„Dlaczego nie cytujecie? Bo tego tam nie ma”. Powiat świdnicki nie ugiął się przed szantażem UE ws. uchwały o ideologii LGBT

Radni powiatu świdnickiego nie ugięli się przed finansowym szantażem UE i nie zgodzili się na unieważnienie uchwały „Powiat wolny od ideologii LGBT”.
Tabliczka
Tabliczka "strefa wolna od LGBT" Barta Staszewskiego / Screen YT The Guardian

26 marca 2019 roku pod wpływem szoku, jaki w opinii publicznej wywołała sprawa tzw. Karty LGBT+ Rafała Trzaskowskiego, w której zawarte były propedofilskie tzw. standardy WHO, radni powiatu świdnickiego podjęli uchwałę Powiat Świdnicki wolny od ideologii LGBT.

 

Fake news o „strefach wolnych od LGBT”

Niedługo później rozpoczęła się akcja Barta Staszewskiego, który przykręcał do znaków drogowych z nazwami miejscowości, które podjęły uchwały o zdystansowaniu się od ideologii LGBT i Samorządowe Karty Praw Rodzin, tabliczki z napisem „Strefa wolna od LGBT” w różnych językach. Tak spreparowane znaki drogowe fotografował, a zdjęcia umieszczał w mediach społecznościowych, co spowodowało powstanie fake newsa, jakoby w Polsce istniały jakieś „strefy wolne od ludzi identyfikujących się z ruchem LGBT”, które to kłamstwo stało się później powodem ataków na Polskę, oraz niestety pretekstem do odbierania samorządom należnych im środków europejskich i przedmiotem szantażu finansowego ze strony UE.

 

Samorządy się uginają, a powiat świdnicki nie

Niestety część samorządów ugięła się pod presją szantażu i wycofała się z prorodzinnych uchwał, sądy zaś usankcjonowały kłamstwo. 

Tymczasem radni powiatu świdnickiego się nie ugięli. „Rada Powiatu w Świdniku odrzuciła uchwałę, która miała unieważnić stanowisko „Powiat wolny od ideologii LGBT”. Dzięki głosom radnych Wspólnoty Świdnickiej w mocy pozostaje stanowisko z dnia 26 marca 2019 r. podjęte dla dobra życia, rodziny i wolności” – poinformowała Wspólnota Świdnicka.

 

„Nie cytujecie, bo tego tam nie ma”

Będę głosował oczywiście przeciwko zmianie stanowiska. (…) Nie tylko my, radni, jesteśmy dyskryminowani, ale stosuje się tu odpowiedzialność zbiorową, uderzając nie tylko w nas, ale w mieszkańców naszego powiatu. Odpowiedzialność zbiorową stosowali (…) faszyści i komuniści. (…) Dla mnie jest niepojęte, że taki szantaż finansowy może być użyty przez instytucje, które powołują się na tolerancję, mechanizmy demokratyczne

– mówił podczas dyskusji na sesji nadzwyczajnej na wniosek Zarządu Powiatu przewodniczący Rady, radny Wspólnoty Świdnickiej Andrzej Mańka.

Wnioskuję o koniec dyskusji. Nie ma sensu dyskusja, w której państwo rzucacie naprawdę ciężkie oskarżenia w naszą stronę i nie jesteście w stanie od trzech lat – podobnie jak manipulatorzy, którzy krążą i próbują przypisać nam pewne rzeczy, których nie powiedzieliśmy – nie jesteście w stanie wskazać jednego zdania w tej uchwale, które miałoby rzekomo kogoś dyskryminować. A wiecie dlaczego nigdy nie cytujecie tego zdania? Bo go tam nie ma

– mówił radny Wspólnoty Świdnickiej Radosław Brzózka.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Nocna zmiana. 31 lat temu pod osłoną nocy odwołano rząd Jana Olszewskiego z ostatniej chwili
"Nocna zmiana". 31 lat temu pod osłoną nocy odwołano rząd Jana Olszewskiego

Gabinet Premiera Jana Olszewskiego został odwołany przez Sejm w nocnym głosowaniu z 4 na 5 czerwca 1992, kilkanaście godzin po wykonaniu przez ministra spraw wewnętrznych Antoniego Macierewicza uchwały Sejmu o ujawnieniu tajnych współpracowników Służby Bezpieczeństwa.

Ministerstwo edukacji Norwegii proponuje zasady użycia siły fizycznej wobec uczniów z ostatniej chwili
Ministerstwo edukacji Norwegii proponuje zasady użycia siły fizycznej wobec uczniów

Norwegia jest uznawana za jeden z najbardziej "progresywnych" krajów na świecie. Jednak i tam narastający problem z agresją wśród uczniów, skłonił norweskie ministerstwo edukacji do zaproponowania zasad w ramach których dozwolone ma być użycie siły fizycznej wobec uczniów.

Aktywiści próbowali wedrzeć się na tor wyścigowy podczas Epsom Derby z ostatniej chwili
Aktywiści próbowali wedrzeć się na tor wyścigowy podczas Epsom Derby

Trzydziestu jeden aktywistów grupy Animal Rising aresztowano w sobotę przed i w czasie Epsom Derby, jednego z najważniejszych wyścigów konnych w Wielkiej Brytanii. Wbrew zapowiedziom, aktywistom nie udało się jednak uniemożliwić przeprowadzenie zawodów.

Niezidentyfikowany obiekt zlokalizowany w warmińsko-mazurskim z ostatniej chwili
Niezidentyfikowany obiekt zlokalizowany w warmińsko-mazurskim

Jak donosi RMF w miejscowości Kaliszki w województwie warmińsko-mazurskim zlokalizowano niezidentyfikowany balon.

Pałac Buckingham. Media huczą od plotek. Kryzys w małżeństwie Meghan Markle i księcia Harry’ego? z ostatniej chwili
Pałac Buckingham. Media huczą od plotek. Kryzys w małżeństwie Meghan Markle i księcia Harry’ego?

Książę Harry podobno spędza więcej czasu w domu, podczas gdy Meghan Markle imprezuje ze swoimi przyjaciółmi w Los Angeles – pisze serwis express.co.uk. Zdaniem królewskiego eksperta „nie oznacza to, że ich małżeństwo musi mieć kłopoty”.

Niemcy: „Dzień X” w Lipsku. Lewicowi ekstremiści starli się z policją [WIDEO] z ostatniej chwili
Niemcy: „Dzień X” w Lipsku. Lewicowi ekstremiści starli się z policją [WIDEO]

Podczas zapowiadanej przez środowiska skrajnej lewicy demonstracji w Lipsku, określanej jako Dzień X, w sobotę doszło do zamieszek. Po południu na Alexis Schumann Platz w stronę policji poleciały petardy, kamienie, butelki i „koktajle mołotowa”. Demonstranci, w większości noszący kominiarki, zostali otoczeni przez policję – poinformowała agencja dpa.

Dramat Dawida Kubackiego. Ujawnił nieznane fakty na temat żony z ostatniej chwili
Dramat Dawida Kubackiego. Ujawnił nieznane fakty na temat żony

Pod koniec sezonu 2022/2023 Dawid Kubacki wycofał się niespodziewanie z zawodów Pucharu Świata w norweskim Vikersund, a przyczyną decyzji była choroba jego małżonki.

Makabryczny wypadek pod Oleśnicą. Są ofiary, wśród rannych dzieci z ostatniej chwili
Makabryczny wypadek pod Oleśnicą. Są ofiary, wśród rannych dzieci

Po czołowym zderzeniu aut osobowych na drodze 368 pod Oleśnicą na Dolnym Śląsku dwie osoby poniosły śmierć, a cztery zostały ranne. Droga jest zablokowana.

„Tak wyglądała demokracja za rządów PO”. PiS publikuje nowy spot [WIDEO] z ostatniej chwili
„Tak wyglądała demokracja za rządów PO”. PiS publikuje nowy spot [WIDEO]

Prawo i Sprawiedliwość, dzień przed marszem opozycji w Warszawie, publikuje nowy spot.

Co za demolka! Iga Świątek nie dała żadnych szans rywalce z ostatniej chwili
Co za demolka! Iga Świątek nie dała żadnych szans rywalce

W trzeciej rundzie wielkoszlemowego French Open Iga Świątek wygrała z chińską tenisistką Xinyu Wang 6:0 6:0 i tym samym awansowała 1/8 turnieju. Spotkanie z Chinką trwało zaledwie 51 minut.

Emerytury
Stażowe