Nagrody Głównego Inspektora Pracy 2023. Bogdan Kubiak wśród wyróżnionych

Na Zamku Królewskim w Warszawie Państwowa Inspekcja Pracy nagrodziła laureatów konkursu „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej”, „Najaktywniejszy Społeczny Inspektor Pracy”. W trakcie uroczystości wręczono również Nagrody Głównego Inspektora Pracy im. Haliny Krahelskiej oraz Nagrodę Głównego Inspektora Pracy im. Romana Giedrojcia. Laureatem jednej z nagród b ył Bogdan Kubiak. W uroczystości brał udział Piotr Duda, Przewodniczący Solidarności orazKazimierz Kimso, szef Regionu Dolny Śląsk „S” i Bogusław Motowidełko, szef „S” regionu zielonogórskiego.
Bogdan Kubiak Nagrody Głównego Inspektora Pracy 2023. Bogdan Kubiak wśród wyróżnionych
Bogdan Kubiak / Marcin Żegliński/Tygodnik Solidarność

Celem konkursu jest promowanie pracodawców, którzy organizują pracę w sposób zapewniający najwyższy poziom bezpieczeństwa i ochrony zdrowia pracowników, a także wzorowo przestrzegają przepisów prawa pracy i legalności zatrudnienia. Pracodawcy oceniani są w trzech kategoriach w zależności od liczby zatrudnionych pracowników – do 50, od 51 do 250 i powyżej 250 osób.

Główny Inspektor Pracy Katarzyna Łażewska-Hrycko i minister Marlena Maląg


fot. Marcin Żegliński


Konkurs ma na celu promowanie pracodawców dbających o bezpieczeństwo swoich podwładnych podczas wykonywania obowiązków służbowych na najwyższym poziomie. Laureaci muszą tez przestrzegać prawa pracy, legalności zatrudnienia i prowadzić dialog społeczny ze związkami zawodowymi.

Laureaci Konkursu Państwowej Inspekcji Pracy „Pracodawca-organizator pracy bezpiecznej” w 2023 r.:

W kategorii zakładów pracy zatrudniających do 50 pracowników:
IWET MARTA LUBAK, MAREK LUBAK z branży implantów ortopedycznych i instrumentariów dla zwierząt. POLMASS S.A. ZBIGNIEW KOTLĘGA z branży produkcji gotowej paszy dla zwierząt gospodarskich. PS LIFT Sp. z o.o. TOMASZ SZYMANOWSKI z branży produkcji, sprzedaży, montażu oraz serwisu urządzeń dźwignicowych.

W kategorii zakładów pracy zatrudniających od 50 do 250 pracowników:
ECO – COLOR Sp. z o.o. Zygmunt Krzysztof Dyks z branży produkcji farb proszkowych, HELI – ONE POLAND Sp. z o.o. JACEK BARANOWSKI z branży obsługi i naprawy statków powietrznych, PGE ENERGIA CIEPŁA S.A. ODDZIŁ ELEKTROCIEPŁOWNIA W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM WOJCIECH DOBRAK z branży wytwarzania ciepła i energii elektrycznej.

W kategorii zakładów pracy zatrudniających powyżej 250 pracowników:
FAMOT PLESZE Sp. z o.o. IZABELA SPIŻAK, MARIUSZ DERBICH branży produkcji maszyn do obróbki metali, GUARDIAN CZĘSTOCHOWA Sp. z o.o. MARCIN LESZEK z branzy produkcji szkła i wyrobów szklanych, POLSKIE ZAKŁADY LOTNICZE Sp. z o.o. JANUSZ ZAKRĘCKI z branży produkcji i serwisu śmigłowców i samolotów.

Wśród laureatów Nagrody im. Haliny Krahelskiej znalazł się Bogdan Kubiak odpowiedzialny w związku za struktury branżowe. W laudacji napisano, „Podejmuje działania mające na celu reorganizację systemu ubezpieczeń społecznych, w tym zmianę przepisów dotyczących emerytur pomostowych. W swoich działaniach skupia się na upowszechnianiu rokowań zbiorowych, stanowiących mechanizm regulacji stosunków pracy na poziom ie branżowym i zakładowym. Ponadto wspiera dialog społeczny reprezentując NSZZ „Solidarność” w Radzie Dialogu Społecznego jak również biorąc udział w pracach zespołów problemowych RDS. Sprawował nadzór nad międzynarodowymi projektami badawczo-szkoleniowymi, w tym m.in., „Schemat Dialogu Społecznego dla Godnej Pracy w Sektorze Publicznym” oraz „Wzmocnienie Potencjału NSZZ Solidarność jako krajowego partnera społecznego zaangażowanego w ograniczanie gospodarczych konsekwencji kryzysu COVID-19”.


fot. Marcin Żegliński

Laureatami Nagrody im. Haliny Krahelskiej zostali także Krystyna Dębkowska, Piotr Antoni Dubrownik, dr Aleksandra Hadzik, Jacek Kocięcki, Tomasz Pałasiński, dr hab. Łukasz Pisarczyk, prof. dr hab. Kinga Polańska, poseł Elżbieta Rusecka, Alicja Stefaniak.

