PE w projekcie rezolucji: „W Polsce dochodzi do ataków na migrantów”. Ostra odpowiedź Beaty Szydło

Parlament Europejski ma głosować w środę nad przyjęciem poprawek do rezolucji w sprawie praworządności i konsekwencji wyroku TSUE, w której zapisano, że w Polsce dochodzi do ataków m.in. na migrantów. To absurd – komentuje na Twitterze europosłanka PiS Beata Szydło.
 PE w projekcie rezolucji: „W Polsce dochodzi do ataków na migrantów”. Ostra odpowiedź Beaty Szydło
/ pixabay.com

"Trwa wojna, Polska udziela wielkiej pomocy uchodźcom z Ukrainy, a tymczasem dziś w Parlamencie Europejskim ma być podjęta kolejna próba wydania rezolucji przeciwko Polsce. Kolejny raz będzie nawoływane do zablokowania pieniędzy dla Polski. To absurd" - napisała w środę Szydło.

W projekcie rezolucji zapisano, że w sprawie praworządności w Polsce Komisja Europejska powinna wykorzystać "wszystkie dostępne jej narzędzia, w tym rozporządzenie w sprawie warunkowości w zakresie praworządności, aby przeciwdziałać uporczywym naruszeniom demokracji i praw podstawowych w całej Unii, w tym atakom na wolność mediów i dziennikarzy, migrantów, prawa kobiet, prawa osób LGBTIQ oraz wolność zrzeszania się i zgromadzeń".

Projekt zakłada również, by "skargi wniesione przez Węgry i Polskę przeciwko rozporządzeniu w sprawie warunkowości w zakresie praworządności powinny zostać oddalone".

"Nie może być tak, że w najtrudniejszym czasie, kiedy Polska pomaga ze wszystkich sił Ukrainie, uchodźcom, każda polska rodzina przyjmuje i wyciąga dłoń pomocną do Ukraińców, którzy znajdują w Polsce nowy dom, bezpieczne schronienie, jest przez tę izbę karana i po raz kolejny będzie dzisiaj próba podejmowania rezolucji przeciwko Polsce, próby zahamowania i powstrzymania wypłaty środków dla polskiego rządu. Tak nie może być!" - przekonuje Szydło, cytowana przez portal wPolityce.(PAP)


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe