Ks. Franciszek Blachnicki został zamordowany. Kim byli sprawcy? [VIDEO]

Już wiadomo, że został zamordowany. Wiadomo też w jaki sposób. Nadal nie wiadomo – kim byli sprawcy.
Ks. Franciszek Blachnicki Ks. Franciszek Blachnicki został zamordowany. Kim byli sprawcy? [VIDEO]
Ks. Franciszek Blachnicki / Screen YT Magazyn Śledczy Anity Gargas

W „Magazynie śledczym Anity Gargas” kulisy tajemniczej śmierci księdza Franciszka Blachnickiego - twórcy ruchu „Światło-Życie”, który – według najnowszych ustaleń prokuratury i IPN - został otruty 27 lutego 1987 roku w Carlsbergu w Niemczech.

 

Gontarczyk/ Lange

Kim naprawdę są Jolanta Gontarczyk vel Lange oraz jej mąż Andrzej, z którymi ksiądz Blachnicki pokłócił się w dniu swojej śmierci? Jak wyglądała dalsza kariera Jolanty Gontarczyk w III RP? W jaki sposób TW „Panna” wraz z mężem Andrzejem Gontarczykiem - TW „Yon” - infiltrowała środowiska polonijne w Europie Zachodniej latach 80-tych? Dlaczego, mimo intensywnej współpracy z SB po 89 roku kariera polityczna Jolanty Gontarczyk nabrała tempa, a działalność jej stowarzyszenia od lat dofinansowuje warszawski Ratusz z kieszeni podatników? Esbeckie cienie księdza Blachnickiego w „Magazynie śledczym Anity Gargas” w czwartek o 22:30 w TVP1.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Marek Sawicki chce wyrzucenia minister ds. równości: Działanie nawołujące do zabijania z ostatniej chwili
Marek Sawicki chce wyrzucenia minister ds. równości: "Działanie nawołujące do zabijania"

– My dziś mamy sytuację, w której spóźnioną antykoncepcję próbuje się zastąpić wczesną aborcją i ministra reklamuje coś, co zgodnie z prawem, Konstytucją i ustawami jest zabronione – stwierdził poseł PSL Marek Sawicki.

Trwało to dwie minuty, nikt o nic nie zapytał. Kulisy odwołania dyrektora Instytutu Pileckiego z ostatniej chwili
"Trwało to dwie minuty, nikt o nic nie zapytał". Kulisy odwołania dyrektora Instytutu Pileckiego

"Dymisji się spodziewałam, znam reguły gry, odeszłabym sama. Zwalniała mnie Joanna Scheuring-Wielgus, trwało to dwie minuty, nikt o nic nie zapytał" – pisze Magdalena Gawin, była dyrektor Instytutu Solidarności i Męstwa im. Witolda Pileckiego.

Trener Polaka zamordowanego w Strefie Gazy: Zginął, wioząc chleb głodującym tylko u nas
Trener Polaka zamordowanego w Strefie Gazy: Zginął, wioząc chleb głodującym

– To był piękny człowiek. Może to zabrzmi górnolotnie, ale uważam, że być może w przyszłości zostanie nawet ogłoszony świętym. Został zamordowany, kiedy wiózł chleb głodującym. Czy można jeszcze pełniej wcielić Ewangelię w życie? – pyta w rozmowie z portalem Tysol.pl Henryk Łaskarzewski, trener śp. Damiana Sobola zamordowanego w Strefie Gazy przez armię izraelską.

Nie żyje prof. Jadwiga Staniszkis z ostatniej chwili
Nie żyje prof. Jadwiga Staniszkis

W wieku 81 lat zmarła wybitna socjolog i analityk polityczny prof. Jadwiga Staniszkis. Informację o śmierci przekazała jej córka.

Rzecznik dyscyplinarny zajmuje się Romanem Giertychem. Poszło o aborcję z ostatniej chwili
Rzecznik dyscyplinarny zajmuje się Romanem Giertychem. Poszło o aborcję

– Sprawdzamy, czy ten „ważny powód” był rzeczywiście tak ważny, że Roman Giertych może zostać usprawiedliwiony – mówi o nieobecności Romana Giertycha podczas piątkowego głosowania ws. aborcji rzecznik dyscyplinarny KO Izabela Mrzygłocka.

Nowe informacje ws. śmierci Polaka w Szwecji z ostatniej chwili
Nowe informacje ws. śmierci Polaka w Szwecji

Wiele osób, także znanych, organizuje w Szwecji zbiórki dla rodziny zamordowanego w Sztokholmie mężczyzny polskiego pochodzenia. Celem jest przede wszystkim zabezpieczenie finansowe przyszłości 12-letniego chłopca, który stracił ojca.

Bosak wyprzedza Trzaskowskiego. Zaskakujący sondaż z ostatniej chwili
Bosak wyprzedza Trzaskowskiego. Zaskakujący sondaż

„Którego z wymienionych polityków darzy Pan/Pani największym zaufaniem?” – brzmiało pytanie pracowni United Surveys, które zadano respondentom na zlecenie serwisu Wirtualna Polska.

Niebezpieczny incydent pod Pałacem Prezydenckim: „Zatrzymał się, położył plecak i…” z ostatniej chwili
Niebezpieczny incydent pod Pałacem Prezydenckim: „Zatrzymał się, położył plecak i…”

Rzecznik prasowy Służby Ochrony Państwa płk SOP Bogusław Piórkowski przekazał PAP, że przed Pałacem Prezydenckim został podpalony plecak. Wcześniej służby informowały, że ze wstępnych ustaleń wynika, że była to opona.

Nie żyje znany polski reżyser teatralny z ostatniej chwili
Nie żyje znany polski reżyser teatralny

Sławomir Krawczyński, reżyser teatralny, dramaturg, scenarzysta i autor filmów krótkometrażowych, współzałożyciel Stowarzyszenia Scena 96 i jego wieloletni prezes zmarł 12 kwietnia w wieku 59 lat – poinformował w poniedziałek PAP prezes Stowarzyszenia Scena 96 Dariusz Jarosiński.

Rośnie polska kolonia w Barcelonie. Rekordowy transfer z ostatniej chwili
Rośnie polska kolonia w Barcelonie. Rekordowy transfer

Zdaniem "AZ/WAZ" Sport największa gwiazda kobiecej reprezentacji Polski Ewa Pajor już wkrótce ma zasilić szeregi FC Barcelona Femeni. Według ich informacji Polka podpisała juz 3-letnią umowę z katalońskim klubem, który miał wpłacić klauzulę w wysokości 500 tysięcy euro.

REKLAMA

Ks. Franciszek Blachnicki został zamordowany. Kim byli sprawcy? [VIDEO]

Już wiadomo, że został zamordowany. Wiadomo też w jaki sposób. Nadal nie wiadomo – kim byli sprawcy.
Ks. Franciszek Blachnicki Ks. Franciszek Blachnicki został zamordowany. Kim byli sprawcy? [VIDEO]
Ks. Franciszek Blachnicki / Screen YT Magazyn Śledczy Anity Gargas

W „Magazynie śledczym Anity Gargas” kulisy tajemniczej śmierci księdza Franciszka Blachnickiego - twórcy ruchu „Światło-Życie”, który – według najnowszych ustaleń prokuratury i IPN - został otruty 27 lutego 1987 roku w Carlsbergu w Niemczech.

 

Gontarczyk/ Lange

Kim naprawdę są Jolanta Gontarczyk vel Lange oraz jej mąż Andrzej, z którymi ksiądz Blachnicki pokłócił się w dniu swojej śmierci? Jak wyglądała dalsza kariera Jolanty Gontarczyk w III RP? W jaki sposób TW „Panna” wraz z mężem Andrzejem Gontarczykiem - TW „Yon” - infiltrowała środowiska polonijne w Europie Zachodniej latach 80-tych? Dlaczego, mimo intensywnej współpracy z SB po 89 roku kariera polityczna Jolanty Gontarczyk nabrała tempa, a działalność jej stowarzyszenia od lat dofinansowuje warszawski Ratusz z kieszeni podatników? Esbeckie cienie księdza Blachnickiego w „Magazynie śledczym Anity Gargas” w czwartek o 22:30 w TVP1.Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

Polecane
Emerytury
Stażowe