Strzelanina w łódzkiej myjni samochodowej. Są nowe informacje

W związku ze strzelaniną w nocy z soboty na niedzielę w łódzkiej myjni samochodowej, zatrzymany został kolejny mężczyzna. Istnieją podejrzenia, że 45-latek brał w niej udział - przekazał w poniedziałek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania.
Policja / zdjęcie poglądowe Strzelanina w łódzkiej myjni samochodowej. Są nowe informacje
Policja / zdjęcie poglądowe / / fot. Lukas Plewnia / CC BY-SA 2.0

Kolejne zatrzymanie po strzelaninie w łódzkiej myjni samochodowej przy ul. Rokicińskiej. 32-latek, który został przewieziony do szpitala z ranami postrzałowymi walczy o życie. W niedzielę zatrzymano czterech mężczyzn, w poniedziałek piątego.

"W związku ze strzelaniną w nocy z soboty na niedzielę w myjni samochodowej w Łodzi, na Pomorzu zatrzymany został kolejny mężczyzna. Istnieją realne podejrzenia, że 45-latek brał udział w strzelaninie" - podał Kopania. "Trwają ustalenia mające na celu doprecyzowanie jego roli. Aktualnie uzupełniany i analizowany jest materiał dowodowy. Wstępnie zakładamy, że czynności procesowe mogą odbyć się w prokuraturze w godzinach popołudniowych" - relacjonował w poniedziałek rzecznik.

Groźna strzelanina w myjni samochodowej

W nocy z soboty na niedzielę patrol policji został powiadomiony o strzelaninie w myjni samochodowej przy ul. Rokicińskiej w Łodzi. "Wraz z policją koncentrujemy się teraz na odtwarzaniu przebiegu wydarzeń" - podkreślił w niedzielę w rozmowie z PAP Kopania. "Wygląda na to, że padły strzały, w następstwie których 32-latek w stanie ciężkim jest w szpitalu. Lekarze walczą o jego życie" - mówił.

"Przez kilka godzin specjaliści dokonywali oględzin śladów. Najprawdopodobniej w wyniku strzałów uszkodzeniu uległo też kilka aut. W związku z podejrzeniem udziału w zdarzeniu zatrzymanych zostało czterech mężczyzn w wieku od 27 do 43 lat" - przekazał w niedzielę dodając, że jest jeszcze za wcześnie na podanie szczegółów nocnej strzelaniny.

Pojawiły się medialne informacje, że jeden z mężczyzn strzelił do 32-latka widząc, że ten ma w rękach siekierę lub inne niebezpieczne narzędzie. Policja i prokuratura tego nie potwierdziły.

W nocy z niedzieli na poniedziałek, w związku z łódzką strzelaniną, zatrzymano piątego mężczyznę. 45-latka ujęto na Pomorzu.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
z ostatniej chwili
Skandal w Pałacu Buckingham. Król Karol III upokorzył syna na oczach całego świata

O Pałacu Buckingham i rodzinie królewskiej znowu głośno. Tym razem za sprawą decyzji króla Karola III. Okazuje się, że książę Harry w przyszłym tygodniu pojawi się w Wielkiej Brytanii. Tymczasem jak informuje brytyjski dziennik "Telegraph" Karol zdecydował, że właśnie w tym samym czasie uda się na samotne wakacje.

Niepokojące informacje z granicy. Straż Graniczna wydała komunikat z ostatniej chwili
Niepokojące informacje z granicy. Straż Graniczna wydała komunikat

80 cudzoziemców próbowało w środę dostać się nielegalnie z Białorusi do Polski, byli to m.in. obywatele Indii i Nepalu; 14 z tych osób na widok polskich patroli zawróciło na Białoruś – poinformowała Straż Graniczna w mediach społecznościowych.

Atak rakietowy na Kijów. Wśród ofiar dzieci z ostatniej chwili
Atak rakietowy na Kijów. Wśród ofiar dzieci

Trzy osoby, w tym dwoje dzieci, zginęły, a 14 zostało rannych w wyniku rosyjskiego ataku rakietowego na Kijów, do którego doszło w czwartek nad ranem – poinformowały władze stolicy Ukrainy. W mieście słychać było głośne wybuchy, a na niebie widoczne były zestrzeliwane, płonące pociski.

Dramat Dawida Kubackiego. Pojawiły się nowe informacje z ostatniej chwili
Dramat Dawida Kubackiego. Pojawiły się nowe informacje

Pod koniec sezonu 2022/2023 Dawid Kubacki wycofał się niespodziewanie z zawodów Pucharu Świata w norweskim Vikersund, a przyczyną decyzji była choroba jego małżonki. Z nowych informacji, jakie pojawiły się w sprawie polskiego skoczka, wynika, że powoli wszystko dobrze się układa.

Sekretarz generalny NATO: Wszyscy członkowie Sojuszu są zgodni, że Ukraina przystąpi do tej organizacji z ostatniej chwili
Sekretarz generalny NATO: Wszyscy członkowie Sojuszu są zgodni, że Ukraina przystąpi do tej organizacji

– Wszystkie kraje członkowskie Sojuszu Północnoatlantyckiego są zgodne, że Ukraina przystąpi do tej organizacji, a Rosja nie dysponuje w tym względzie żadnym prawem weta – oznajmił w czwartek rano sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg, uczestniczący w nieformalnym spotkaniu ministrów spraw zagranicznych państw Sojuszu w stolicy Norwegii Oslo.

Wyciekł wewnętrzny sondaż PiS. Zaskakujący wynik z ostatniej chwili
Wyciekł wewnętrzny sondaż PiS. Zaskakujący wynik

Ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego może liczyć na ponad 40-proc. poparcie – wynika z wewnętrznego sondaż przeprowadzonego przez PiS, do którego dotarła Interia.

Morawiecki: W rozmowie z premierem Holandii chcę poruszyć kwestię reformy UE z ostatniej chwili
Morawiecki: W rozmowie z premierem Holandii chcę poruszyć kwestię reformy UE

„W rozmowie z premierem Holandii chcę poruszyć m.in. kwestię reformy UE. To jednomyślność vs większość kwalifikowana; Polska jednoznacznie uważa, że jednomyślność jest zaworem bezpieczeństwa, który chroni przed dominacją większych państw” – poinformował premier Mateusz Morawiecki w środę.

Komisarz UE ds. sprawiedliwości: „Komisja ds. badania rosyjskich wpływów budzi poważne obawy” z ostatniej chwili
Komisarz UE ds. sprawiedliwości: „Komisja ds. badania rosyjskich wpływów budzi poważne obawy”

– Powołanie komisji do zbadania rosyjskiej ingerencji w bezpieczeństwo wewnętrzne Polski w latach 2007–2022 budzi poważne obawy co do zgodności z prawem unijnym – oświadczył w czwartek podczas debaty w Parlamencie Europejskim komisarz UE ds. sprawiedliwości Didier Reynders.

Wałęsa podałby rękę Kaczyńskiemu? „Jeśli padnie na kolana i przeprosi” z ostatniej chwili
Wałęsa podałby rękę Kaczyńskiemu? „Jeśli padnie na kolana i przeprosi”

Były prezydent Lech Wałęsa w wywiadzie dla Onetu zdradził, w jakich okolicznościach mógłby pogodzić się z Jarosławem Kaczyńskim i podać mu rękę.

Wielka Brytania: Polak pobity kijem golfowym przez grupę nastolatków. „Ohydny atak na tle rasowym” z ostatniej chwili
Wielka Brytania: Polak pobity kijem golfowym przez grupę nastolatków. „Ohydny atak na tle rasowym”

W Telford, w środkowo-zachodniej Anglii, grupa nastolatków zaatakowała kijem golfowym obywatela Polski, wskutek czego trafił on do szpitala, a będącego świadkiem ataku jego 10-letniego syna zwyzywała – poinformowała w środę policja regionu West Mercia.

Emerytury
Stażowe