Kazimierz Marcinkiewicz znowu zakochany

Były premier Kazimierz Marcinkiewicz podzielił się na Instagramie osobistym wyznaniem. Okazuje się, że polityk jest szaleńczo zakochany w nowej wybrance.
Kazimierz Marcinkiewicz Kazimierz Marcinkiewicz znowu zakochany
Kazimierz Marcinkiewicz / Screen z kanału YouTube Onet News

„Tak. Kobieta może wszystko, tylko nie dla każdego! Ps. czasem warto się roztopić. Piękny dzień. Wyjątkowej soboty z wyjątkowymi [osobami – red.]. Dużo ruchu. Piękna” – czytamy słowa zachwyconego Marcinkiewicza.

Były przewodniczący klubu parlamentarnego PiS zapewnił, że jest bardzo szczęśliwy w nowym związku z Martyną. Nie zdradził jednak zbyt wielu szczegółów nt. nowej ukochanej. Wcześniej Marcinkiewicz miał dwie żony, z którymi się rozwiódł. Szczególnie jedna z relacji sprawiła mu dużo problemów. 

Głośny romans w polskiej polityce

Kazimierz Marcinkiewicz poznał Izabelę Olchowicz, dla której po 28 latach małżeństwa porzucił swoją rodzinę. Pomysł ten nie skończył się dla byłego premiera dobrze. Romans kwitł na oczach opinii publicznej, jednak ostatecznie zaszkodził wizerunkowi Marcinkiewicza.

Były premier oświadczył się Izabeli i w 2009 roku wziął z nią ślub. Kiedy wszystko zapowiadało się jak w pięknej bajce, niespodziewanie pojawił się kryzys. Para początkowo zaprzeczała tym doniesieniom, szybko jednak okazało się, że problemy w związku są na porządku dziennym. Ostatecznie w 2018 roku doszło do rozwodu. Przez kilka ostatnich lat w mediach nie brakowało doniesień o aferze związanej z niepłaceniem alimentów przez polityka, który po rozstaniu miał wspomagać swoją byłą żonę. Izabela uległa bowiem poważnemu wypadkowi samochodowemu i wówczas sprawy bardzo się skomplikowały.

W lutym 2023 roku Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy uznał Kazimierza Marcinkiewicza winnym uchylania się od obowiązku alimentacyjnego względem byłej żony Izabeli. Polityk został skazany na prace społeczne i 6 miesięcy ograniczenia wolności.

Działalność polityczna Marcinkiewicza

Kariera polityczna Marcinkiewicza rozpoczęła się w połowie lat 80. Wówczas został członkiem Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”. W 1988 roku założył Gorzowski Klub Polityczny „Ład i Wolność”, współpracował m.in. z pismami takimi, jak „Feniks” i „Aspekty”. Był również aktywnym działaczem środowisk katolickich.

W okresie 1997–2006 Marcinkiewicz pełnił obowiązki posła na Sejm RP, a następnie przez rok szefa Gabinetu Politycznego premiera Buzka. W 1997 roku wystartował z list Akcji Wyborczej „Solidarność”. Wówczas udało mu się zdobyć mandat poselski. Polityk w 2001 roku we współpracy z działaczami ZChN stworzył Przymierze Prawicy, które przyłączyło się do partii PiS. Marcinkiewicz został wtedy przewodniczącym klubu parlamentarnego PiS.

Kazimierz Marcinkiewicz w 2005 roku po tym, jak Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory, został premierem. W tych latach sprawował także funkcję ministra skarbu państwa.

W lipcu 2006 roku Marcinkiewicz podał się do dymisji i startował jako kandydat PiS w wyborach prezydenckich w Warszawie. Został jednak pokonany w II turze przez Hannę Gronkiewicz-Waltz. W 2007 roku polityk pożegnał się z PiS-em. Od 2007 deklarował już głosy wyborcze na Platformę Obywatelską.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Iustitia ujawnia jak będzie tworzyć listy proskrypcyjne niewygodnych dla kasty sędziów z ostatniej chwili
"Iustitia" ujawnia jak będzie tworzyć "listy proskrypcyjne" niewygodnych dla "kasty" sędziów

Stowarzyszenie sędziów "Iustitia" uznawane za organizację skupiającą tzw. "nadzwyczajną kastę" pracuje nad projektem zmian w sądownictwie powszechnym i Krajowej Radzie Sądownictwa.

Spięcie Kaczyńskiego z reporterem TVN24. Stacja grozi krokami prawnymi z ostatniej chwili
Spięcie Kaczyńskiego z reporterem TVN24. Stacja grozi "krokami prawnymi"

W trakcie konferencji prasowej Jarosława Kaczyńskiego i szefa MON Mariusza Błaszczaka w Kopczanach doszło do spięcia prezesa PiS z dziennikarzem TVN24.

Serbia: Nie przygotowujemy się do interwencji w Kosowie z ostatniej chwili
Serbia: Nie przygotowujemy się do interwencji w Kosowie

Serbia nie przygotowuje się do interwencji w Kosowie, ale jesteśmy gotowi na każdy scenariusz - powiedział w sobotę serbski minister spraw zagranicznych Ivica Daczić, komentując utrzymywanie stanu najwyższej gotowości wojska z powodu kolejnych napięć za południową granicą kraju.

Mularczyk: Wysłałem listy do posłów Bundestagu, aby poinformować ich o polskich stratach wojennych z ostatniej chwili
Mularczyk: Wysłałem listy do posłów Bundestagu, aby poinformować ich o polskich stratach wojennych

Wysłałem listy do wszystkich posłów Bundestagu wraz z raportem o stratach wojennych poniesionych przez Polskę w czasie II wojny światowej; liczę, że wywoła to dyskusję w Bundestagu i doprowadzi do zmiany stanowiska rządu Niemiec ws. odszkodowań dla Polski - powiedział PAP wiceszef MSZ Arkadiusz Mularczyk.

W niemieckich szkołach szerzy się antysemityzm z ostatniej chwili
W niemieckich szkołach szerzy się antysemityzm

Niemiecki komisarz rządu federalnego ds. antysemityzmu Felix Klein ostrzega przed rosnącą nienawiścią do Żydów w niemieckich szkołach.

Co z sankcjami dla Rosjan? Niemcy zabrali głos z ostatniej chwili
Co z sankcjami dla Rosjan? Niemcy zabrali głos

W drugim roku rosyjskiej wojny napastniczej przeciwko Ukrainie większość Niemców nadal popiera zachodnie sankcje nałożone na Rosję - wynika z nowego badania zleconego przez Instytut Gospodarki Niemieckiej (IW). Z rezultatami ankiety zapoznał się portal tygodnika "Der Spiegel".

Przedstawiciel Kremla. Spięcie między Kaczyńskim a reporterem TVN24 z ostatniej chwili
"Przedstawiciel Kremla". Spięcie między Kaczyńskim a reporterem TVN24

W trakcie konferencji prasowej Jarosława Kaczyńskiego i szefa MON Mariusza Błaszczaka w Kopczanach doszło do spięcia prezesa PiS z dziennikarzem TVN.

Musimy wybrać kogoś innego niż Putin. Zaskakujące słowa w rosyjskiej telewizji [VIDEO] z ostatniej chwili
"Musimy wybrać kogoś innego niż Putin". Zaskakujące słowa w rosyjskiej telewizji [VIDEO]

Ukraiński polityk Anton Geraszczenko za pośrednictwem mediów społecznościowych opublikował nagranie przedstawiające fragment programu z rosyjskiej telewizji.

New York Times: Na czołgach Abrams ćwiczy w Niemczech pierwsza grupa żołnierzy ukraińskich z ostatniej chwili
"New York Times": Na czołgach Abrams ćwiczy w Niemczech pierwsza grupa żołnierzy ukraińskich

Pierwsza grupa żołnierzy ukraińskich szkoli się w Niemczech z obsługi amerykańskich czołgów M1 Abrams - poinformował w sobotę dziennik "New York Times" powołując się na komunikat Pentagonu. Grupa ta liczy około 400 wojskowych.

Rosja podała Ukrainie warunki zakończenia wojny. Szybka odpowiedź z Kijowa z ostatniej chwili
Rosja podała Ukrainie warunki zakończenia wojny. Szybka odpowiedź z Kijowa

Wiceszef MSZ Rosji w rozmowie z agencją TASS postawił Ukrainie warunki zakończenia wojny. Rosjanie wymagają od władz z Kijowa między innymi odmowy przystąpienia do NATO i Unii Europejskiej.

Emerytury
Stażowe