Ponad 30 proc. młodych Amerykanów deklaruje się jako osoby LGBT

Aż 30 procent młodych Amerykanów uważa się za osoby LGBT – wynika z badań opartych na sondażach. W grupie wiekowej 18–24 ten odsetek jest jeszcze wyższy – wynosi aż 39 procent.
Zdjęcie ilustracyjne Ponad 30 proc. młodych Amerykanów deklaruje się jako osoby LGBT
Zdjęcie ilustracyjne / Flickr/ Beverly & Pack/ domena publiczna

Amerykański „Newsweek” podaje, że wśród chrześcijan odsetek osób LGBT jest niższy, ale nie ma to być znaczna różnica. W tej grupie religijnej przynależność do grupy LGBT zgłaszało prawie 30 procent.

George Barna, autor badań, zwraca uwagę na szczególną rolę mediów społecznościowych, które popularyzują te tematy. Uważa, że młodzi Amerykanie identyfikują się jako osoby LGBTQ, ponieważ daje im to możliwość poczucia się „bezpiecznie i fajnie” – bez względu na to, czy naprawdę określa to ich orientację seksualną, ale zapewnia poczucie przynależności do grupy.

Deklaracje a prawdziwa tożsamość

To element większego problemu. To pokolenie, w którym trzy czwarte osób szuka sensu. To grupa, która nie ma powodu, by rano wstawać z łóżka – tłumaczy autor badań.

Dlatego tożsamość LGBTQ zapewnia im komfort. Wiele osób z tego pokolenia twierdzi, że zmierza w tym kierunku, ale istnieje duża różnica między deklarowaniem tożsamości a prawdziwym stylem życia – dodaje.

Sondaż został przeprowadzony głównie na generacji tzw. milenialsów, czyli osób urodzonych w latach 1984–2002. Do grupy tej należy obecnie ok. 78 milionów ludzi amerykańskiego społeczeństwa.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe