REKLAMA

Wspólne stanowisko central związkowych ws. założeń projektu budżetu państwa na 2022 rok

Prezentujemy wspólne stanowisko trzech central związkowych tj. Forum Związków Zawodowych, NSZZ „Solidarność” i Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych, w sprawie Założeń projektu budżetu państwa na rok 2022.
 Wspólne stanowisko central związkowych ws. założeń projektu budżetu państwa na 2022 rok
/ pixabay.com

Stosownie do art. 17 ust. 3 ustawy z dnia 24 lipca 2015 r. o Radzie Dialogu Społecznego i innych instytucjach dialogu społecznego, trzy centrale związkowe tj. Forum Związków Zawodowych, NSZZ „Solidarność” i Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych, przesłało wspólne stanowisko strony pracowników w sprawie Założeń projektu budżetu państwa na rok 2022.

- Strona pracowników wyraża negatywne stanowisko w sprawie zamrożenia w 2022 r. wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej. (...) Postuluje wzrost minimalnego wynagrodzenia nie mniej niż o 10,71 proc. (...) Strona pracowników nie może zaakceptować rozwiązań, które utrwalają złą praktykę ostatnich lat, szczególnie gdy dotyczy osób znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji - czytamy we wspólnym stanowisku, którego pełną, liczącą 12 stron treść, przedstawiamy poniżej.

 

 


Ankieta
Czy wziąłbyś udział w Powstaniu Warszawskim?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy wziąłbyś udział w Powstaniu Warszawskim?
Tygodnik

Opinie

Popkultura