Nagrodę Najaktywniejszego Społecznego Inspektora Pracy uzyskali: Andrzej Cieślik, Sławomir Mitrus, Mirosław Pawlak.

Laureatami Nagrody im. Romana Giedrojcia zostali:
Włodzimierz Łabanowski, Dariusz Natkaniec, dr Dariusz Smoliński.

Dariusz Natkaniec z nagrodą


fot. Marcin Żegliński

Tylko bezpieczną pracę można nazwać godną

- To bardzo ważne dla związkowców i szczególnie dla Głównej Inspekcji Pracy, że kolejny raz nagrodzono pracodawców dbających o bezpieczeństwo swoich pracowników. My związkowcy wiemy, że tylko bezpieczną, zgodną z regułami i prawem pracę, można nazwać godną. Odpowiednio zabezpieczony pracownik dobrze wykonuje swoje obowiązki. Bardzo dużo zmieniło się w systemie bezpieczeństwa pracy w obszarach małych przedsiębiorstw do 50 pracowników, tam często trudno było egzekwować BHP oraz przedsiębiorstwach, gdzie istnieją skomplikowane procedury i linie technologiczne. Na szczęście zmienia się mentalność i podejście pracodawców do tych zagadnień. Najważniejsza jest prewencja, nie karanie, a jak widzimy dzisiaj jeszcze nagradzanie pracodawców - mówił "Tygodnikowi Solidarność" Przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotr Duda.


fot. Marcin Żegliński

- Dla mnie jako przewodniczącego „Solidarności” jest to bardzo ważne. Nie tak dawno, 12 października odbyła się w Pałacu Prezydencki XV edycja konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”, gdzie wyróżniliśmy pracodawców, którzy szanują nie tylko bezpieczeństwo pracy, ale także traktują po partnersku społecznych inspektorów pracy oraz związkowców. To społeczni inspektorzy pracy są na pierwszej linii - dodał Piotr Duda.


fot. Marcin Żegliński


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Nożem zaatakował personel szpitala. Nowe informacje w sprawie z ostatniej chwili
Nożem zaatakował personel szpitala. Nowe informacje w sprawie

Prokuratura Rejonowa Warszawa - Wola postawiła w piątek mężczyźnie, który w środę zaatakował nożem personel medyczny szpitala przy ul. Kasprzaka, zarzuty usiłowania zabójstwa oraz spowodowania lekkich uszczerbków na zdrowiu pokrzywdzonych.

Odbędą się zamknięte obrady Sejmu. Czego będą dotyczyć? z ostatniej chwili
Odbędą się zamknięte obrady Sejmu. Czego będą dotyczyć?

Marszałek Sejmu Szymon Hołownia zapowiedział, że zamknięte obrady Sejmu ws. obronności i bezpieczeństwa Polski mogą się odbyć na drugim posiedzeniu w marcu. Wicepremier, szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz przedstawi wówczas informację. Jak dodał, do Sejmu zaprosi też prezydenta Andrzeja Dudę.

Wybuch granatnika w Komendzie Głównej Policji. Będą zawiadomienia do prokuratury z ostatniej chwili
Wybuch granatnika w Komendzie Głównej Policji. Będą zawiadomienia do prokuratury

Szef MSWiA Marcin Kierwiński poinformował w piątek, że złoży zawiadomienie do prokuratury m.in. w sprawie niezarządzenia ewakuacji po wybuchu granatnika w siedzibie KGP.

Robert Lewandowski straci opaskę? z ostatniej chwili
Robert Lewandowski straci opaskę?

Od dłuższego czasu wśród sportowych komentatorów trwa dyskusja na temat tego, czy Robert Lewandowski powinien być wciąż kapitanem polskiej reprezentacji. Głos w tej sprawie zabrał prezes PZPN Cezary Kulesza w rozmowie z „Faktem”.

„Totalny wstyd”. Burza po emisji dotychczas popularnego programu TVP z ostatniej chwili
„Totalny wstyd”. Burza po emisji dotychczas popularnego programu TVP

Fala zmian w TVP nie ominęła również popularnego „Pytania na śniadanie”. Po emisji programu w sieci zawrzało.

Niemcy obawiają się protestów polskich rolników z ostatniej chwili
Niemcy obawiają się protestów polskich rolników

Rolnicy z Polski planują zablokować autostradę A2 na cztery tygodnie. Może to mieć ogromny wpływ na ruch drogowy w Niemczech – informuje portal rbb.de.

Kompromitacja polityka Koalicji Obywatelskiej w programie na żywo [WIDEO] z ostatniej chwili
Kompromitacja polityka Koalicji Obywatelskiej w programie na żywo [WIDEO]

Poseł KO Marcin Józefaciuk zaliczył po raz kolejny kompromitującą wpadkę. Jak widać, człowiek chyba nie zawsze uczy się na błędach…

z ostatniej chwili
Pozycjonowanie stron WWW – efektywne wskazówki SEO dla początkujących

Pozycjonowanie witryn internetowych to kluczowy element w dzisiejszym świecie online, który polega na dostosowaniu strony do wymagań wyszukiwarek, takich jak Google, celem zwiększenia jej widoczności w rezultatach organicznego wyszukiwania. Każdy chce być wysoko w wynikach wyszukiwania, bo to się opłaca, postaw na pozycjonowanie i zbieraj owoce wysokich pozycji.

Polityk KO oburzony w programie na żywo: „Jaka jest intencja tego pytania?!” [WIDEO] Wiadomości
Polityk KO oburzony w programie na żywo: „Jaka jest intencja tego pytania?!” [WIDEO]

Paweł Kowal, polityk Koalicji Obywatelskiej i przewodniczący sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych, był gościem Bogdana Rymanowskiego w Radiu ZET. Wyjątkowo oburzyło go pytanie jednego z internautów.

Von der Leyen znowu obiecała, że UE odblokuje pieniądze dla Polski z ostatniej chwili
Von der Leyen znowu obiecała, że UE odblokuje pieniądze dla Polski

– W przyszłym roku zapadną dwie decyzje w sprawie funduszy europejskich, które zostały obecnie zablokowane dla Polski. Te decyzje uwolnią do 137 mld euro dla Polski – powiedziała przewodnicząca KE Ursula von der Leyen na konferencji po spotkaniu z premierem Donaldem Tuskiem w Warszawie. To nie pierwszy raz, kiedy przewodnicząca KE zapowiada odblokowanie pieniędzy dla Polski.

REKLAMA

Nagrody Głównego Inspektora Pracy 2023. Bogdan Kubiak wśród wyróżnionych

Na Zamku Królewskim w Warszawie Państwowa Inspekcja Pracy nagrodziła laureatów konkursu „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej”, „Najaktywniejszy Społeczny Inspektor Pracy”. W trakcie uroczystości wręczono również Nagrody Głównego Inspektora Pracy im. Haliny Krahelskiej oraz Nagrodę Głównego Inspektora Pracy im. Romana Giedrojcia. Laureatem jednej z nagród b ył Bogdan Kubiak. W uroczystości brał udział Piotr Duda, Przewodniczący Solidarności orazKazimierz Kimso, szef Regionu Dolny Śląsk „S” i Bogusław Motowidełko, szef „S” regionu zielonogórskiego.
Bogdan Kubiak Nagrody Głównego Inspektora Pracy 2023. Bogdan Kubiak wśród wyróżnionych
Bogdan Kubiak / Marcin Żegliński/Tygodnik Solidarność

Celem konkursu jest promowanie pracodawców, którzy organizują pracę w sposób zapewniający najwyższy poziom bezpieczeństwa i ochrony zdrowia pracowników, a także wzorowo przestrzegają przepisów prawa pracy i legalności zatrudnienia. Pracodawcy oceniani są w trzech kategoriach w zależności od liczby zatrudnionych pracowników – do 50, od 51 do 250 i powyżej 250 osób.

Główny Inspektor Pracy Katarzyna Łażewska-Hrycko i minister Marlena Maląg


fot. Marcin Żegliński


Konkurs ma na celu promowanie pracodawców dbających o bezpieczeństwo swoich podwładnych podczas wykonywania obowiązków służbowych na najwyższym poziomie. Laureaci muszą tez przestrzegać prawa pracy, legalności zatrudnienia i prowadzić dialog społeczny ze związkami zawodowymi.

Laureaci Konkursu Państwowej Inspekcji Pracy „Pracodawca-organizator pracy bezpiecznej” w 2023 r.:

W kategorii zakładów pracy zatrudniających do 50 pracowników:
IWET MARTA LUBAK, MAREK LUBAK z branży implantów ortopedycznych i instrumentariów dla zwierząt. POLMASS S.A. ZBIGNIEW KOTLĘGA z branży produkcji gotowej paszy dla zwierząt gospodarskich. PS LIFT Sp. z o.o. TOMASZ SZYMANOWSKI z branży produkcji, sprzedaży, montażu oraz serwisu urządzeń dźwignicowych.

W kategorii zakładów pracy zatrudniających od 50 do 250 pracowników:
ECO – COLOR Sp. z o.o. Zygmunt Krzysztof Dyks z branży produkcji farb proszkowych, HELI – ONE POLAND Sp. z o.o. JACEK BARANOWSKI z branży obsługi i naprawy statków powietrznych, PGE ENERGIA CIEPŁA S.A. ODDZIŁ ELEKTROCIEPŁOWNIA W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM WOJCIECH DOBRAK z branży wytwarzania ciepła i energii elektrycznej.

W kategorii zakładów pracy zatrudniających powyżej 250 pracowników:
FAMOT PLESZE Sp. z o.o. IZABELA SPIŻAK, MARIUSZ DERBICH branży produkcji maszyn do obróbki metali, GUARDIAN CZĘSTOCHOWA Sp. z o.o. MARCIN LESZEK z branzy produkcji szkła i wyrobów szklanych, POLSKIE ZAKŁADY LOTNICZE Sp. z o.o. JANUSZ ZAKRĘCKI z branży produkcji i serwisu śmigłowców i samolotów.

Wśród laureatów Nagrody im. Haliny Krahelskiej znalazł się Bogdan Kubiak odpowiedzialny w związku za struktury branżowe. W laudacji napisano, „Podejmuje działania mające na celu reorganizację systemu ubezpieczeń społecznych, w tym zmianę przepisów dotyczących emerytur pomostowych. W swoich działaniach skupia się na upowszechnianiu rokowań zbiorowych, stanowiących mechanizm regulacji stosunków pracy na poziom ie branżowym i zakładowym. Ponadto wspiera dialog społeczny reprezentując NSZZ „Solidarność” w Radzie Dialogu Społecznego jak również biorąc udział w pracach zespołów problemowych RDS. Sprawował nadzór nad międzynarodowymi projektami badawczo-szkoleniowymi, w tym m.in., „Schemat Dialogu Społecznego dla Godnej Pracy w Sektorze Publicznym” oraz „Wzmocnienie Potencjału NSZZ Solidarność jako krajowego partnera społecznego zaangażowanego w ograniczanie gospodarczych konsekwencji kryzysu COVID-19”.


fot. Marcin Żegliński

Laureatami Nagrody im. Haliny Krahelskiej zostali także Krystyna Dębkowska, Piotr Antoni Dubrownik, dr Aleksandra Hadzik, Jacek Kocięcki, Tomasz Pałasiński, dr hab. Łukasz Pisarczyk, prof. dr hab. Kinga Polańska, poseł Elżbieta Rusecka, Alicja Stefaniak.

Nagrodę Najaktywniejszego Społecznego Inspektora Pracy uzyskali: Andrzej Cieślik, Sławomir Mitrus, Mirosław Pawlak.

Laureatami Nagrody im. Romana Giedrojcia zostali:
Włodzimierz Łabanowski, Dariusz Natkaniec, dr Dariusz Smoliński.

Dariusz Natkaniec z nagrodą


fot. Marcin Żegliński

Tylko bezpieczną pracę można nazwać godną

- To bardzo ważne dla związkowców i szczególnie dla Głównej Inspekcji Pracy, że kolejny raz nagrodzono pracodawców dbających o bezpieczeństwo swoich pracowników. My związkowcy wiemy, że tylko bezpieczną, zgodną z regułami i prawem pracę, można nazwać godną. Odpowiednio zabezpieczony pracownik dobrze wykonuje swoje obowiązki. Bardzo dużo zmieniło się w systemie bezpieczeństwa pracy w obszarach małych przedsiębiorstw do 50 pracowników, tam często trudno było egzekwować BHP oraz przedsiębiorstwach, gdzie istnieją skomplikowane procedury i linie technologiczne. Na szczęście zmienia się mentalność i podejście pracodawców do tych zagadnień. Najważniejsza jest prewencja, nie karanie, a jak widzimy dzisiaj jeszcze nagradzanie pracodawców - mówił "Tygodnikowi Solidarność" Przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotr Duda.


fot. Marcin Żegliński

- Dla mnie jako przewodniczącego „Solidarności” jest to bardzo ważne. Nie tak dawno, 12 października odbyła się w Pałacu Prezydencki XV edycja konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”, gdzie wyróżniliśmy pracodawców, którzy szanują nie tylko bezpieczeństwo pracy, ale także traktują po partnersku społecznych inspektorów pracy oraz związkowców. To społeczni inspektorzy pracy są na pierwszej linii - dodał Piotr Duda.


fot. Marcin ŻeglińskiOceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

Polecane
Emerytury
Stażowe