Morawiecki: Żeby Polska była najlepszym miejscem do życia w Europie

Premier Mateusz Morawiecki w rozmowie z portalem i.pl zapowiedział kolejne konferencje programowe Prawa i Sprawiedliwości, które obędą się m.in. w czerwcu - napisał w niedzielę portal.
Mateusz Morawiecki  Morawiecki: Żeby Polska była najlepszym miejscem do życia w Europie
Mateusz Morawiecki / PAP/Marian Zubrzycki

W sobotę i niedzielę w Warszawie odbywa się konwencja programowa PiS "Programowy UL" - konferencja PiS z udziałem najważniejszych polityków partii - prezesa Jarosława Kaczyńskiego i m.in. premiera Morawieckiego.

"Kolejne konferencje programowe Prawa i Sprawiedliwości odbędą się m.in. w czerwcu. Będą one podsumowaniem kilku ostatnich miesięcy naszych spotkań z Polakami w całym kraju, a jednocześnie naszych rozmów z ekspertami" - powiedział w rozmowie z portalem i.pl premier.

Premier o kolejnych konferencjach programowych

Podczas niedzielnej części konferencji mają zostać przedstawione pierwsze punkty programu PiS na wybory parlamentarne jesienią - zaznaczył i.pl.

"Premier Mateusz Morawiecki pytany przez i.pl o podsumowanie pierwszego dnia konferencji Prawa i Sprawiedliwości +Programowy UL+ i o to, jakie wnioski płyną z paneli, które się odbyły, powiedział, że wniosków jest bardzo wiele" - podał portal.

"Za nami dużo bardzo ciekawych tematów, rozmów kuluarowych, ale także wniosków ze strony panelistów. Wszystko sprowadza się do tego, że na tym potężnym i naprawdę ważnym fundamencie, który zbudowaliśmy przez ostatnie kilka lat, Polacy – nasi najlepsi eksperci – chcą budować kolejne piętra i my mamy różne propozycje w tym zakresie" – mówił Morawiecki.

Dopytywany jakie to propozycje odpowiedział, że takie, które będą umacniać rozwój gospodarczy i społeczny z jednej strony, a z drugiej siłę obronną, stabilność finansów publicznych, rozwój technologii.

"Tak, żeby Polska była najlepszym miejscem do życia w Europie" – podkreślił cytowany przez portal Morawiecki.

"Premier pytany o to, jakie propozycje do swojego programu przedstawi w niedzielę Prawo i Sprawiedliwość, odpowiedział, że rozmawiał o nich z panem prezesem Jarosławem Kaczyńskim. – Nasze pierwsze propozycje programowe właśnie się finalizują. Jako efekt weekendowych dyskusji mogą pojawić się już w niedzielę – dodał" - przekazał portal i.pl.

"Dopytywany, czy będą kolejne konferencje programowe PiS odpowiedział, że tak. +Kolejne konferencje programowe odbędą się m.in. w czerwcu+" – poinformował premier w rozmowie.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Niepokojące informacje z granicy. Straż Graniczna wydała komunikat z ostatniej chwili
Niepokojące informacje z granicy. Straż Graniczna wydała komunikat

80 cudzoziemców próbowało w środę dostać się nielegalnie z Białorusi do Polski, byli to m.in. obywatele Indii i Nepalu; 14 z tych osób na widok polskich patroli zawróciło na Białoruś – poinformowała Straż Graniczna w mediach społecznościowych.

Atak rakietowy na Kijów. Wśród ofiar dzieci z ostatniej chwili
Atak rakietowy na Kijów. Wśród ofiar dzieci

Trzy osoby, w tym dwoje dzieci, zginęły, a 14 zostało rannych w wyniku rosyjskiego ataku rakietowego na Kijów, do którego doszło w czwartek nad ranem – poinformowały władze stolicy Ukrainy. W mieście słychać było głośne wybuchy, a na niebie widoczne były zestrzeliwane, płonące pociski.

Dramat Dawida Kubackiego. Pojawiły się nowe informacje z ostatniej chwili
Dramat Dawida Kubackiego. Pojawiły się nowe informacje

Pod koniec sezonu 2022/2023 Dawid Kubacki wycofał się niespodziewanie z zawodów Pucharu Świata w norweskim Vikersund, a przyczyną decyzji była choroba jego małżonki. Z nowych informacji, jakie pojawiły się w sprawie polskiego skoczka, wynika, że powoli wszystko dobrze się układa.

Sekretarz generalny NATO: Wszyscy członkowie Sojuszu są zgodni, że Ukraina przystąpi do tej organizacji z ostatniej chwili
Sekretarz generalny NATO: Wszyscy członkowie Sojuszu są zgodni, że Ukraina przystąpi do tej organizacji

– Wszystkie kraje członkowskie Sojuszu Północnoatlantyckiego są zgodne, że Ukraina przystąpi do tej organizacji, a Rosja nie dysponuje w tym względzie żadnym prawem weta – oznajmił w czwartek rano sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg, uczestniczący w nieformalnym spotkaniu ministrów spraw zagranicznych państw Sojuszu w stolicy Norwegii Oslo.

Wyciekł wewnętrzny sondaż PiS. Zaskakujący wynik z ostatniej chwili
Wyciekł wewnętrzny sondaż PiS. Zaskakujący wynik

Ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego może liczyć na ponad 40-proc. poparcie – wynika z wewnętrznego sondaż przeprowadzonego przez PiS, do którego dotarła Interia.

Morawiecki: W rozmowie z premierem Holandii chcę poruszyć kwestię reformy UE z ostatniej chwili
Morawiecki: W rozmowie z premierem Holandii chcę poruszyć kwestię reformy UE

„W rozmowie z premierem Holandii chcę poruszyć m.in. kwestię reformy UE. To jednomyślność vs większość kwalifikowana; Polska jednoznacznie uważa, że jednomyślność jest zaworem bezpieczeństwa, który chroni przed dominacją większych państw” – poinformował premier Mateusz Morawiecki w środę.

Komisarz UE ds. sprawiedliwości: „Komisja ds. badania rosyjskich wpływów budzi poważne obawy” z ostatniej chwili
Komisarz UE ds. sprawiedliwości: „Komisja ds. badania rosyjskich wpływów budzi poważne obawy”

– Powołanie komisji do zbadania rosyjskiej ingerencji w bezpieczeństwo wewnętrzne Polski w latach 2007–2022 budzi poważne obawy co do zgodności z prawem unijnym – oświadczył w czwartek podczas debaty w Parlamencie Europejskim komisarz UE ds. sprawiedliwości Didier Reynders.

Wałęsa podałby rękę Kaczyńskiemu? „Jeśli padnie na kolana i przeprosi” z ostatniej chwili
Wałęsa podałby rękę Kaczyńskiemu? „Jeśli padnie na kolana i przeprosi”

Były prezydent Lech Wałęsa w wywiadzie dla Onetu zdradził, w jakich okolicznościach mógłby pogodzić się z Jarosławem Kaczyńskim i podać mu rękę.

Wielka Brytania: Polak pobity kijem golfowym przez grupę nastolatków. „Ohydny atak na tle rasowym” z ostatniej chwili
Wielka Brytania: Polak pobity kijem golfowym przez grupę nastolatków. „Ohydny atak na tle rasowym”

W Telford, w środkowo-zachodniej Anglii, grupa nastolatków zaatakowała kijem golfowym obywatela Polski, wskutek czego trafił on do szpitala, a będącego świadkiem ataku jego 10-letniego syna zwyzywała – poinformowała w środę policja regionu West Mercia.

Rosja zamyka dwie fińskie placówki konsularne. „To odwet za NATO” z ostatniej chwili
Rosja zamyka dwie fińskie placówki konsularne. „To odwet za NATO”

Rosja ogłosiła, że od lipca funkcjonowanie fińskich placówek konsularnych w Murmańsku i Pietrozawodsku nie zostanie wznowione oraz że zamyka swój konsulat generalny w Lappeenrancie przy granicy z Finlandią. W Moskwie do MSZ na rozmowę wezwano fińskiego ambasadora Anttiego Helanterę. To kolejny odwet za wejście Finlandii do NATO – komentuje fińska prasa.

Emerytury
Stażowe