Niemieckie media „zaskoczone”. „Prawicowy szczyt w Madrycie przeciwstawia się Putinowi”

Na zaproszenie lidera hiszpańskiej partii VOX Santiago Abascala do Madrytu zjechali liderzy partii prawicowych Europy. W szczycie udział wzięli między innymi Mateusz Morawiecki, Victor Orbán czy Marine Le Pen.
Santiago Abascal VOX i Mateusz Morawiecki Niemieckie media „zaskoczone”. „Prawicowy szczyt w Madrycie przeciwstawia się Putinowi”
Santiago Abascal VOX i Mateusz Morawiecki / EPA/VICTOR LERENA Dostawca: PAP/EPA

Jednym z efektów szczytu jest między innymi deklaracja w sprawie zagrożenia ze strony Rosji. Uczestnicy we wspólnej deklaracji wskazali na konieczność współpracy obronnej państw Europy w obliczu zagrożenia. Wydarzenie odbyło się pod hasłem „Obronić Europę”.

Niemieckie media czują się „zaskoczone”. 

Prawicowy szczyt w Madrycie przeciw Putinowi. (…) Premier Węgier Viktor Orbán, premier Polski Mateusz Morawiecki i Marine Le Pen zebrali się w Madrycie na zaproszenie hiszpańskiej partii Vox. Oświadczenie po spotkaniu jest zaskakująco jasne

– pisze na łamach internetowej wersji „Süddeutsche Zeitung” Karin Janker.

(…) sytuacja na świecie sprawiła, że w Madrycie dyskutowano również o innym, być może bardziej palącym zagrożeniu dla Europy. Na zakończenie spotkania wydano deklarację zawierającą zadziwiająco jasne przesłanie wobec Rosji, mimo że prezydent Rosji Władimir Putin nie został wymieniony z nazwiska. Oświadczenie potępia „działania militarne Rosji na wschodniej granicy Europy, które doprowadziły nas na skraj wojny” i mówi o „groźbie zewnętrznej agresji”

– pisze w komentarzu Paul-Anton Krüger.

Zwraca jednak również uwagę na to, że choć „oświadczenie to jest w dużej mierze zgodne z polskim stanowiskiem”, to Marine Le Pen nie podpisała go w części dotyczącej Rosji.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie Wiadomość
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie

Niektórzy europejscy przywódcy, ze szczególnym uwzględnieniem Emmanuela Macrona i Olafa Scholza, uważają, że "Rosji nie wolno poniżyć", chociaż to Rosja jest brutalnym agresorem na Ukrainie, który ma na sumieniu nie tylko militarną agresję na niepodległe państwo, ale coraz więcej wskazuje na to, że również zbrodnie wojenne. Innego zdania jest Siergiej Radczenko profesor w Centrum Kissingera, School of Advanced International Studies, Johns Hopkins University w Waszyngtonie.

Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. Sport ma nie tylko wymiar fizyczny Wiadomość
Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. "Sport ma nie tylko wymiar fizyczny"

Firma Publicon Sport z Wrocławia będzie zajmować się szukaniem partnerów i sponsorów dla reprezentacji Ukrainy, która w czerwcu wystąpi dwukrotnie w roli gospodarza w Lidze Narodów UEFA.

[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać Wiadomość
[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: "Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać"

W jednym z najważniejszych talk-show emitowanym na antenie państwowej rosyjskiej telewizji miał miejsce ciekawy i dla Rosjan zapewne bardzo zaskakujący monolog analityka wojskowego i emerytowanego pułkownika Michaiła Chodarionoka. - Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji geopolitycznej (...) Ta sytuacja nie jest normalna i w ten czy inny sposób musimy ją rozwiązać - apelował Chodarionok.

Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe