To jedno wypowiedziane podczas koncertu zdanie Edyty Górniak wywołało wściekłość Onetu

W piątek, 24 lutego, w Jasionce koło Rzeszowa, w pierwszą rocznicę wybuchu wojny na Ukrainie, odbył się koncert charytatywny "Stay Together". Na koncercie wystąpiły polskie i ukraińskie gwiazdy, jedną z nich była Edyta Górniak.
Edyta Górniak To jedno wypowiedziane podczas koncertu zdanie Edyty Górniak wywołało wściekłość Onetu
Edyta Górniak / Wikipedia CC BY-SA 2,0 Daniel Kruczynski

Podczas koncertu Polsatu na scenie wystąpiły polskie i ukraińskie gwiazdy, m.in. Kuba Badach, Grzegorz Hyży, Kasia Kowalska, Ray Wilson, Edyta Górniak, Ira, Mała Armia Janosika, Kayah, Jan Borysewicz, Sound’n’Grace, Krystian Ochman, Julia Belei, Jerry Hail, Vivien Mort, Haydamaky, Jamala, Nadia Dorofeeva, Odyn V Kanoe, Cheev, Anna Trincher, Nastya Kamenskich, Mr Peltek i Max Barskih.

 

Tekst Onetu

Wydarzenie opisuje na łamach Onetu Paweł Piotrowicz, który generalnie chwali zarówno wykonawców jak i organizację koncertu. Oburzają go jednak dwie rzeczy. Po pierwsze fakt, że w tym samym czasie miał miejsce koncert TVP (w rocznicę rosyjskiej inwazji na Ukrainę miało miejsce wiele różnych wydarzeń politycznych i kulturalnych), ale przede wszystkim krótkie zdanie wypowiedziane podczas koncertu przez Edytę Górniak.

 

"Podążać za Chrystusem"

- Musimy podążać za Jezusem Chrystusem.

- powiedziała Edyta Górniak.

- Taki koncert to nie miejsce na promowanie jakiejkolwiek ideologii czy religijnych poglądów. Najwyraźniej zapomniała o tym Edyta Górniak, która po zaśpiewaniu utworu Leonarda Cohena podzieliła się jej zdaniem jedyną drogą do pokoju na świecie: — Musisz podążać za Jezusem Chrystusem. Dziękuję

- skomentował dziennikarz Onetu.

Inne media opisywały występ Górniak w superlatywach: "Edyta Górniak z poruszającym apelem na koncercie "Stay Together - Nie bądź obojętny" w Polsacie. Co powiedziała?" - pisała Interia - "Edyta Górniak wystosowała poruszający apel. Wzruszające słowa" - pisał nawet plotkarski Pudelek. Krytycznie odniósł się do słów Górniak jedynie należący do Ringier Axel Springer Onet.
 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Dziennikarz zwolniony z Interii. Przyczyną... wpis na Twitterze Wiadomości
Dziennikarz zwolniony z Interii. Przyczyną... wpis na Twitterze

Redaktor naczelny portalu Interia.pl Piotr Witwicki poinformował, że dziennikarz sportowy serwisu Interia Michał Przybycień został zwolniony z pracy. O sprawie jako pierwszy napisał branżowy serwis Wirtualnemedia.pl.

Kijów: Groźny incydent z ważnym europejskim politykiem. Poczuliśmy dziwny zapach Wiadomości
Kijów: Groźny incydent z ważnym europejskim politykiem. "Poczuliśmy dziwny zapach"

Samochód ministra spraw zagranicznych Estonii Urmasa Reinsalu zapalił się podczas jego wizyty w Kijowie. Wygłaszany następnego dnia wykład przerwał alarm przeciwlotniczy; polityk był zmuszony do jego dokończenia w schronie - poinformowały w czwartek estońskie media.

