Siły Zbrojne Ukrainy: Jednostki rosyjskiej 6 armii wycofały się spod Charkowa na terytorium Rosji

Trwają zacięte walki w okolicach ukraińskiego Charkowa. Jak do tej pory rosyjski blitzkrieg napotyka zaciekły opór Ukraińców. Ukraińskie siły zbrojne twierdzą, że Rosjanie miejscami muszą się nawet wycofywać.
żołnierz w zestawem przeciwpancernym Javelin Siły Zbrojne Ukrainy: Jednostki rosyjskiej 6 armii wycofały się spod Charkowa na terytorium Rosji
żołnierz w zestawem przeciwpancernym Javelin / Wikipedia domena publiczna

Ze względu na niepowetowane straty w rejonie Charkowa jednostki 25 wydzielonej brygady strzelców zmotoryzowanych (Ługa) 6 A opuściły rejon walk i powróciły w rejon Niechotewki w rejonie Biełgorodu, aby odbudować swoją zdolność bojową

– donosi sztab generalny ukraińskich sił zbrojnych.

Sztab ocenia, że wojska rosyjskie nadal podejmują wysiłki, by skoncentrować się na stworzeniu warunków do zajęcia Kijowa, Charkowa, Czernihowa, Sum, Mariupola i Mikołajewa. Próbują też osiągnąć granice administracyjne dwóch regionów na wschodzie Ukrainy: obwodu donieckiego i ługańskiego.

Sztab zwraca też uwagę na „częściowe przegrupowanie” wojsk lądowych armii białoruskiej. W obwodzie brzeskim, w rejonie granicy z Ukrainą i na Polesiu znajdują się oddziały w stanie gotowości bojowej.

Jednak – według komunikatu – morale tych oddziałów jest niskie i „większość żołnierzy” nie chce „walczyć po stronie sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej”. 

Rosyjska inwazja na Ukrainę

Trwa brutalna rosyjska inwazja na Ukrainę. Rośnie liczba ofiar, w tym pośród ludności cywilnej. Ukraińcy stawiają zaciekły opór. Polska przyjęła już grubo ponad milion uchodźców z Ukrainy.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe