uroczysty finał konkursu, który odbędzie się w dniu 16 listopada 2022 r. Nagrody należy odbierać osobiście.

Prace nagrodzone i wyróżnione przechodzą na własność organizatorów i nie podlegają zwrotowi. Zostaną one wyeksponowane na specjalnej wystawie, o której poinformujemy na uroczystości w dniu 16 listopada 2022 r. w siedzibie ZR. Organizatorzy konkursu zastrzegają sobie prawo do eksponowania i publikowania prac konkursowych bez wypłacania honorariów autorskich. Pozostałe prace można będzie odebrać w ZR w ciągu miesiąca od daty finału konkursu (do końca grudnia 2022 r.).

WIĘCEJ INFORMACJI ZNAJDĄ PAŃSTWO NA STRONIE REGIONU DOLNY ŚLĄSK.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Nowe stanowisko Kurskiego. Rzecznik rządu tłumaczy Wiadomości
Nowe stanowisko Kurskiego. Rzecznik rządu tłumaczy

O tym decyduje Narodowy Bank Polski a nie rząd - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller odnosząc się do objęcia przez b. szef TVP Jacek Kurskiego stanowiska w Banku Światowym. Przyznał, że były rozmowy o funkcji w rządzie dla byłego prezesa TVP, ale Kurski propozycji nie przyjął.

Michnik obraża wyborców PiS. Mają zmasakrowany mózg [WIDEO] Wiadomości
Michnik obraża wyborców PiS. "Mają zmasakrowany mózg" [WIDEO]

Adam Michnik, redaktor naczelny "Gazety Wyborczej" zabrał głos u boku niezależnych sędziów: Waldemara Żurka i Beaty Morawiec. "Mają zmasakrowany mózg" - atakował podczas spotkania wyborców PiS.

Tyle trzeba obecnie zapłacić za legendarnego poloneza. Ceny mogą zwalić z nóg Wiadomości
Tyle trzeba obecnie zapłacić za legendarnego poloneza. Ceny mogą zwalić z nóg

Ile trzeba zapłacić za polskiego poloneza? Nie brak osób, dla których taki zakup byłby powrotem do wspomnień z przeszłości, lecz za ciekawy egzemplarz trzeba aktualnie wyłożyć niemałe pieniądze.

Atak na króla Karola III. Zatrzymano sprawcę [WIDEO] Wiadomości
Atak na króla Karola III. Zatrzymano sprawcę [WIDEO]

Król Karol III spotkał się z mieszkańcami Luton. Jak informują brytyjskie media, w kierunku monarchy po raz kolejny poleciały jajka. W sprawie tej zatrzymano 20-letniego studenta, który został aresztowany pod zarzutem napaści.

Wielka akcja policji w Niemczech. Planowano zamach stanu Wiadomości
Wielka akcja policji w Niemczech. Planowano zamach stanu

– W Niemczech w wyniku szeroko zakrojonego nalotu w środę rano śledczy aresztowali 25 osób z ekstremistycznej grupy tzw. Obywateli Rzeszy (Reichsbuerger) – informuje dpa. W akcji brało udział blisko 3 tys. funkcjonariuszy na terenie jedenastu krajów związkowych – potwierdziła rzeczniczka Prokuratury Federalnej z Karlsruhe.

„Na takie wiadomości zawsze jest zły czas”. Wicepremier Piotr Gliński o śmierci Jana Nowickiego Wiadomości
„Na takie wiadomości zawsze jest zły czas”. Wicepremier Piotr Gliński o śmierci Jana Nowickiego

„Na takie wiadomości zawsze jest zły czas. Nie żyje Jan Nowicki, niezapomniany Anglik, kapitan Wyganowski, Wielki Szu, wybitny aktor, reżyser, pedagog i poeta. Duży smutek, duża strata polskiej kultury” – napisał na Twitterze wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński.

Zderzenie wojskowej ciężarówki z busem w Donbasie. Są ofiary Wiadomości
Zderzenie wojskowej ciężarówki z busem w Donbasie. Są ofiary

Na drodze w Donbasie doszło do niebezpiecznego wypadku. Rosyjska ciężarówka wioząca żołnierzy zderzyła się z busem na drodze Szachtarsk-Torez.

„Co Pan mi tutaj…!” Ostre spięcie w TVN24 Wiadomości
„Co Pan mi tutaj…!” Ostre spięcie w TVN24

Do poważnego spięcia na antenie TVN doszło między Moniką Olejnik i wiceministerem Michałem Wójcikiem. Powodem była ocena pracy ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.

Jacek Kurski z nową posadą. Nie wraca do polityki Wiadomości
Jacek Kurski z nową posadą. Nie wraca do polityki

Były prezes TVP i poseł Prawa i Sprawiedliwości Jacek Kurski od grudnia reprezentuje Polskę w Banku Światowym – poinformował NBP.

Nie żyje Jan Nowicki. Legendarny aktor miał 83 lata Wiadomości
Nie żyje Jan Nowicki. Legendarny aktor miał 83 lata

Media obiegła informacja o śmierci znanego aktora Jana Nowickiego. Artysta znany z hitów „Wielki Szu”, „Magnat”, „Spirala” czy „Senatorium pod klepsydrą” odszedł w wieku 83 lat.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe