Ekke Overbeek: „Większość ludzi w Polsce ma pochodzenie niewolnicze” [WIDEO]

Internauci przypomnieli wywiad Ekke Overbeeka dla TVN24 z grudnia 2021 roku. W kontekście ataków Overbeeka na dobre imię św. Jana Pawła II z ostatnich tygodni warto zwrócić uwagę na całościową pracę dziennikarza; przyjrzyjmy się, kto stał się autorytetem „wiodących mediów” ws. papieża Polaka, jak kuriozalne tezy holenderski dziennikarz stawia w swoich wywodach. 
 Ekke Overbeek: „Większość ludzi w Polsce ma pochodzenie niewolnicze” [WIDEO]
/ Flickr/CC BY 2.0 | screen video TVN24

W swoim wywodzie Overbeek stwierdził, że większość ludzi w Polsce ma korzenie chłopskie, czyli… „de facto niewolnicze”. Warto w tym miejscu zauważyć, że to Holandia, o czym Overbeek nie wspomina, ma ogromne „tradycje” w handlu niewolnikami, nie Polska.

W Polsce trwa taka narracja postszlachecka. Mimo że większość ludzi ma korzenie chłopskie. De facto niewolnicze 

– mówił Overbeek dla TVN24. Jego słowa nie spotkały się z żadną reakcją prowadzącego wywiad dziennikarza. 

„PiS jest partią bardzo prokremlowską”

W swoim wywodzie dziennikarz stwierdził, że „PiS jest w swojej retoryce bardzo rusofobiczny, a niemieckofobiczny jeszcze bardziej”. 

Stosunków z Rosją nie ma po prostu, tam jest epoka lodowa. Ale patrząc na to, jakie interesy ma Rosja, może się okazać, że PiS jest partią bardzo prokremlowską. Spójrz na to, co PiS robił przez ostatnie 6 lat. Można się zgodzić z nimi w niektórych sprawach albo nie, ale prawdą jest, że osłabiona pozycja Polski w Unii Europejskiej to jest mało powiedziane. Polska stała się totalnym marginesem w Europie 

– mówił Overbeek. Jak stwierdził, „to, co widzimy, jest niebywałe, dzień w dzień mamy przykłady tego, że ci ludzie, którzy są u władzy, traktują Polskę jak folwark”. 

Oni są panami na folwarku i mogą zabrać, co im się chce. Dorwali się do władzy i teraz Polska jest ich. Też motyw, który znamy zresztą z polskiej historii. I jakoś, o dziwo, uchodzi im to na sucho. Tych afer, których jest tak strasznie dużo, które są ordynarną kradzieżą tak naprawdę, widzimy na każdym kroku. (…) Taki system buduje się tutaj i na Węgrzech, który jest bardzo podobny do tego, co jest w Rosji

– podsumował Overbeek.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Były doradca Margaret Thatcher: Haniebny atak na Polskę z ostatniej chwili
Były doradca Margaret Thatcher: Haniebny atak na Polskę

Kilka dni temu na łamach internetowej wersji The New York Times opublikowano skandaliczny artykuł dwójki dziennikarzy o polsko brzmiących nazwiskach - Jarosława Kuisza i Karoliny Wigury - "Polska nie jest przyjacielem "Zachodu". Artykuł wywołał potężne kontrowersje.

Ministrowie spraw wewnętrznych UE zdecydowali. Polska, która przyjęła miliony uchodźców z Ukrainy, zapłaci miliardy euro kar? z ostatniej chwili
Ministrowie spraw wewnętrznych UE zdecydowali. Polska, która przyjęła miliony uchodźców z Ukrainy, zapłaci miliardy euro kar?

Ministrowie spraw wewnętrznych, obradujący w czwartek w Luksemburgu, po kilkunastu godzinach negocjacji, przyjęli stanowisko negocjacyjne w sprawie reformy regulacji migracyjnych w Unii. Polska i Węgry głosowały przeciwko poparciu tzw. paktu migracyjnego.

Ks. Janusz Chyła: Skarb Kościoła z ostatniej chwili
Ks. Janusz Chyła: Skarb Kościoła

Niejednokrotnie słyszałem: Nie chce mi się uczestniczyć we Mszy świętej. Nie mam czasu na chodzenie do kościoła. Nudzę się podczas liturgii. Smutne deklaracje. Podobnie jak ograniczanie udziału w największym cudzie na ziemi do spełniania obowiązku wynikającego z Bożego i kościelnego przykazania. Kierowanie się tylko taką motywacją wynika z braku zachwytu obecnością Chrystusa w sakramencie Eucharystii i słabej wiary.

Ukraina: Alarm przeciwlotniczy w całym kraju z ostatniej chwili
Ukraina: Alarm przeciwlotniczy w całym kraju

Na terytorium całej Ukrainy ogłoszono w czwartek wieczorem alarm przeciwlotniczy. Media poinformowały o odgłosach eksplozji w obwodzie czerkaskim.

Berlin: Aktywiści klimatyczni uszkodzili kilkadziesiąt aut. Na celowniku najdroższe modele z ostatniej chwili
Berlin: Aktywiści klimatyczni uszkodzili kilkadziesiąt aut. Na celowniku najdroższe modele

Co najmniej 35 samochodów w berlińskiej dzielnicy Pankow zostało uszkodzonych przez grupę radykalnych aktywistów klimatycznych w nocy ze środy na czwartek. W autach - za cel wzięto drogie modele, głównie typu SUV - poprzecinano opony, czym grupa pochwaliła się we wpisie na Twitterze – poinformował w czwartek portal „Tagesspiegel”.

W tłum uczestników procesji Bożego Ciała na warszawskim Ursynowie wjechał samochód z ostatniej chwili
W tłum uczestników procesji Bożego Ciała na warszawskim Ursynowie wjechał samochód

Dziś w całej Polsce odbywają się procesje Bożego Ciała. W większości przypadków przebiegają spokojnie, niestety na warszawskim Ursynowi doszło do przykrego incydentu.

Nie żyje amerykański aktor i komik z ostatniej chwili
Nie żyje amerykański aktor i komik

Nie żyje amerykański gwiazdor filmowy i komik Pat Cooper. Znany był najlepiej z takich produkcji jak "Aniołki Charliego", "Depresja gangstera" i "Kroniki Seinfelda". Odszedł w wieku 93 lat.

Zaproszenie na konferencję: „Jak wspierać młodzież w niestabilnym świecie? z ostatniej chwili
Zaproszenie na konferencję: „Jak wspierać młodzież w niestabilnym świecie?"

W dniu 13 czerwca 2023 roku odbędzie się konferencja „Jak wspierać młodzież w niestabilnym świecie? Wyzwania i rekomendacje dla wychowania, profilaktyki i ochrony zdrowia psychicznego po trudnych latach 2020-2022”.

Jest nowy sondaż. Zmniejsza się dystans pomiędzy Zjednoczoną Prawicą a Koalicją Obywatelską z ostatniej chwili
Jest nowy sondaż. Zmniejsza się dystans pomiędzy Zjednoczoną Prawicą a Koalicją Obywatelską

Najnowszy sondaż IPSOS dla portalu DoRzeczy.pl ukazał aktualne preferencje polityczne Polaków. Z uzyskanych odpowiedzi wynika, że Polacy najwyższym zaufaniem darzą Zjednoczoną Prawicę, która uzyskała 35 proc. Jest to taki sam wynik, jaki partia miała 20 maja 2023 roku.

Polska wygrała z aborterkami przed ETPCz z ostatniej chwili
Polska wygrała z aborterkami przed ETPCz

Prezes Sądu Apelacyjnego w Warszawie nie musiał wykonywać orzeczenia Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w sprawie wstrzymania przeniesienia trójki sędziów - napisała m.in. we wtorkowym oświadczeniu przewodnicząca Krajowej Rady Sądownictwa Dagmara Pawełczyk-Woicka.

Emerytury
Stażowe