XV Kongres EKZZ. Delegaci wypełnili pocztówki w obronie działaczy białoruskich wolnych związków zawodowych

Delegaci NSZZ "Solidarność" przywieźli na Kongres EKZZ pocztówki, które powstały w ramach akcji wsparcia białoruskich związkowców.
Tadeusz Majchrowicz na XV Kongresie EKZZ XV Kongres EKZZ. Delegaci wypełnili pocztówki w obronie działaczy białoruskich wolnych związków zawodowych
Tadeusz Majchrowicz na XV Kongresie EKZZ / fot. Olesia Briazgunova

Pocztówki otrzymali wszyscy delegaci i obserwatorzy Kongresu.

Niech Europa pamięta o Białorusi

Przedstawiając akcję zorganizowaną przez NSZZ "Solidarność" Tadeusz Majchrowicz, zastępca przewodniczącego KK NSZZ "S" mówił do zgromadzonych:

- Chciałbym prosić państwa o to, byście pamiętali o Białorusi. Te kartki wysyłamy w Polsce do ambasady Białorusi, namawiamy Was, byście wysyłali je do Ambasad Białorusi w swoich krajach.

- Dziś wszyscy nasi związkowi koledzy z Białorusi są zamknięci w więzieniu. Symbolizuje to grafika naszych pocztówek. Dla tych ludzi, którzy mają ograniczone, ale mają kontakty ze swoją rodziną, ogromne znaczenie ma to, że Europa o nich pamięta

- przekonywał Przewodniczący.

Akcja została zorganizowana przez NSZZ "Solidarność" w ramach wsparcia dla działaczy białoruskich wolnych związków zawodowych po to, by o dramacie Białorusinów dowiedziało się jak najwięcej osób w Polsce i w Europie. Kartki wypełniali w poprzednich miesiącach członkowie Solidarności. Teraz poparcie dla Białorusinów mają szansę wyrazić także przedstawiciele central związkowych z innych krajów Europy.

Kończy się kongres EKZZ

W piątek przed południem zakończył się w Berlinie XV Kongres EKZZ. Ostatniego dnia przyjęto Manifest Berliński oraz Program Działania EKZZ na lata 2023-2027 (w obu przypadkach członkowie delegacji NSZZ "S" wstrzymali się od głosu), a także kilka rezolucji nadzwyczajnych, m.in. dotyczących odbudowy Ukrainy, prawa do strajku, sytuacji ekonomiczno-społecznej na Kubie oraz obronie praw człowieka w Iranie. Ogłoszono także wyniki wyborów władz Konfederacji.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Tomasz Lis przeprasza. Ale... z ostatniej chwili
Tomasz Lis przeprasza. Ale...

- Znajdzie się komora dla Dudy i Kaczora - co prawdopodobnie było reakcją na podpisanie przez Prezydenta Andrzeja Dudę ustawy o komisji ds. badania wpływów rosyjskich.

Zełenski gotowy na spotkanie z Putinem? Prezydent Ukrainy zabiera głos z ostatniej chwili
Zełenski gotowy na spotkanie z Putinem? Prezydent Ukrainy zabiera głos

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w rozmowie z koreańskimi mediami poruszył kwestię ewentualnego spotkania z Władimirem Putinem. Zaznaczył, że może to nastąpić dopiero po wycofaniu wojsk rosyjskich z Ukrainy.

Jest decyzja Hołowni i Kosiniaka-Kamysza ws. marszu 4 czerwca z ostatniej chwili
Jest decyzja Hołowni i Kosiniaka-Kamysza ws. marszu 4 czerwca

Lider Polski 2050 Szymon Hołownia i szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz wezmą udział w organizowanym 4 czerwca marszu, do udziału w którym wezwał szef PO Donald Tusk. Chcemy być z tymi, którzy chcą wolnych wyborów - oświadczył Hołownia. Zaznaczył zarazem, że nie oznacza to możliwości stworzenia jednej listy w wyborach.

Rzecznik MSZ zawieszony w obowiązkach z ostatniej chwili
"Rzecznik MSZ zawieszony w obowiązkach"

Rzecznik MSZ Łukasz Jasina został zawieszony w obowiązkach i jest na bezterminowym urlopie, z którego zapewne nie powróci na stanowisko - dowiedział się nieoficjalnie dziennikarz RMF FM.

Szokujący wpis Tomasz Lisa. Jest reakcja wiceszefa MSWiA z ostatniej chwili
Szokujący wpis Tomasz Lisa. Jest reakcja wiceszefa MSWiA

W poniedziałek prezydent Andrzej Duda poinformował, że zdecydował o podpisaniu ustawy o powołaniu komisji ds. badania wpływów rosyjskich na bezpieczeństwo wewnętrzne RP w latach 2007-2022, oraz że skieruje ją w trybie następczym do Trybunału Konstytucyjnego. Sprawa najwyraźniej wyjątkowo oburzyła byłego naczelnego tygodnika „Newsweeka”, Tomasza Lisa, który w swoim szokującym wpisie przekroczył kolejną granicę. Jest reakcja wiceszefa MSWiA.

Koniec kariery Roberta Lewandowskiego w kadrze? Jest reakcja Fernando Santosa z ostatniej chwili
Koniec kariery Roberta Lewandowskiego w kadrze? Jest reakcja Fernando Santosa

Koniec Roberta Lewandowskiego w reprezentacji Polski może nadejść szybciej, niż spodziewali się tego kibice? Do słów kapitana reprezentacji Polski odniósł się selekcjoner Fernando Santos.

Wiceszef MSWiA po spotkaniu z szefową MSW Niemiec: Musimy chronić strefę Schengen z ostatniej chwili
Wiceszef MSWiA po spotkaniu z szefową MSW Niemiec: Musimy chronić strefę Schengen

Musimy chronić strefę Schengen; to cel, który chce zdestabilizować zarówno Władimir Putin, jak i Alaksandr Łukaszenka - powiedział we wtorek w Świecku wiceszef MSWiA Bartosz Grodecki po spotkaniu z szefową niemieckiego MSW Nancy Faeser.

Kojarzony z kastą sędzia Michał Laskowski wybiera się na marsz 4 czerwca. Jak to się ma do konstytucyjnego zakazu? z ostatniej chwili
Kojarzony z "kastą" sędzia Michał Laskowski wybiera się na "marsz 4 czerwca". Jak to się ma do konstytucyjnego zakazu?

- Jako obywatel ja się na ten marsz wybieram, bo już nie wiem jak miałbym inaczej protestować - powiedział w RMF sędzia Michał Laskowski, obecnie szef Izby Karnej Sądu Najwyższego, wcześniej rzecznik SN za czasów prezesury Małgorzaty Gersdorf.

Media: Jeden z dronów spadł pod Moskwą niedaleko rezydencji Putina z ostatniej chwili
Media: Jeden z dronów spadł pod Moskwą niedaleko rezydencji Putina

Jeden z dronów, które pojawiły się w obwodzie moskiewskim, został strącony niedaleko rezydencji Władimira Putina w Nowo-Ogariowie pod Moskwą - podała we wtorek agencja Ukrinform, powołując się na doniesienia z Rosji.

Tragiczny wypadek pod Słupskiem. Są ofiary śmiertelne Wiadomości
Tragiczny wypadek pod Słupskiem. Są ofiary śmiertelne

Kierowca i dwoje pasażerów, w tym dziecko, zginęli w wyniku zderzenia toyoty, którą jechali, z samochodem ciężarowym na obwodnicy Słupska – poinformował we wtorek oficer prasowy KMP w Słupsku mł. asp. Jakub Bagiński. Droga jest zablokowana.

Emerytury
Stażowe