„Ukraiński prztyczek w niemiecki nosek?” Zełenski nie przyjmie niemieckiej minister spraw zagranicznych

„Minister spraw zagranicznych Niemiec Annalena Baerbock nie spotka się w poniedziałek w Kijowie z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim, choć takie były wcześniej ustalenia” – pisze Grzegorz Kuczyński na polskatimes.pl.
Annalena Baerbock z wizytą w Kijowie „Ukraiński prztyczek w niemiecki nosek?” Zełenski nie przyjmie niemieckiej minister spraw zagranicznych
Annalena Baerbock z wizytą w Kijowie / EPA/SERGEY DOLZHENKO Dostawca: PAP/EPA

Ukraiński prztyczek w niemiecki nosek?

– pyta ekspert na Twitterze.

Annalena Baerbock przybyła z wizytą do Kijowa w poniedziałek. Spotkała się już z ministrem spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kułebą. Ma się również spotkać z premierem Denysem Szmyhalem. Spotkanie z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim zostało odwołane ze względu na „problem z dopasowaniem harmonogramów”.

 

Rozczarowanie Ukrainy

Władze Ukrainy czują się rozczarowane sprzeciwem Niemiec wobec dostaw broni na Ukrainę i utrudnieniami dostaw broni z krajów trzecich, takich jak Estonia. Samoloty RAF dostarczające broń na Ukrainę omijają terytorium Niemiec. Niemcy rozwijają współpracę strategiczną w zakresie dostaw gazu z Rosją. Wcześniej Niemcy były uważane za „strategicznego” partnera Ukrainy.

Niedawno kanclerz Niemiec Olaf Scholz otwarcie sprzeciwił się dostawom broni na Ukrainę.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie Wiadomość
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie

Niektórzy europejscy przywódcy, ze szczególnym uwzględnieniem Emmanuela Macrona i Olafa Scholza, uważają, że "Rosji nie wolno poniżyć", chociaż to Rosja jest brutalnym agresorem na Ukrainie, który ma na sumieniu nie tylko militarną agresję na niepodległe państwo, ale coraz więcej wskazuje na to, że również zbrodnie wojenne. Innego zdania jest Siergiej Radczenko profesor w Centrum Kissingera, School of Advanced International Studies, Johns Hopkins University w Waszyngtonie.

Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. Sport ma nie tylko wymiar fizyczny Wiadomość
Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. "Sport ma nie tylko wymiar fizyczny"

Firma Publicon Sport z Wrocławia będzie zajmować się szukaniem partnerów i sponsorów dla reprezentacji Ukrainy, która w czerwcu wystąpi dwukrotnie w roli gospodarza w Lidze Narodów UEFA.

[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać Wiadomość
[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: "Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać"

W jednym z najważniejszych talk-show emitowanym na antenie państwowej rosyjskiej telewizji miał miejsce ciekawy i dla Rosjan zapewne bardzo zaskakujący monolog analityka wojskowego i emerytowanego pułkownika Michaiła Chodarionoka. - Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji geopolitycznej (...) Ta sytuacja nie jest normalna i w ten czy inny sposób musimy ją rozwiązać - apelował Chodarionok.

Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe