Korupcja w wojsku: CBA zatrzymało kolejne trzy osoby

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało trzy kolejne osoby podejrzewane o udział w korupcji w wojsku – w 6 Batalionie Dowodzenia w Krakowie – donosi Polska Agencja Prasowa.
Defilada Wojska Polskiego Korupcja w wojsku: CBA zatrzymało kolejne trzy osoby
Defilada Wojska Polskiego / Flickr/ włodi/ CC BY-SA 2.0

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało trzy kolejne osoby podejrzewane udział w korupcji w wojsku - w 6. Batalionie Dowodzenia w Krakowie - donosi Polska Agencja Prasowa. Do tej spory zarzuty w sprawie usłyszało już ponad 30 osób.

Wydział komunikacji społecznej Biura poinformował w poniedziałek PAP, że serii zatrzymań krakowskich przedsiębiorców dokonali funkcjonariusze delegatury CBA w Krakowie.

"W latach 2018-2020 zatrzymani mieli wręczać korzyści majątkowe ppłk. Marcinowi M., który w tamtym czasie pełnił funkcję dowódcy 6. Batalionu Dowodzenia w Krakowie. M. jest głównym podejrzanym w tej sprawie" - tłumaczył wydział komunikacji społecznej.

Korupcja w "czerwonych beretach"?

Proceder miał polegać m.in. na organizowaniu imprez i publicznych wydarzeń, w których brało udział wojsko. Śledczy twierdzą, że nielegalna współpraca została nawiązana między prywatnymi firmami a 6. Batalionem Dowodzenia z 6. Brygady Powietrznodesantowej, czyli tzw. czerwonych beretów. 

Śledztwo CBA znajduje się pod nadzorem wydziału ds. wojskowych Prokuratury Okręgowej w Krakowie, gdzie zatrzymani usłyszeli zarzuty korupcyjne. Prokurator nie wnioskował o zastosowanie aresztu wobec zatrzymanych, zamiast tego polecił stosowanie "wolnościowych środków zapobiegawczych", jak informuje wydział.

Wydział komunikacji społecznej CBA zaznacza, że śledztwo wciąż jest w toku i stale odkrywane są w nim nowe wątki, stąd Biuro nie wyklucza kolejnych zatrzymań w sprawie.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe