11- letnia dziewczynka oskarża nauczyciela o zbrodnię wojenną

Uczennica jednej ze szkół w Glasgow oskarża swojego nauczyciela o zbrodnie wojenne po tym, jak cała klasa poniosła odpowiedzialność za nieodpowiednie zachowanie jednego z kolegów.
 11- letnia dziewczynka oskarża nauczyciela o zbrodnię wojenną
/ pixabay.com
11- letnia dziewczynka w formularzu odwołuje się do Konwencji Genewskiej, która odpowiedzialność zbiorową za przewinienie jednej osoby nazywa zbrodnią wojenną. Fragment tekstu umieścił na Twitterze ojciec dziewczynki, słynny pisarz Gawin Bell, autor serii kryminałów "Carter Blake". W podpisie zdjęcia dodał, że nie wie czy córka zasługuje na lody czy szlaban.

Bell przyznaje, że nie pozwoliłby nigdy w domu na zastosowanie takich argumentów córce w domu. Dodaje także, że dziewczynka lubi nauczyciela, ale nie podoba się jej sposób wymierzania sprawiedliwości w szkole.

Konwencje genewskie są zbiorem zasad i traktatów humanitarnych, które mają zastosowanie w czasach konfliktów zbrojnych. Umieszczone na Twitterze zdjęcie dziewczynki zostało polubione przez ponad 500 tysięcy osób. Większość użytkowników portalu pochwaliło 11- latkę za kreatywne myślenie i zasugerowało ojcu by w ramach nagrody zabrał dziewczynkę na lody.
 

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe