Ryszard Czarnecki: Magda Ogórek kontra Ryszard Czarnecki czyli o UE i korupcji Wiadomości
Ryszard Czarnecki: Magda Ogórek kontra Ryszard Czarnecki czyli o UE i korupcji

Polecam przeczytanie zapisu mojego wywiadu dla jednej z regionalnych rozgłośni Polskiego Radia. Przeprowadziła go red. Magda Ogórek.

Ordo Iuris: Rozwijaj się u boku ekspertów. Kolejna edycja staży Wiadomości
Ordo Iuris: Rozwijaj się u boku ekspertów. Kolejna edycja staży

Instytut Ordo Iuris prowadzi rekrutację na kolejną edycję staży. Do udziału w inicjatywie zaproszeni są studenci i absolwenci prawa oraz innych nauk społecznych. Stażyści będą mieli okazję rozwijać swoje umiejętności u boku ekspertów i brać udział w kluczowych projektach Instytutu. Dla najlepszych istnieje możliwość stałej współpracy z Ordo Iuris. Rekrutacja trwa do 6 lipca.

Ordo Iuris chroni przedsiębiorców. Postulaty Instytutu uwzględnione w pracach nad ustawą o ochronie ludności Wiadomości
Ordo Iuris chroni przedsiębiorców. Postulaty Instytutu uwzględnione w pracach nad ustawą o ochronie ludności

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji wycofał z projektu ustawy o ochronie ludności i stanie klęski żywiołowej zapis uniemożliwiający przedsiębiorcom ubieganie się o wyrównanie szkód majątkowych spowodowanych ograniczeniem praw i wolności. Anulowanie tego fragmentu projektu było jednym z postulatów Instytutu Ordo Iuris. Instytut postuluje również m.in. usunięcie możliwości wydawania przedsiębiorcom wiążących poleceń przez premiera lub upoważnionego ministra oraz zmianę projektowanych przepisów w sposób wzmacniający ochronę mienia.

ZNÓW ANTYPOLSKIE OSZCZERSTWA Wiadomości
ZNÓW ANTYPOLSKIE OSZCZERSTWA

ZNÓW ANTYPOLSKIE OSZCZERSTWA

ŻUŻLOWY MUNDIAL CZYLI POWRÓT DPŚ Wiadomości
ŻUŻLOWY MUNDIAL CZYLI POWRÓT DPŚ

ŻUŻLOWY MUNDIAL CZYLI POWRÓT DPŚ

Paweł Jędrzejewski: Sikorski znów przewraca się na skórce banana, czyli marna opozycja to nieszczęście Wiadomości
Paweł Jędrzejewski: Sikorski znów przewraca się na skórce banana, czyli marna opozycja to nieszczęście

Skąd u człowieka otrzaskanego z polityką takie koszmarne wpadki?

Grafzero: Co czytała Europa w 2022 roku? Wiadomości
Grafzero: Co czytała Europa w 2022 roku?

Rynki czytelnicze powoli wychodzą z covidowej zapaści. Jak radzi sobie Europ? Które książki najchętniej kupowano w Niemczech, UK, Francji, Hiszpanii i w Rosji?

Ryszard Czarnecki: Rosja kupuje polityków Wiadomości
Ryszard Czarnecki: Rosja kupuje polityków

Zapraszam do lektury mojego wywiadu dla portalu wpolityce.pl. Chodzi o rosyjski ślad w europarlamentarnej aferze korupcyjnej. Rozmowę przeprowadził red. Tomasz Karpowicz.

Ryszard Czarnecki: Nie opłaca się być Rosjaninem Wiadomości
Ryszard Czarnecki: Nie opłaca się być Rosjaninem

NIE OPŁACA SIĘ BYĆ ROSJANINEM

W podziemiu. Wrocław, stan wojenny i później Wiadomości
W podziemiu. Wrocław, stan wojenny i później

W podziemiu. Wrocław, stan wojenny i później

Postulator procesu kanonizacyjnego Jana Pawła II, nowym biskupem Diecezji Gliwickiej Wiadomości
Postulator procesu kanonizacyjnego Jana Pawła II, nowym biskupem Diecezji Gliwickiej

Dzisiejszą decyzją papieża Franciszka, nowym ordynariuszem diecezji gliwickiej (obejmującym swym zasięgiem także Zabrze, Bytom, Tarnowskie Góry i Lubliniec) został ks. Sławomir Oder. Ostatnio był on ojcem duchownym kapłanów diecezji toruńskiej, jednakże cała Polska poznała go jako postulatora procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego św. Jana Pawła II. Tym samym przyjęta została rezygnacja przechodzącego na emeryturę dotychczasowego przewodnika diecezji - biskupa Jana Kopca. 

ZAPISKI Z INDONEZJI Wiadomości
ZAPISKI Z INDONEZJI

ZAPISKI Z INDONEZJI

Marcin Bąk: Podbój kosmosu – dalej drepczemy w miejscu Wiadomości
Marcin Bąk: Podbój kosmosu – dalej drepczemy w miejscu

28 stycznia 1986 roku miała miejsce katastrofa promu kosmicznego Challenger. To był pierwszy, bardzo poważny znak zapytania o przyszłość planów podboju kosmosu. Przyszłość, która pod koniec lat sześćdziesiątych wyglądała jeszcze bardzo optymistycznie.

Starożytni w boju A.D. 2023 Wiadomości
Starożytni w boju A.D. 2023

Starożytni w boju A.D. 2023

Karuzeli wyborczej ciąg dalszy Wiadomości
Karuzeli wyborczej ciąg dalszy

Karuzeli wyborczej ciąg dalszy

Benedykt XVI – profeta, teolog, papież. Konferencja Collegium Intermarium [PATRONAT] Wiadomości
Benedykt XVI – profeta, teolog, papież. Konferencja Collegium Intermarium [PATRONAT]

Jednym z najważniejszych wydarzeń ostatnich tygodni była śmierć Benedykta XVI. Dokładnie miesiąc po śmierci papieża-emeryta, Collegium Intermarium organizuje konferencję poświęconą osobie kard. Josepha Ratzingera oraz jego wpływowi na współczesny Kościół i świat. W wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele różnych dziedzin nauki, takich jak teologia, filozofia czy historia – reprezentujący m.in. Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Konferencja odbędzie się 31 stycznia w auli Collegium Intermarium w Warszawie.

Losy wojny w rękach Zachodu Wiadomości
Losy wojny w rękach Zachodu

Losy wojny w rękach Zachodu

Czy Państwo Polskie dobrze chroni interesy swoich obywateli ? Ważna inicjatywa Prokuratora Generalnego w sprawie frankowiczów. Wiadomości
Czy Państwo Polskie dobrze chroni interesy swoich obywateli ? Ważna inicjatywa Prokuratora Generalnego w sprawie "frankowiczów".

Ważną misją państwa jest obrona własnych obywateli przed przemocą i wyzyskiem ze strony dużych organizacji biznesowych. Zwykły obywatel w zderzeniu z grupą mającą do dyspozycji rozbudowane działy prawne, przeszkolonych w technikach manipulacji agentów sprzedaży nie ma szans obiektywnie ocenić ryzyk proponowanych transakcji. Zdarza się, że podejmuje decyzje wbrew swej woli na podstawie uzyskanych od przedstawicieli biznesu zmanipulowanych informacji. Niektóre instytucje, do tej pory cieszące się wysokim poziomem zaufania w społeczeństwie nie są odporne na pokusy zwiększonego zysku kosztem indywidualnych klientów czy małych podmiotów gospodarczych. Przykładem wykorzystywania swojej przewagi są banki oferujące ryzykowne produkty. Na przykład kredyty hipoteczne denominowane w walutach obcych. W odczuciu społecznym państwo polskie nie dbało dostatecznie o interesy swoich obywateli. W wielu badaniach socjologicznych odnotowano iż jest zakorzenione przeświadczenie społeczne o istnieniu korupcji w wielu instytucjach publicznych tj policja, wymiar sprawiedliwości a także wśród polityków. Stąd oskarżanie instytucji państwa o wspieranie interesów dużego biznesu kosztem zwykłego obywatela. Czy to przeświadczenie jest słuszne? Badania socjologiczne skutków tzw. kredytów frankowych wskazują, iż osoby, które dały się przekonać do kredytów frankowych odczuwają wiele negatywnych emocji, jak strach, lęk (87 proc.);. Doszło także do pogorszenia się ich relacji z bliskimi (58 proc.) a także wielu z nich odczuwa problemy zdrowia psychicznego (40 proc). Widać, że banki wykreowały problem społeczny. Śledząc aktywność Prokuratury Krajowej w kontekście problemu tzw. kredytów frankowych wydaje się, że przynajmniej w tym przypadku państwo stanęło na wysokości zadania i skutecznie wsparło swoich obywateli przed nieuprawnionym wyzyskiem ze strony niektórych banków. Jak przekazał Dział Prasowy Prokuratury Krajowej doszło do kolejnej interwencji Prokuratora Generalnego min. Zbigniewa Ziobry w obronie poszkodowanych przez banki frankowiczów. Na efekt musimy poczekać. Miejmy nadzieję, że sądy uznają argumentację Prokuratora Generalnego i kierując się także dobrze rozumianym poczuciem sprawiedliwości będą wydawać wyroki korzystne dla pokrzywdzonych a nie wykorzystującym  swoją pozycję instytucjom finansowym. autor: Mariusz Patey

MAGDA PODBIJA AUSTRALIĘ. CZAS NA FERNANDO Wiadomości
MAGDA PODBIJA AUSTRALIĘ. CZAS NA FERNANDO

MAGDA PODBIJA AUSTRALIĘ. CZAS NA FERNANDO

Bruksela w cieniu korupcji - nie od dziś... Wiadomości
Bruksela w cieniu korupcji - nie od dziś...

Bruksela w cieniu korupcji - nie od dziś...

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe