"O Jedność Ducha". Za nami 34. Pielgrzymka Telekomunikacji

20 maja 2023 r. Pracownicy Telekomunikacji uczestniczyli w 34. Pielgrzymce na Jasną Górę. Organizatorem pielgrzymki była Krajowa Sekcja Pracowników Telekomunikacji NSZZ „Solidarność”, zrzeszająca pracowników zatrudnionych w Orange Polska i spółach współpracujących, T-Mobile, UPC-Ericsson-Play, Emitel, Polkomtel, Teleperformance.
34. Pielgrzymka Telekomunikacji
34. Pielgrzymka Telekomunikacji / fot. Łukasz Mickiewicz/www.skpt.pl

Uroczystej mszy św. w Jasnogórskiej Bazylice pod wezwaniem Krzyża Świętego i Narodzenia Matki Boskiej przewodniczył ks. prał. Jarosław Sroka, kapelan branży telekomunikacyjnej. Jedną z głównych intencji była modlitwa o pokój na Ukrainie, za dzieci cierpiące z powodu wojny.

Zgodnie z tradycją uczestnicy pielgrzymki pokłonili się Matce Bożej, prosząc o dalszą opiekę w życiu rodzinnym i zawodowym, modląc się o zdrowie pracowników i ich rodzin oraz wspominając tych, którzy odeszli w ostatnim czasie do wieczności.

"Jednosć to sprawa fundamentalna"

W wygłoszonej homilii ks. Jarosław Sroka wspomniał słowa papieża św. Jana Pawła II wygłaszane podczas pielgrzymki do Polski i jego troskę o losy Ojczyzny, która jest również jego Matką i o niezatracanie naszych korzeni, z których wyrastamy.

Ks. Prałat prosił w modlitwie o jedność ducha.
– Jedność to sprawa fundamentalna w obecnych czasach. Jedność jest twórcza, bo jest wtedy miejsce na dialog, wzajemne słuchanie się, szacunek – powiedział duszpasterz.

Mszę św. poprzedziło złożenie kwiatów pod pomnikami bł. ks. J. Popiełuszki przez delegację KSPT NSZZ „Solidarność” w asyście pocztów sztandarowych.

"Nic nie zastąpi osobistych spotkań"

Jerzy Iwaszkiewicz przewodniczący Krajowej Sekcji Pracowników Telekomunikacji NSZZ „Solidarność” podkreślił, że niezmiennie Jasna Góra jest spoiwem ludzi wiary, którzy pracują w różnych firmach.

– Dzięki różnym środkom technicznym zbliżamy ludzi do siebie, umożliwiamy ich komunikację, ale nic nie zastąpi osobistych spotkań. Jako branża telekomunikacyjna mocno się rozwijamy, także w kierunku i sztucznej inteligencji i pracy zdalnej, ale musimy mieć na uwadze, że nic nie zastąpi relacji ludzkich i relacji człowieka z Bogiem, dlatego też jako „Solidarność” pielęgnujemy pielgrzymki na Jasną Górę – powiedział Jerzy Iwaszkiewicz.

Już dzisiaj organizatorzy zapraszają do udziału w jubileuszowej 35. Pielgrzymce Pracowników Telekomunikacji na Jasną Górę, która odbędzie się 17 maja 2024 r.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Nie doczeka pan końca kadencji. Czarzasty grozi Prezydentowi RP z ostatniej chwili
"Nie doczeka pan końca kadencji". Czarzasty grozi Prezydentowi RP

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o powołaniu komisji ds. badania rosyjskich wpływów. Sprawę skomentował między innymi jeden z liderów Lewicy Włodzimierz Czarzasty.

To koniec High League? Stanowcza decyzja rządu z ostatniej chwili
To koniec High League? Stanowcza decyzja rządu

Federacji High League zostały zamrożone środki finansowe i zasoby gospodarcze. W sieci pojawiło się pismo wydane w tej sprawie przez MSWiA.

Twitter zostanie wyrzucony z UE? Francuski minister mówi wprost z ostatniej chwili
Twitter zostanie wyrzucony z UE? Francuski minister mówi wprost

– Twitter zostanie wyrzucony z EU w przypadku naruszenia jej zasad – oświadczył w poniedziałek francuski minister Jean-Noel Barrot odpowiedzialny za transformację cyfrową i telekomunikację w wywiadzie dla telewizji France Info.

„To jest niemoralne!”. Alicja Majewska ostro o młodych celebrytach z ostatniej chwili
„To jest niemoralne!”. Alicja Majewska ostro o młodych celebrytach

Alicja Majewska została zapytana, co przed występem musi znaleźć się w jej garderobie. Pozwoliła sobie na krótką dygresję i wspomniała o młodych artystach.

Rzecznik rządu odpowiada na zarzuty ws. komisji ds. badania wpływów rosyjskich w Polsce z ostatniej chwili
Rzecznik rządu odpowiada na zarzuty ws. komisji ds. badania wpływów rosyjskich w Polsce

Komisja ds. badania wpływów rosyjskich nie narusza trójpodziału władzy; na koniec jej decyzja może być zaskarżona do sądu i to sąd rozstrzyga w tej sytuacji - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller.

Hołownia zmienia zdanie po decyzji prezydenta. „Jeszcze dziś rano o tym rozmawialiśmy” z ostatniej chwili
Hołownia zmienia zdanie po decyzji prezydenta. „Jeszcze dziś rano o tym rozmawialiśmy”

– Słuchajcie, odpuśćcie sobie, odpuśćmy sobie naprawdę z tym marszem 4 czerwca – mówił niedawno lider Polski 2050 Szymon Hołownia. W poniedziałek, po decyzji prezydenta ws. specjalnej komisji mającej wyjaśnić rosyjskie wpływy w Polsce, Hołownia zmienił zdanie.

Burza w Pałacu Buckingham. Wulgarna reakcja Williama na wieść o Meghan Markle z ostatniej chwili
Burza w Pałacu Buckingham. Wulgarna reakcja Williama na wieść o Meghan Markle

Książę Harry w swojej autobiografii "Spare" opisał szokującą reakcję księcia Williama sprzed lat na wieść, że jego młodszy brat spotyka się z amerykańską aktorką Meghan Markle.

Wyrok w sprawie Andrzeja Poczobuta. Nowy ruch MSWiA z ostatniej chwili
Wyrok w sprawie Andrzeja Poczobuta. Nowy ruch MSWiA

Zdecydowałem o wpisaniu na listę sankcyjną 365 przedstawicieli białoruskiego reżimu. Osoby te dostaną m.in. zakaz wjazdu do strefy Schengen. Sankcje obejmą też 20 podmiotów i 16 przedsiębiorców powiązanych głównie z rosyjskim kapitałem - poinformował szef MSWiA Mariusz Kamiński.

Prezydent podpisał ustawę. Lawina komentarzy z ostatniej chwili
Prezydent podpisał ustawę. Lawina komentarzy

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o powołaniu komisji ds. badania rosyjskich wpływów. W sieci zawrzało.

Poczułam się upokorzona. Katarzyna Dowbor zdradza kulisy zwolnienia z Nasz nowy dom z ostatniej chwili
"Poczułam się upokorzona". Katarzyna Dowbor zdradza kulisy zwolnienia z "Nasz nowy dom"

– Myślę, że właśnie o upokorzenie chodziło – powiedziała w rozmowie z "Wysokimi Obcadami" Katarzyna Dowbor, opowiadając o kulisach zwolnienia z programu "Nasz nowy dom". 

Emerytury
Stażowe