USA: Jest ważne porozumienie z polską firmą ws. reaktorów jądrowych Wiadomości
USA: Jest ważne porozumienie z polską firmą ws. reaktorów jądrowych

Firmy GE Hitachi, Tennessee Valley Authority, Ontario Power Generation i polska firma Synthos Green Energy podpisały w czwartek porozumienie o przyspieszeniu wdrażania małych reaktorów modułowych (SMR). Umowa przewiduje wspólne inwestycje warte 400 mln dolarów w projekt reaktora GEH BWRX-300, który SGE wraz z Orlenem planuje wdrożyć do floty dziesiątek reaktorów jądrowych w Polsce.

Znany działacz PO zatrzymany przez CBA. W tle gang pseudokibiców i warszawskie śmieci [VIDEO] Wiadomości
Znany działacz PO zatrzymany przez CBA. W tle gang pseudokibiców i warszawskie śmieci [VIDEO]

Pranie brudnych pieniędzy, łapówki wręczane w restauracji w torbach na wino albo w torbach ze sklepu Żabka i znany działacz Platformy Obywatelskiej zatrzymany przez CBA.

Histeria niemieckich ekologów i polityków. Tymczasem niemiecki biznes WSPIERA polskie inwestycje na Odrze Wiadomości
Histeria niemieckich ekologów i polityków. Tymczasem niemiecki biznes WSPIERA polskie inwestycje na Odrze

„Opowiadamy się za realizacją porozumienia w sprawie modernizacji Odry granicznej i zwiększonego wykorzystania żeglugi śródlądowej jako ważnego działania rozwojowego” – głosi oświadczenie polsko-niemiecko-czeskiego zrzeszenia izb handlowych: Unii Izb Łaby i Odry.

Tusk obiecuje „babciowe”. 1500 zł miesięcznie dla mam Wiadomości
Tusk obiecuje „babciowe”. 1500 zł miesięcznie dla mam

– Zaproponujemy 1500 zł „babciowego” dla każdej mamy, która chciałaby po urlopie macierzyńskim wrócić do pracy – zapowiedział przewodniczący PO Donald Tusk w czwartek, podczas spotkania z wyborcami w Częstochowie.

Wizyta księcia Williama w Polsce. Jest reakcja rosyjskiej propagandy Wiadomości
Wizyta księcia Williama w Polsce. Jest reakcja rosyjskiej propagandy

Głos ws. niespodziewanej wizyty księcia Williama i księżnej Kate Middleton w Polsce zabrała rzecznik rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa.

Rosja: Pożar w zakładzie produkującym m.in silniki do międzykontynentalnych rakiet [FOTO] Wiadomości
Rosja: Pożar w zakładzie produkującym m.in silniki do międzykontynentalnych rakiet [FOTO]

W środę doszło do pożaru w Zakładach Produkcji Silników w Jarosławiu w Rosji; w tej fabryce wytwarzane są m.in. silniki do międzykontynentalnych pocisków balistycznych Topol-M, zdolnych do przenoszenia głowic jądrowych - powiadomił ukraiński portal focus.ua za rosyjskimi mediami i służbami ratunkowymi.

Kaleta: Solidarna Polska jest gotowa wystartować w wyborach samodzielnie Wiadomości
Kaleta: Solidarna Polska jest gotowa wystartować w wyborach samodzielnie

Gościem red. Jacka Prusinowskiego w Radiu Plus był wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta, który zabrał głos ws. nowej reformy sądownictwa, a także nadchodzących wyborów parlamentarnych.

Ukraina przeprowadzi wiosną kontrofensywę, która zszokuje świat Wiadomości
"Ukraina przeprowadzi wiosną kontrofensywę, która zszokuje świat"

Wiosną Ukraina przeprowadzi "bardzo silną kontrofensywę, która zszokuje świat"- ocenił Dan Rice, amerykański doradca naczelnego dowódcy ukraińskich sił zbrojnych gen. Wałerija Załużnego. Dodał, że obecnie na wojnie ginie miesięcznie ok. 25 tys. rosyjskich żołnierzy.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe