Irańska ropa zastąpi rosyjską? Nieoficjalnie: Porozumienie jest blisko

Organizacja Krajów Eksportujących Ropę Naftową (OPEC) ma porozumieć się z Iranem, co zmniejszyłoby napięcia na rynku ropy – poinformował znany dziennikarz zajmujący się rynkiem energetycznym w krajach arabskich Reza Zandi.
 Irańska ropa zastąpi rosyjską? Nieoficjalnie: Porozumienie jest blisko
/ fot. morguefile.com

Otrzymałem ostateczną wiadomość, że w ciągu najbliższych 72 godzin w Wiedniu zostanie podpisane porozumienie nuklearne. Nawet jeśli potrwa to jeszcze kilka dni, to wydaje się pewne, że porozumienie zostanie osiągnięte. Ropa naftowa z Iranu wraca na rynek w złotych okolicznościach” – napisał na Twitterze 3 marca znany branżowy dziennikarz Reza Zandi.

Jak podkreślił Zandi, do samego podpisania porozumienia może dojść nieco później, choć jego zdaniem na ten moment dojście do porozumienie jest niemal pewne.

W piątek cena ropy Brent zbliżyła się do 120 dolarów za baryłkę. „Cena maksymalna dnia wyniosła 119,84 dol. Perspektywa zwiększenia podaży ropy na rynku może zastopować wzrosty, a być może obniżyć ceny. To może też pomóc polskiej walucie, która w piątek straciła do dolara 2,9 proc., kończąc dzień na poziomie zbliżonym do 4,50 zł, najwyższym od 2001 r.” – zwraca uwagę serwis businessinsider.com.pl.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe