Nieoficjalnie: Komisja Europejska odblokuje środki dla Polski jeszcze w marcu

Korespondentka Polskiego Radia w Brukseli Beata Płomecka przekazała, że Komisja Europejska najprawdopodobniej zatwierdzi polski Krajowy Plan Odbudowy jeszcze w tym miesiącu.
 Nieoficjalnie: Komisja Europejska odblokuje środki dla Polski jeszcze w marcu
/ fot. Flickr / CC BY 2.0 / Thijs ter Haar

Mniej więcej od końca lutego wiadomo, że Komisja Europejska skłania się ku temu, by w tym miesiącu zaakceptować Krajowy Plan Odbudowy dla Polski. Nie wiem, kiedy dokładnie, ale już z kilku źródeł, w tym polskich, słyszałam, że marzec to jest ten moment, by Fundusz Odbudowy został zaakceptowany – poinformowała dziennikarka Polskiego Radia.

Jak podkreśliła Płomecka, „w kontekście tego, co się dzieje - napływu ponad 1,5 mln uchodźców z Ukrainy - wydaje się, że Komisja Europejska nie powinna już z tym zwlekać”.

Sygnały z kręgów rządowych

W podobnym tonie mówił także dziś rano na antenie Radia ZET rzecznik polskiego rządu Piotr Müller, który podkreślił, że liczy na pieniądze jeszcze w tym miesiącu, bo „sytuacja jest nadzwyczajna i zarówno dla całej Unii Europejskiej jak i dla Polski i te spory, które są w tej chwili na linii, te stare spory, które w tej chwili wyglądają jak w ogóle dziecinna igraszka na tle tego co się dzieje na wschodzie”.

– Są nikomu niepotrzebne więc i z naszej strony jest dobra wola i ze strony Komisji Europejskiej liczę, że to jest możliwe, że w tym miesiącu temat zostanie zamknięty – mówił.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe