Dziennikarz „GW”: „Kaczyński z Morawieckim zachowali się jak trzeba. (…) przywódcy dali wzór dla innych”

Wojciech Czuchnowski, dziennikarz i publicysta „Gazety Wyborczej”, znany ze swojego bardzo krytycznego opiniowania wszelkich poczynań rządu Zjednoczonej Prawicy, bardzo pozytywnie skomentował postawę przywódców, którzy we wtorek pojechali do Kijowa. „Dali swoim wyjazdem wzór dla innych” – napisał redaktor na Twitterze.
Red. Wojciech Czuchnowski Dziennikarz „GW”: „Kaczyński z Morawieckim zachowali się jak trzeba. (…) przywódcy dali wzór dla innych”
Red. Wojciech Czuchnowski / screen YT - Agencja AIP

We wtorek wieczorem w Kijowie odbyło się spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego, wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego oraz premierów Czech i Słowenii z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim oraz premierem tego kraju Denysem Szmyhalem. 

Chcę tutaj w Kijowie powiedzieć kilka słów, które zwrócone są do przywódców państw Unii Europejskiej, państw NATO. Chciałbym odwołać się do ich sumień. (…) Sądzę, że potrzebna jest misja pokojowa NATO, ewentualnie jeszcze jakiegoś szerszego układu międzynarodowego, ale taka misja, która będzie w stanie także się obronić i która będzie działała na terenie Ukrainy – mówił Jarosław Kaczyński po spotkaniu przywódców z Wołodymyrem Zełenskim.

Czytaj więcej: Po spotkaniu premierów. Zełenski: Z takimi przyjaciółmi zwyciężymy. Kaczyński: Potrzebna misja pokojowa NATO

Czuchnowski: „Kaczyński z Morawieckim zachowali się jak trzeba”

Wyjazd przywódców do Kijowa skomentował dziennikarz „Gazety Wyborczej” Wojciech Czuchnowski, jeden z najzacieklejszych przeciwników rządu Zjednoczonej Prawicy.

„Uważam, że jadąc do Kijowa, Kaczyński z Morawieckim zachowali się jak trzeba. Razem z nimi powinni tam pojechać przywódcy wszystkich demokratycznych krajów świata. Wyśmiewanie w tym kontekście JK («stary, głupi, odklejony, spał itd.») jest megasłabe i dowodzi małostkowości…” – napisał Czuchnowski. Dodał, że przywódcy Polski, Czech i Słowenii dali swoim wyjazdem wzór dla innych

„Jeśli czegoś tu się wstydzić, to tego, że tylko oni zdecydowali się na taki gest…” – czytamy we wpisie redaktora. Po opublikowaniu tego komentarza wylała się na niego fala krytyki, na którą również zdecydował się odpowiedzieć.

„Wściekłych na mój wpis pochwalający wizytę Kaczyńskiego i Morawieckiego na Ukrainie proponuję: 1) sami tam pojedźcie. Można walczyć (broń rozdają), można pracować w służbach pomocniczych. 2) Jeśli nie możecie jechać (ja nie mogę), zajmijcie się pomocą dla uchodźców. Jeśli ani 1, ani 2 to odwalcie się od tych, którzy coś robią…” – podsumował Wojciech Czuchnowski.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe