REKLAMA

Gut-Mostowy i Piechowiak zostają w Ministerstwie Rozwoju

Pomimo wcześniejszych informacji o dymisjach, Andrzej Gut-Mostowy i Grzegorz Piechowiak zostają w Ministerstwie Rozwoju.
Siedziba Ministerstwa Rozwoju i Technologii Gut-Mostowy i Piechowiak zostają w Ministerstwie Rozwoju
Siedziba Ministerstwa Rozwoju i Technologii / Adrian Grycuk - Praca własna/CC BY-SA 3.0 pl

Grzegorz Piechowiak, wiceszef MRPiT, jest jednym z wiceministrów z ramienia Porozumienia Jarosława Gowina, którzy w ubiegłą środę złożyli rezygnacje ze stanowisk w rządzie w związku z wcześniejszą decyzją premiera Mateusza Morawieckiego o zdymisjonowaniu Gowina z funkcji wicepremiera i szefa MRPiT.

Jednocześnie polityk poinformował o złożeniu rezygnacji z członkostwa w partii Porozumienie Jarosława Gowina. –  Pozostanę w klubie PiS – poinformował poseł i zaznaczył, że nie dołączy do PiS ani do Partii Republikańskiej. CZYTAJ WIĘCEJ

Andrzej Gut-Mostowy został powołany przez premiera Mateusza Morawieckiego 9 listopada 2020 na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii oraz pełnomocnika Prezesa Rady Ministrów ds. promocji polskiej marki. Pełnił funkcję sekretarza stanu w resorcie rozwoju od 3 stycznia 2020 r. Współtworzył program Polski Bon Turystyczny i wiele rozwiązań zawartych m.in. w tarczy antykryzysowej i tarczy turystycznej.

Gut-Mostowy również podał się do dymisji ze stanowiska wiceministra w ubiegłą środę, w związku z dymisją Gowina. CZYTAJ WIĘCEJ

Wiceministrowie jednak zostaną

We wtorek rano resort rozwoju i technologii poinformował jednak, że Gut-Mostowy i Piechowiak zostają na swoich stanowiskach.

Premier Mateusz Morawieckie powołała Grzegorza Piechowiaka na sekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii i Pełnomocnika Rządu ds. inwestycji zagranicznych w Rzeczypospolitej Polskiej – podano na Twitterze resortu.

 

 

 

Premier Mateusz Morawiecki powołał Andrzeja Gut-Mostowego na sekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii – podano w kolejnym wpisie.

 

 

 

 

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura