Kilka dni temu głośnym echem w mediach odbił się wywiad aktorki Anny Siekluckiej z red. Romanem Praszyńskim dla Vivy. Dziennikarz w trakcie rozmowy zadawał aktorce intymne i prowokacyjne pytania, za co przyszło mu stracić pracę - mimo, iż publikacja była autoryzowana i zatwierdzona przez wydawcę. Teraz sama aktorka zabiera w tej sprawie głos.
Dnia 6 lutego koło północy, po przegranej walce z nowotworem, odszedł Romuald Lipko, jeden z najwybitniejszych kompozytorów polskiej muzyki rozrywkowej końca XX i początku XXI w., współtwórca i kreator zespołu Budka Suflera, autor wielu wielkich polskich przebojów.
Agnieszka "Frytka" Frykowska swoje miejsce w showbiznesie odnalazła jako skandalistka. Zaczęło się od udziału w "Big Brotherze" i słynnej sceny z jaccuzi. Teraz twierdzi, że się nawróciła, a swoją przemianę opisała w książce "Pokonaj siebie". Na salonach występuje jako "Maja", a w rozmowie z Faktem mówi o życiowych błędach.
Kandydat na prezydenta Polski Szymon Hołownia opublikował w środę spot wyborczy, w którym wypowiada zdanie "będziemy walczyć o każde drzewo, nie tylko o jedno". W tym momencie w kadrze pojawia się brzoza oraz papierowy samolot. Film został szeroko skrytykowany przez internautów. – Mocny początek kampanii Hołowni. Zaczął od kpin z 96 ofiar katastrofy smoleńskiej – interpretują spot użytkownicy mediów społecznościowych. Teraz Hołownia przeprasza - Dlatego dziś mówię po prostu: przepraszam. Spot, który wczoraj opublikował mój sztab, wzbudził kontrowersje. Nagrywając do niego w koszmarnym przedstartowym zabieganiu tekst lektorski, w ogóle nie dostrzegłem w nim aluzji do Smoleńska - pisał - Hołownia kłamie mówiąc, że nie przyszły mu do głowy skojarzenia z tragedią Tupolewa. To jego głos odczytuje zdanie o trosce"o każde drzewo a nie o jedno". Ale jest jedna z tego korzyść. Wszyscy politycy- z lewa i prawa - zaprotestowali przeciw wycieraniu sobie gęby Smoleńskiem - komentował red. Piotr Semka
Na łamach "Gazety Wyborczej" opublikowano tekst Edyty Bryły i Bartosza Wielińskiego, w którym redaktorzy informują, że poszli niedawno do tej samej Biedronki, którą odwiedził Andrzej Duda w 2015 r. i zrobili takie same zakupy. - Ale zdrożało! - utyskują publicyści, udostępniając zdjęcie obydwu paragonów. Szybko wyszło na jaw, że tekst jest mocno zmanipulowany. Redaktorzy weszli w dyskusję na Twitterze w obronie swoich tez.
Prezenter telewizyjny, a także dziennikarz i publicysta Szymon Hołownia dwa dni po rozpoczęciu się kampanii wyborczej przedstawił swój program. – To co chcę przedstawić to wizja – stwierdził kandydat na prezydenta.
– Jestem przekonany, że w Sejmie odrzucimy tę bezsensowną poprawkę i wypłata 13. emerytur, rent przebiegnie bez zakłóceń – powiedział senator PiS Stanisław Karczewski.
Jak podaje branżowy serwis Wirtualnemedia.pl, "Teleexpress" został liderem oglądalności programów informacyjnych. Program zdetronizował "Fakty", które zanotowały największy spadek w zestawieniu.
Na łamach "Gazety Wyborczej" opublikowano tekst Edyty Bryły i Bartosza Wielińskiego, w którym redaktorzy informują, że poszli niedawno do tej samej Biedronki, którą odwiedził Andrzej Duda w 2015 r. i zrobili takie same zakupy. - Ale zdrożało! - utyskują publicyści, udostępniając zdjęcie obydwu paragonów. Czy mają rację? A może cały tekst jest po prostu kłamliwą manipulacją?
Gościem Roberta Mazurka w porannej rozmowie na antenie RMF FM był doradca prezydenta Andrzeja Dudy i socjolog prof. Andrzej Zybertowicz. Na pytanie czy publicysta i prezenter Szymon Hołownia może zostać kolejnym "Kukizem" w nadchodzących wyborach prezydenckich, Zybertowicz odpowiedział, iż Hołownia "może być najwyżej nowym Ryszardem Petru".
5-letnia dziewczynka została zgwałcona przez sąsiada na terenie Ambasady Stanów Zjednoczonych w stolicy Indii, New Delhi. Sprawcę ujęto następnego dnia. Grozi mu nawet kara śmierci.
Do sieci trafił fragment spotkania z udziałem polityków Polskiego Stronnictwa Ludowego. Jeden z partyjnych działaczy witając Władysława Kosiniaka-Kamysza zaliczył zabawną wpadkę.
W rozmowie z Magdaleną Rigamonti dla "Dziennika Gazety Prawnej" minister zdrowia Łukasz Szumowski skomentował zagrożenie koronawirusem z Wuhan. - Nie ma co panikować - zapewnił.
Był przy NSZZ „Solidarność” od samego początku. Pomagał przy opracowywaniu jej statutów, pełnił funkcję doradcy Komisji Krajowej Porozumiewawczej i Regionu Mazowsze. Dla „Tygodnika Solidarność” zawsze miał czas. Po raz ostatni rozmawiał z nami w 2017 roku. Dziś rocznica śmierci Jana Olszewskiego, pierwszego premiera niekomunistycznego rządu, który odszedł 7 lutego 2019 roku, w wieku 88 lat.
Romuald Lipko, współtwórca i kreator Budki Suflera, zmarł w wieku 69 lat - poinformował w mediach społecznościowych zespół w nocy z czwartku na piątek.
Już w zeszłym roku cieszyliśmy z zebrania funduszy na muzeum Memoriał gen. Maczka w holenderskiej Bredzie, które uważane jest za wspólny sukces Polaków i Holendrów zaangażowanych w projekt. W zeszłym roku obchodziliśmy 75. rocznicę wyzwolenia Bredy przez dywizję pancerną gen. Maczka. Jak się jednak okazuje, w programie uroczystości otwarcia... nie znalazło się miejsce dla przedstawicieli Polski.
Sędzia w stanie spoczynku Adam Strzembosz, uważany przez "obrońców demokracji" za autorytet w dziedzinie sądownictwa, był gościem Moniki Olejnik w "Kropce nad i". Mówił między innymi o tym, że ostatnia podpisanie ustawy dyscyplinującej sędziów przez Prezydenta, wywołało "straszny chaos", że teraz może go naprawić tylko ustawodawca, oraz że uchwała połączonych izb SN, "to jeszcze nie przestępstwo". Nawiązywał również do kształtu sądownictwa III RP. Jego wypowiedzi skomentował Krzysztof Wyszkowski
Cierpienie jest nieodłącznym towarzyszem ludzkiego życia. Dotyka każdego z nas na wiele sposobów. Doświadczamy bólu ciała i ducha, zagubienia i smutku rozstania z bliskimi osobami. Są cierpienia zawinione, wynikające z niszczenia zdrowia własnego lub bliźnich, a także niezależne od osobistej odpowiedzialności. Jedne wynikają z ludzkiej kondycji, a inne pojawiają się na skutek grzechu.
Jednym z gości "Drugiego Śniadania Mistrzów" w TVN24 był dziennikarz Wyborczej Piotr Głuchowski, który opowiedział historię swojej dyskusji podczas jazdy samochodem z nastoletnim synem podczas na temat reformy sądownictwa
Proszę nie dziwić się bardzo, tylko trochę. Można trochę. Bo bałwan w zależności od lokalizacji może być gminny, grodzki, ziemski, nieziemski, kosmiczny i metropolitarny. W zależności od upodobań do poszczególnych ulubioności może być miejski, wiejski, sielski lub anielski. Tak, proszę Państwa, może być. A zimy śnieżnej w tym roku nie ma i smutno mi, bo ja lubię bałwanki, stęskniłem się za takim. Dlatego piszę.