Patryk Jaki opublikował fragment uzasadnienia PE ws. sankcji na Polskę. „Niebywałe” [FOTO]

Polska potrzebuje dziś jedności. Niestety, partia Donalda Tuska w Parlamencie Europejskim forsuje nowe sankcje. Robią to dlatego, ponieważ wiedzą, że Polska ma wszystkie środki do tego, aby odblokować pieniądze unijne – mówi europoseł Patryk Jaki i publikuje fragment dokumentu.
Patryk Jaki  Patryk Jaki opublikował fragment uzasadnienia PE ws. sankcji na Polskę. „Niebywałe” [FOTO]
Patryk Jaki / fot. YouTube / Twitter

 

Na środę w Parlamencie Europejskim zaplanowano głosowanie nad dokumentem nakładającym sankcje na Polskę. Chodzi o zastosowanie tzw. mechanizmu warunkowości nie w ramach KPO, lecz na główną cześć budżetu, który należy się Polsce ze środków UE.

Migranci, prawa kobiet i LGBT

Europoseł Solidarnej Polski Patryk Jaki opublikował w mediach społecznościowych zapisy dokumentu, który zawiera punkty, którymi kieruje się Parlament Europejski ws. nałożenia na Polskę sankcji.

Możemy w nim przeczytać m.in. o „ataku na wolność mediów i dziennikarzy”, migrantach, prawach kobiet, LGBT oraz mniejszości seksualnych, a także wolności zgromadzeń.

Tocząca się na Ukrainie wojna przypomniała o naszym wspólnym obowiązku skutecznej ochrony, za pomocą wszelkich dostępnych nam środków, demokracji, praworządności i naszych wartości zapisanych w art. 2 TUE” – napisano w dokumencie.

Patryk Jaki apeluje

– Polska potrzebuje dziś jedności. Niestety, partia Donalda Tuska w Parlamencie Europejskim forsuje nowe sankcje. Robią to dlatego, ponieważ wiedzą, że Polska ma wszystkie środki do tego, aby odblokować pieniądze unijne – zaapelował Jaki.

– Platforma Obywatelska nie chce do tego dopuścić. PO uważa, że jeżeli nasz rząd otrzyma środki unijne, czyli tak naprawdę obywatele dostaną te środki, to wiedzą, że nie mają tak naprawdę nigdy szans na odzyskanie władzy – dodał.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe