Wielkie kłopoty Aleksandra Łukaszenki? Ruszyła lawina spekulacji

Dyktator Białorusi Aleksandr Łukaszenka był ostatni raz widziany publicznie cztery dni temu. Jednak ostatnie aktywności polityka zdecydowanie różniły się od poprzednich tego samego rodzaju. W związku z tym pojawiło się wiele spekulacji na temat białoruskiego przywódcy.
Łukaszenko Wielkie kłopoty Aleksandra Łukaszenki? Ruszyła lawina spekulacji
Łukaszenko / Aleksander Łukaszenka / fot. The Presidential Press and Information Office / kremlin.ru / CC BY 4.0

Aleksander Łukaszenka pokazał się publicznie po raz ostatni we wtorek 9 maja. Złożył wówczas kwiaty na placu Zwycięstwa w Mińsku. Jednak w trakcie uroczystości nie postanowił wygłosić żadnego przemówienia.

Wcześniej Łukaszenka pojawił się w Rosji z okazji Dnia Zwycięstwa. Mimo wszystko wizyta białoruskiego polityka w Moskwie została skrócona. Na dodatek Łukaszenka nie wziął udziału w nieformalnym spotkaniu, które Władimir Putin zorganizował dla swoich gości.

To jednak nie koniec. 11 maja prezydent Białorusi miał wziąć udział w spotkaniu dotyczącym korupcji i aresztowań lekarzy, lecz ostatecznie rozmowy zostały odwołane – wynika z informacji podanych przez białoruski serwis Nasza Niwa.

Kłopoty Łukaszenki?

Z piątku na sobotę za pośrednictwem mediów społecznościowych opublikowano nieoficjalne informacje, z których wynika, że Łukaszenka miał trafić do szpitala. Dodatkowo autorzy sugerują, że polityk miałby zostać otruty.

– Dlaczego Rosja miałby chcieć zamordować Łukaszenkę?Powodów było wiele, w tym fakt, że Łukaszenka odmówił większego zaangażowania w wojnę w Ukrainie, pomimo najlepszych starań Putina - napisał na Twitterze korespondent „Kiyv Post” Jason Jay Smart.

Jednak amerykański "Newsweek" na swoich łamach przypomniał, że informacje o rzekomych kłopotach zdrowotnych białoruskiego przywódcy przewijają się w mediach już od wielu lat. Najbardziej radykalne przewidywały nawet zbliżającą się śmierć dyktatora, lecz jak powszechnie wiadomo – nie znalazły one odzwierciedlenia w rzeczywistości.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Nocna zmiana. 31 lat temu pod osłoną nocy odwołano rząd Jana Olszewskiego z ostatniej chwili
"Nocna zmiana". 31 lat temu pod osłoną nocy odwołano rząd Jana Olszewskiego

Gabinet Premiera Jana Olszewskiego został odwołany przez Sejm w nocnym głosowaniu z 4 na 5 czerwca 1992, kilkanaście godzin po wykonaniu przez ministra spraw wewnętrznych Antoniego Macierewicza uchwały Sejmu o ujawnieniu tajnych współpracowników Służby Bezpieczeństwa.

Ministerstwo edukacji Norwegii proponuje zasady użycia siły fizycznej wobec uczniów z ostatniej chwili
Ministerstwo edukacji Norwegii proponuje zasady użycia siły fizycznej wobec uczniów

Norwegia jest uznawana za jeden z najbardziej "progresywnych" krajów na świecie. Jednak i tam narastający problem z agresją wśród uczniów, skłonił norweskie ministerstwo edukacji do zaproponowania zasad w ramach których dozwolone ma być użycie siły fizycznej wobec uczniów.

Aktywiści próbowali wedrzeć się na tor wyścigowy podczas Epsom Derby z ostatniej chwili
Aktywiści próbowali wedrzeć się na tor wyścigowy podczas Epsom Derby

Trzydziestu jeden aktywistów grupy Animal Rising aresztowano w sobotę przed i w czasie Epsom Derby, jednego z najważniejszych wyścigów konnych w Wielkiej Brytanii. Wbrew zapowiedziom, aktywistom nie udało się jednak uniemożliwić przeprowadzenie zawodów.

Niezidentyfikowany obiekt zlokalizowany w warmińsko-mazurskim z ostatniej chwili
Niezidentyfikowany obiekt zlokalizowany w warmińsko-mazurskim

Jak donosi RMF w miejscowości Kaliszki w województwie warmińsko-mazurskim zlokalizowano niezidentyfikowany balon.

Pałac Buckingham. Media huczą od plotek. Kryzys w małżeństwie Meghan Markle i księcia Harry’ego? z ostatniej chwili
Pałac Buckingham. Media huczą od plotek. Kryzys w małżeństwie Meghan Markle i księcia Harry’ego?

Książę Harry podobno spędza więcej czasu w domu, podczas gdy Meghan Markle imprezuje ze swoimi przyjaciółmi w Los Angeles – pisze serwis express.co.uk. Zdaniem królewskiego eksperta „nie oznacza to, że ich małżeństwo musi mieć kłopoty”.

Niemcy: „Dzień X” w Lipsku. Lewicowi ekstremiści starli się z policją [WIDEO] z ostatniej chwili
Niemcy: „Dzień X” w Lipsku. Lewicowi ekstremiści starli się z policją [WIDEO]

Podczas zapowiadanej przez środowiska skrajnej lewicy demonstracji w Lipsku, określanej jako Dzień X, w sobotę doszło do zamieszek. Po południu na Alexis Schumann Platz w stronę policji poleciały petardy, kamienie, butelki i „koktajle mołotowa”. Demonstranci, w większości noszący kominiarki, zostali otoczeni przez policję – poinformowała agencja dpa.

Dramat Dawida Kubackiego. Ujawnił nieznane fakty na temat żony z ostatniej chwili
Dramat Dawida Kubackiego. Ujawnił nieznane fakty na temat żony

Pod koniec sezonu 2022/2023 Dawid Kubacki wycofał się niespodziewanie z zawodów Pucharu Świata w norweskim Vikersund, a przyczyną decyzji była choroba jego małżonki.

Makabryczny wypadek pod Oleśnicą. Są ofiary, wśród rannych dzieci z ostatniej chwili
Makabryczny wypadek pod Oleśnicą. Są ofiary, wśród rannych dzieci

Po czołowym zderzeniu aut osobowych na drodze 368 pod Oleśnicą na Dolnym Śląsku dwie osoby poniosły śmierć, a cztery zostały ranne. Droga jest zablokowana.

„Tak wyglądała demokracja za rządów PO”. PiS publikuje nowy spot [WIDEO] z ostatniej chwili
„Tak wyglądała demokracja za rządów PO”. PiS publikuje nowy spot [WIDEO]

Prawo i Sprawiedliwość, dzień przed marszem opozycji w Warszawie, publikuje nowy spot.

Co za demolka! Iga Świątek nie dała żadnych szans rywalce z ostatniej chwili
Co za demolka! Iga Świątek nie dała żadnych szans rywalce

W trzeciej rundzie wielkoszlemowego French Open Iga Świątek wygrała z chińską tenisistką Xinyu Wang 6:0 6:0 i tym samym awansowała 1/8 turnieju. Spotkanie z Chinką trwało zaledwie 51 minut.

Emerytury
Stażowe