Ukraińskie media: Siły Zbrojne Ukrainy rozbiły rosyjską bazę niedaleko Charkowa

Jak informują ukraińskie media, siły ukraińskie miały rozbić rosyjska bazę wojskową niedaleko Charkowa.
Zniszczona baza rosyjska Ukraińskie media: Siły Zbrojne Ukrainy rozbiły rosyjską bazę niedaleko Charkowa
Zniszczona baza rosyjska / facebook/redpost

O sprawie poinformował m.in. portal euromaidanpress.com, który powoływał się na szefa obwodu charkowskiego Ołeha Syniehubova. Ukraińcy wg. niego mieli zniszczyć rosyjskie pozycje w rejonie Derhaczi.

Szef obwodu charkowskiego Ołeh Syniehubov napisał w swoim telegramie, że siły ukraińskie zniszczyły rosyjską pozycję artylerii i rakiet w rejonie Derhaczi, jedną z tych wykorzystywanych do wielokrotnych ataków ogniowych na miasto Charków

– pisze Euromaidan Press w mediach społecznościowych.

Jak informuje za to charkowski portal informacyjny redpost.com.ua, również powołując się na Ołeha Syniehubova, wojska inwazyjne miały się wycofać do Rosji:

Ukraińskie Siły Zbrojne zniszczyły bazę wroga, z której rozstrzelano Aleksiejewke. Według szefa OGA Olega Sinegubova okupanci całkowicie wycofali się do Rosji przez odpowiednią granicę.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie Wiadomość
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie

Niektórzy europejscy przywódcy, ze szczególnym uwzględnieniem Emmanuela Macrona i Olafa Scholza, uważają, że "Rosji nie wolno poniżyć", chociaż to Rosja jest brutalnym agresorem na Ukrainie, który ma na sumieniu nie tylko militarną agresję na niepodległe państwo, ale coraz więcej wskazuje na to, że również zbrodnie wojenne. Innego zdania jest Siergiej Radczenko profesor w Centrum Kissingera, School of Advanced International Studies, Johns Hopkins University w Waszyngtonie.

Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. Sport ma nie tylko wymiar fizyczny Wiadomość
Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. "Sport ma nie tylko wymiar fizyczny"

Firma Publicon Sport z Wrocławia będzie zajmować się szukaniem partnerów i sponsorów dla reprezentacji Ukrainy, która w czerwcu wystąpi dwukrotnie w roli gospodarza w Lidze Narodów UEFA.

[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać Wiadomość
[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: "Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać"

W jednym z najważniejszych talk-show emitowanym na antenie państwowej rosyjskiej telewizji miał miejsce ciekawy i dla Rosjan zapewne bardzo zaskakujący monolog analityka wojskowego i emerytowanego pułkownika Michaiła Chodarionoka. - Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji geopolitycznej (...) Ta sytuacja nie jest normalna i w ten czy inny sposób musimy ją rozwiązać - apelował Chodarionok.

Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe