[Sondaż] Wstrząsające wyniki badań w Rosji. Większość popiera wojnę, notowania Putina rosną

Jak wynika z sondażu przeprowadzonego przez niezależną, rosyjską pracownię, większość Rosjan popiera atak na Ukrainę, chociaż obawia się jej skutków.
Rosjanie [Sondaż] Wstrząsające wyniki badań w Rosji. Większość popiera wojnę, notowania Putina rosną
Rosjanie / Pixabay

Sondaż przeprowadziła w dniach 26–28 lutego niezależna grupa badawcza Russian Field. Wynika z niego, że prawie 58 proc. badanych popiera atak na Ukrainę. Sprzeciwia się mu 34 proc. Rosjan.

Wojna, przynajmniej na jej początku, miała też poprawić notowania Władimira Putina. Prawie połowa Rosjan miała polepszyć stosunek do swojego prezydenta po rozpoczęciu działań wojennych. Jedna czwarta Rosjan miał pogorszyć swoje zdanie o Putinie.

Słabe poparcie notuje rosyjska inwazja na Ukrainę wśród młodych Rosjan (18–29 lat). Popiera ją tylko 40 proc. przedstawicieli tej grupy, natomiast prawie połowa im się sprzeciwia.

Wśród Rosjan dominuje też pogląd, że inwazja na Ukrainę będzie miała negatywne konsekwencje dla ich kraju. Wśród tych konsekwencji wymienia się wzrost cen, sankcje i kryzys gospodarczy.

Co ciekawe, prawie wszyscy badani Rosjanie, bo prawie 90 proc. z nich, pragnie utrzymania przyjaznych stosunków między Rosją a Ukrainą.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie Wiadomość
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie

Niektórzy europejscy przywódcy, ze szczególnym uwzględnieniem Emmanuela Macrona i Olafa Scholza, uważają, że "Rosji nie wolno poniżyć", chociaż to Rosja jest brutalnym agresorem na Ukrainie, który ma na sumieniu nie tylko militarną agresję na niepodległe państwo, ale coraz więcej wskazuje na to, że również zbrodnie wojenne. Innego zdania jest Siergiej Radczenko profesor w Centrum Kissingera, School of Advanced International Studies, Johns Hopkins University w Waszyngtonie.

Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. Sport ma nie tylko wymiar fizyczny Wiadomość
Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. "Sport ma nie tylko wymiar fizyczny"

Firma Publicon Sport z Wrocławia będzie zajmować się szukaniem partnerów i sponsorów dla reprezentacji Ukrainy, która w czerwcu wystąpi dwukrotnie w roli gospodarza w Lidze Narodów UEFA.

[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać Wiadomość
[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: "Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać"

W jednym z najważniejszych talk-show emitowanym na antenie państwowej rosyjskiej telewizji miał miejsce ciekawy i dla Rosjan zapewne bardzo zaskakujący monolog analityka wojskowego i emerytowanego pułkownika Michaiła Chodarionoka. - Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji geopolitycznej (...) Ta sytuacja nie jest normalna i w ten czy inny sposób musimy ją rozwiązać - apelował Chodarionok.

Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe