„Macie siłę, ale tracicie człowieczeństwo”. Dramatyczny apel Zełenskiego do NATO po zbombardowaniu szpitala położniczego przez Rosjan

Władze Mariupola poinformowały w środę, że rosyjskie wojska zbombardowały szpital położniczy w tym mieście. Sprawę w dramatycznym wpisie na Twitterze skomentował Wołodymyr Zełenski, który wezwał siły NATO do zamknięcia przestrzeni powietrznej nad Ukrainą i powstrzymanie zabójstw dokonywanych przez Rosjan na Ukrainie.
Wołodymyr Zełenski „Macie siłę, ale tracicie człowieczeństwo”. Dramatyczny apel Zełenskiego do NATO po zbombardowaniu szpitala położniczego przez Rosjan
Wołodymyr Zełenski / PAP/EPA/PRESIDENTIAL PRESS SERVICE HANDOUT

Prezydent Ukrainy po bezpośrednim ataku wojsk rosyjskich na szpital położniczy w Mariupolu opublikował dramatyczny wpis na Twitterze.

Mariupol. Bezpośredni atak wojsk rosyjskich na szpital położniczy. Ludzie pod gruzami. Dzieci pod gruzami. To okrucieństwo! Jak długo jeszcze świat będzie współwinny przez ignorowanie terroru?” – pyta Zełenski. Następnie wezwał siły NATO do zamknięcia przestrzeni powietrznej nad Ukrainą.

Natychmiast zamknijcie niebo! Zatrzymajcie zabójstwa już teraz! Macie siłę. Ale wydaje się, że tracicie człowieczeństwo” – gorzko podsumował prezydent Ukrainy.

 


 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe