Już niebawem 12. edycja festiwalu Chrześcijańskie Granie

Co dalej z muzyką chrześcijańską? – to tytuł dwóch paneli dyskusyjnych towarzyszących Festiwalowi Chrześcijańskie Granie i Targom Wydawców Katolickich. Odbędą się one w kawiarni Agere Contra (czwartek, 20 kwietnia, g. 19) i w Arkadach Kubickiego (sobota, 22 kwietnia, g.15) jako jeden z paneli w ramach Targów Wydawców Katolickich. W ramach finału Targów odbędzie się 12. Festiwal Chrześcijańskie Granie. 
 Już niebawem 12. edycja festiwalu Chrześcijańskie Granie
/ mat. organizatora

Co wspólnego mają Festiwal Chrześcijańskie Granie i Targi Wydawców Katolickich? Tu i tu chodzi o Słowo – z tym że w książce jest to słowo drukowane, a w muzyce – wyśpiewane 

– mówi Michał Guzek, organizator Festiwalu. 

Dlatego też cieszę się, że nasza współpraca z organizatorem Targów zacieśnia się. Cieszę się, że poprzez debaty o muzyce, stoisko „Chrześcijańskiego Grania” i sam festiwal w ramach Targów możemy pokazać istotne miejsce muzyki chrześcijańskiej w kulturze

– dodaje.

Program wydarzenia

Pierwszy z paneli odbędzie się w kawiarni Agere Corta, przy ul. Chłodna 2/18, Warszawa. W dyskusji wezmą udział: Marcin Witan (Polskie Radio), Piotr Wojtowicz (internetowe Radio Nowa Kultura), Przemysław Goławski (Polskie Radio), Dariusz Car (białostockie, diecezjalne Radio I) oraz Marcin Zieliński (Radio Niepokalanów). Całość odbędzie się w czwartek 20 kwietnia, początek o 19.00.

Drugi z paneli odbędzie w Arkadach Kubickiego w ramach Targów Wydawców Katolickich. W tym spotkaniu wezmą udział:

  • Konrad Habit (fundacja E+, zespół dlaTego),
  • Krzysztof Sowiński (zespół Redhead Hero, kanał na Youtube: SOWINSKY),
  • Marcin Wargocki, Marta Kaczmarczyk (zespół NSA, uczestnik koncertu Debiuty 2023),
  • Sylwia Piotrowska (uczestniczka koncertu Debiuty 2023).

Spotkanie odbędzie się 22 kwietnia, początek o g. 15.00.

Targi Wydawców Katolickich odbędą się w Arkadach Kubickiego od 20 do 23 kwietnia br. Finał Targów będzie miał miejsce podczas XII edycji Festiwalu Chrześcijańskie Granie, który odbędzie się 23 kwietnia w Dobrym Miejscu, ul. Dewajtis 3, początek od 16.00.

Bilety na XII edycję Festiwalu Chrześcijańskie Granie dostępne są tutaj: klik. Dla grup składających się z minimum 10 osób organizatorzy przygotowali bilety w niższej cenie.

Całość będzie też transmitowana przez www.FabrykaKoncertow.com.pl.

Festiwal organizowany jest przez „Chrześcijańskie Granie”, Katolickie Centrum Kultury „Dobre Miejsce” i Agencję Koncertową „PROTOCULTURE”.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Ministrowie spraw wewnętrznych UE zdecydowali. Polska, która przyjęła miliony uchodźców z Ukrainy, zapłaci miliardy euro kar? z ostatniej chwili
Ministrowie spraw wewnętrznych UE zdecydowali. Polska, która przyjęła miliony uchodźców z Ukrainy, zapłaci miliardy euro kar?

Ministrowie spraw wewnętrznych, obradujący w czwartek w Luksemburgu, po kilkunastu godzinach negocjacji, przyjęli stanowisko negocjacyjne w sprawie reformy regulacji migracyjnych w Unii. Polska i Węgry głosowały przeciwko poparciu tzw. paktu migracyjnego.

Ks. Janusz Chyła: Skarb Kościoła z ostatniej chwili
Ks. Janusz Chyła: Skarb Kościoła

Niejednokrotnie słyszałem: Nie chce mi się uczestniczyć we Mszy świętej. Nie mam czasu na chodzenie do kościoła. Nudzę się podczas liturgii. Smutne deklaracje. Podobnie jak ograniczanie udziału w największym cudzie na ziemi do spełniania obowiązku wynikającego z Bożego i kościelnego przykazania. Kierowanie się tylko taką motywacją wynika z braku zachwytu obecnością Chrystusa w sakramencie Eucharystii i słabej wiary.

Ukraina: Alarm przeciwlotniczy w całym kraju z ostatniej chwili
Ukraina: Alarm przeciwlotniczy w całym kraju

Na terytorium całej Ukrainy ogłoszono w czwartek wieczorem alarm przeciwlotniczy. Media poinformowały o odgłosach eksplozji w obwodzie czerkaskim.

Berlin: Aktywiści klimatyczni uszkodzili kilkadziesiąt aut. Na celowniku najdroższe modele z ostatniej chwili
Berlin: Aktywiści klimatyczni uszkodzili kilkadziesiąt aut. Na celowniku najdroższe modele

Co najmniej 35 samochodów w berlińskiej dzielnicy Pankow zostało uszkodzonych przez grupę radykalnych aktywistów klimatycznych w nocy ze środy na czwartek. W autach - za cel wzięto drogie modele, głównie typu SUV - poprzecinano opony, czym grupa pochwaliła się we wpisie na Twitterze – poinformował w czwartek portal „Tagesspiegel”.

W tłum uczestników procesji Bożego Ciała na warszawskim Ursynowie wjechał samochód z ostatniej chwili
W tłum uczestników procesji Bożego Ciała na warszawskim Ursynowie wjechał samochód

Dziś w całej Polsce odbywają się procesje Bożego Ciała. W większości przypadków przebiegają spokojnie, niestety na warszawskim Ursynowi doszło do przykrego incydentu.

Nie żyje amerykański aktor i komik z ostatniej chwili
Nie żyje amerykański aktor i komik

Nie żyje amerykański gwiazdor filmowy i komik Pat Cooper. Znany był najlepiej z takich produkcji jak "Aniołki Charliego", "Depresja gangstera" i "Kroniki Seinfelda". Odszedł w wieku 93 lat.

Zaproszenie na konferencję: „Jak wspierać młodzież w niestabilnym świecie? z ostatniej chwili
Zaproszenie na konferencję: „Jak wspierać młodzież w niestabilnym świecie?"

W dniu 13 czerwca 2023 roku odbędzie się konferencja „Jak wspierać młodzież w niestabilnym świecie? Wyzwania i rekomendacje dla wychowania, profilaktyki i ochrony zdrowia psychicznego po trudnych latach 2020-2022”.

Jest nowy sondaż. Zmniejsza się dystans pomiędzy Zjednoczoną Prawicą a Koalicją Obywatelską z ostatniej chwili
Jest nowy sondaż. Zmniejsza się dystans pomiędzy Zjednoczoną Prawicą a Koalicją Obywatelską

Najnowszy sondaż IPSOS dla portalu DoRzeczy.pl ukazał aktualne preferencje polityczne Polaków. Z uzyskanych odpowiedzi wynika, że Polacy najwyższym zaufaniem darzą Zjednoczoną Prawicę, która uzyskała 35 proc. Jest to taki sam wynik, jaki partia miała 20 maja 2023 roku.

Polska wygrała z aborterkami przed ETPCz z ostatniej chwili
Polska wygrała z aborterkami przed ETPCz

Prezes Sądu Apelacyjnego w Warszawie nie musiał wykonywać orzeczenia Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w sprawie wstrzymania przeniesienia trójki sędziów - napisała m.in. we wtorkowym oświadczeniu przewodnicząca Krajowej Rady Sądownictwa Dagmara Pawełczyk-Woicka.

Tragiczny wypadek pod Jarocinem. Nie żyje motocyklista Wiadomości
Tragiczny wypadek pod Jarocinem. Nie żyje motocyklista

W czwartek rano w powiecie jarocińskim doszło do śmiertelnego wypadku. W jego wyniku zginął 34-letni mężczyzna - mieszkaniec gminy Kotlin, który nie miał uprawnień do kierowania motocyklem.

Emerytury
Stażowe