„Czy możemy poznać wyjaśnienia?” Internauci pytają Strajk Kobiet o wspierające konta założone na e-maile pod domeną .ru

Kielecka „Wyborcza” zwróciła uwagę na grupę profili na Instagramie podszywających się pod profile miast wojewódzkich i rozsiewających prorosyjską propagandę.
logo
logo "Strajk Kobiet" / grafika modyfikowana

Jesteśmy razem z Rosją. Trzymajcie się bracia Rosjanie. Prawda zwycięży! Razem zwyciężymy ukraiński faszyzm! Federacja Rosyjska prowadzi operację specjalną na Ukrainie po demilitaryzacji

– czytamy na screenie z profilu Kielce_Online opublikowanym przez „Wyborczą”. Podobnych profili było więcej. Obecnie nie są już dostępne.

Ciekawe pytanie o te same konta w kontekście Strajku Kobiet zadają internauci na Twitterze.

Założone na Instagramie na maile w domenie .ru konta rosyjskiej dezinformacji udające polskie media lokalne (olsztyn_online, krakow_online, itp.) powstały w październiku 2020 roku i grzały wtedy jeden temat. Wiecie jaki? Taki:

– pisze twiterowiczka Emilia Kamińska, publikując screen, na którym ten sam profil Kielce_Online publikował grafikę ze wsparciem dla… Strajku Kobiet.

@strajkkobiet, czy możemy poznać wyjaśnienia? Czy możemy prosić o informację kto finansował wyjazd @KSuchanow w 2019 r. do Moskwy, na którym atakowała Polskę i co omawiała na spotkaniu z podejrzaną o szpiegostwo na rzecz Rosji Alexandrą Elbakyan? Milczenie nie pomaga…

 – dopowiada mec. Bartosz Lewandowski, rektor Collegium Intermarium.

Jak do tej pory żadna odpowiedź nie padła.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe