Polska w TOP-20 wzrostu gospodarczego 2021-26 Wiadomości
Polska w TOP-20 wzrostu gospodarczego 2021-26

Polska w TOP-20 wzrostu gospodarczego 2021-26

Oby się czas UE nie skończył ! Wiadomości
Oby się czas UE nie skończył !

Oby się czas UE nie skończył !

TOP 20: kraje z największymi budżetami na armię Wiadomości
TOP 20: kraje z największymi budżetami na armię

TOP 20: kraje z największymi budżetami na armię

Debata wysokiego szczebla Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Apel do przedstawicieli Polski o sprzeciw wobec aborcji Wiadomości
Debata wysokiego szczebla Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Apel do przedstawicieli Polski o sprzeciw wobec aborcji

W Nowym Jorku rozpocznie się debata wysokiego szczebla Zgromadzenia Ogólnego ONZ, czyli doroczne spotkanie szefów państw i rządów. Spotkanie to jest okazją dla polskich przedstawicieli do potwierdzenia na arenie międzynarodowej, że nie istnieje prawo do aborcji. Stanowisko takie miałoby istotne znaczenie w związku z przyjętą na początku września przez ONZ rezolucją w sprawie dostępu do wymiaru sprawiedliwości dla ofiar przemocy seksualnej. Akt ten dąży do usytuowania aborcji jako jednego z praw człowieka. Deklaracja sprzeciwu Polski w Zgromadzeniu Ogólnym wobec tego typu treści, skutkowałaby uwolnieniem Polski od możliwych skutków rezolucji, do jakich należałoby, przede wszystkim, stworzenie normy prawa zwyczajowego w zakresie prawa do aborcji. Instytut Ordo Iuris zwrócił się do polskich przedstawicieli na Zgromadzeniu Ogólnym o wyrażenie stanowiska Polski wobec aborcji poprzez potwierdzenie i obronę polskiego ustawodawstwa chroniącego życie, w debacie ogólnej wysokiego szczebla ONZ.

Ordo Iuris w Hiszpanii i Ameryce Łacińskiej Wiadomości
Ordo Iuris w Hiszpanii i Ameryce Łacińskiej

Instytut Ordo Iuris (Instituto para la Cultura Jurídica Ordo Iuris), konferencją w siedzibie Naczelnej Rady Hiszpańskiej Adwokatury w Madrycie, oficjalnie zainaugurował swoją działalność w Hiszpanii. W wydarzeniu wzięli udział adwokaci, sędziowie, przedstawiciele środowisk akademickich i pozarządowych, przedsiębiorcy, dziennikarze i politycy z Hiszpanii oraz krajów hiszpańskojęzycznych, sprzyjający nowej inicjatywie. Liderzy Ordo Iuris Hiszpania zapowiedzieli inicjatywy badawcze, procesowe oraz społeczne, dążące do odrodzenia umiłowania wolności oraz szacunku dla rodziny i życia. Ordo Iuris w Hiszpanii rozpoczyna pierwsze inicjatywy oraz podejmuje bliską współpracę z organizacjami obywatelskimi z pierwszych biur Ordo Iuris w Madrycie i Murcji. Oddział Ordo Iuris zapowiedział wsparcie prawne dla organizacji pozarządowych oraz wszystkich osób, które stają w obronie wartości fundamentalnych dla cywilizacji łacińskiej oraz w obronie praw podstawowych. W inauguracji uczestniczyli dotychczasowi partnerzy Ordo Iuris z Sojuszu dla Wspólnego Dobra (Alliance for the Common Good) i węgierskiego Centrum Praw Podstawowych. Wcześniej Instytut zainaugurował swoją działalność w Chorwacji i na Ukrainie.

ZMARZLIK, ŚWIATEK I SIATKARZE ROZBILI BANK Wiadomości
ZMARZLIK, ŚWIATEK I SIATKARZE ROZBILI BANK

ZMARZLIK, ŚWIATEK I SIATKARZE ROZBILI BANK

UE i brak priorytetów Wiadomości
UE i brak priorytetów

UE i brak priorytetów

[Tylko u nas] Paweł Jędrzejewski: Pogrzeb Elżbiety II – smutek skończonej baśni Wiadomości
[Tylko u nas] Paweł Jędrzejewski: Pogrzeb Elżbiety II – smutek skończonej baśni

Od kogoś, kto istniał zawsze, oczekuje się, że będzie istniał wiecznie.

Nóż w Plecy – 23 VIII 1939 Wiadomości
Nóż w Plecy – 23 VIII 1939

Warto byłoby rozważyć scenariusz w którym ograne dyplomatycznie państwa zachodnie nawet formalnie nie wchodzą w stan wojny z III Rzeszą (Hitler chciał tego uniknąć za wszelką cenę). Oczywiście w imię własnego interesu dając Hitlerowi czas na okrzepnięcie i przygotowanie dalszego pochodu na Wschód, aby mógł dobić komunistyczną bestię zgodnie ze swoimi planami jasno wyrażonymi w swoim manifeście "Mein Kampf". Przecież w następstwie rzeczywistego scenariusza dalszej wojny i tak złamali swoje deklaracje mówiące o tym, że sprawa niepodległej Polski zostanie przesunięta na koniec wojny.

Forum zwrócone na Wschód Wiadomości
Forum zwrócone na Wschód

Forum zwrócone na Wschód

Smutas Macron i dowcipni obywatele Francji Wiadomości
Smutas Macron i dowcipni obywatele Francji

Smutas Macron i dowcipni obywatele Francji

PE w Strasburgu: tym razem atak na Węgry Wiadomości
PE w Strasburgu: tym razem atak na Węgry

PE w Strasburgu: tym razem atak na Węgry

[Tylko u nas] Marcin Bąk: Rosja nie napada, Rosja wyzwala Wiadomości
[Tylko u nas] Marcin Bąk: Rosja "nie napada", Rosja "wyzwala"

Armia Imperium Rosyjskiego, Armia Czerwona czy też Armia Federacji Rosyjskiej w teorii nigdy nie dokonywały działań zaborczych. Co najwyżej niosły tylko pomoc lub wykonywały działania obronne.

Obrońmy wolność słowa i sumienia. Petycja do Rady Unii Europejskiej Wiadomości
Obrońmy wolność słowa i sumienia. Petycja do Rady Unii Europejskiej

Komisja Europejska zatwierdziła projekt dyrektywy, która ma na celu wprowadzenie do porządku prawnego państw członkowskich przestępstwa „nawoływania do nienawiści i przestępstw z nienawiści”. Realizacja tego założenia stanowiłaby zagrożenie dla wolności słowa, sumienia, zgromadzeń i religii, gwarantowanych przez konstytucje krajowe i prawo międzynarodowe. Dokument oparty jest o Konwencję stambulską, która, pod pretekstem walki z przemocą, wprowadza do systemu prawnego postulaty oparte na ideologii gender. Dyrektywa została poddana zwykłej procedurze ustawodawczej, co oznacza pozbawienie państw prawa weta. Instytut Ordo Iuris przygotował petycję do Rady Unii Europejskiej z apelem o odrzucenie dyrektywy.

[Tylko u nas] Grzegorz Kuczyński: Azerbejdżan uderza, kiedy Rosjanie idą w rozsypkę pod Charkowem Wiadomości
[Tylko u nas] Grzegorz Kuczyński: Azerbejdżan uderza, kiedy Rosjanie idą w rozsypkę pod Charkowem

Obecne starcia azersko-ormiańskie to już czwarta w ciągu pół roku eskalacja konfliktu, który wydawał się być już w dużym stopniu rozstrzygnięty blisko dwa lata temu. Wtedy to w wojnie 44-dniowej Azerowie rozbili Ormian i odbili większość terenów straconych na początku lat 90. XX w. Zawarto porozumienie, przyjęto swego rodzaju mapę drogową, ustalono – także w późniejszym czasie – kolejne kroki, które ostatecznie doprowadzą do ostatecznego zakończenia konfliktu o Górski Karabach. Jednak znów mamy pograniczne walki, znów dziesiątki ofiar. Nietrudno zauważyć, że obecna faza konfliktu zaczęła się niemal równo z inwazją Rosji na Ukrainę.

Picasso, Strawiński - nic o Tusku... Wiadomości
Picasso, Strawiński - nic o Tusku...

Picasso, Strawiński - nic o Tusku...

Iga Świątek – jej zwycięstwa, jej wrogowie Wiadomości
Iga Świątek – jej zwycięstwa, jej wrogowie

Iga Świątek – jej zwycięstwa, jej wrogowie

Elżbieta II - królowa paru epok Wiadomości
Elżbieta II - królowa paru epok

Elżbieta II - królowa paru epok

Pani premier z Londynu Wiadomości
Pani premier z Londynu

Pani premier z Londynu

KRÓL ROBERT, PREMIER CHURCHILL I NIESZCZĘSNY FC BAYERN Wiadomości
KRÓL ROBERT, PREMIER CHURCHILL I NIESZCZĘSNY FC BAYERN

KRÓL ROBERT, PREMIER CHURCHILL I NIESZCZĘSNY FC BAYERN

Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe