Pałac Buckingham. Tak zdecydował król Karol III. Postawi służby w stan gotowości

W tym ważnym dniu wszystko musi być dopięte na ostatni guzik. Już teraz odbywają się ćwiczenia służb "Tower of London", które mają za zadanie przygotować wyspecjalizowane jednostki do strzeżenia bezpieczeństwa króla i jego najbliższych.
Skala zbliżającego się wydarzenia jest ogromna, a całą operacją kierować będzie brytyjska Służba Bezpieczeństwa i naczelny dowódca policji i MI5. Ponadto okolicy pilnować mają uzbrojeni strażnicy i snajperzy. Wiadomo również, że tajni funkcjonariusze wmieszają się w tłum, by w sposób niezauważony czuwać nad bezpieczeństwem króla Karola III i jego małżonki Camilli.
Wielka akcja służb podczas koronacji
- To ogromne przedsięwzięcie, które porównywalne jest do organizacji pogrzebu królowej Elżbiety II. Z pewnością największe tego typu wydarzenie od pokoleń - przekazało źródło "The Mirror".
Dzięki ogromnemu zaangażowaniu służb możliwe będzie szybkie wykrycie potencjalnego zagrożenia terrorystycznego. Pomimo tak doskonałej ochrony okazuje się, że król Karol III martwi się o coś jeszcze. Podczas próby ceremonii wykorzystano insygnia koronacyjne, które do tej pory nie opuszczały Pałacu. Tym razem jednak służby zgodnie z decyzją władcy dołożą wszelkich starań, by starannie zabezpieczyć klejnoty na czas wydarzenia i podróży do Opactwa Westminsterskiego.