Załoga okrętu ORP Orzeł napisała list do premiera i ministra. Boją się o swoje życie

To, że ORP Orzeł w ogóle jeszcze pływa, możemy nazwać cudem – pisze w liście otwartym do premiera Mateusza Morawieckiego i ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka załoga okrętu podwodnego ORP Orzeł.
 Załoga okrętu ORP Orzeł napisała list do premiera i ministra. Boją się o swoje życie
/ fot. YouTube / TRSPomerania


List otwarty załogi okrętu ORP Orzeł został przekazany redakcji „Gazety Wyborczej” i jest anonimowy.

„Chcemy uświadomić społeczeństwu, któremu służymy każdego dnia, w jak dramatycznej sytuacji się znajdujemy. Przesyłamy ten apel bez wiedzy naszego dowódcy oraz naszych zwierzchników, gdyż to ich działania połączone z absolutną nieudolnością obecnej ekipy rządzącej doprowadziły do sytuacji, w której nasze życie jest zagrożone” – piszą autorzy listu.

Według załogi okrętu podwodnego ORP Orzeł, jednostka pływająca jest w opłakanym stanie technicznym i „każdy rejs może zakończyć się zatonięciem - a co za tym idzie naszą śmiercią”.

„Problemy występują z zespołem napędowym, z sonarem, z zespołem nawigacyjnym. Nie udało się doprowadzić do pełnej sprawności systemów uzbrojenia. Nie działają poprawnie systemu komunikacyjne” – piszą w liście otwartym i dodają: „To, że ORP Orzeł w ogóle jeszcze pływa, możemy nazwać cudem”.

„Tak naprawdę stan techniczny okrętu ORP Orzeł odzwierciedla obraz całej Marynarki Wojennej, która znajduje się w stanie częściowego rozkładu” – dodano.

„O zaistniałą sytuację szczególnie obwiniamy Pana Premiera Mateusza Morawieckiego i Ministra Obrony Narodowej Pana Mariusza Błaszczaka. Obaj Panowie nie mają najmniejszego pojęcia, jakie są potrzeby Marynarki Wojennej i zamiast pomagać w jej modernizacji, to jeszcze bardziej ją utrudniają” – czytamy.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe