Ambasador USA przy ONZ odpowiada na absurdalne zarzuty Rosjan

Ambasador Stanów Zjednoczonych przy ONZ Linda Thomas-Greenfield odpowiedziała na zarzuty Rosjan o „tajnych laboratoriach” na Ukrainie.
Linda Thomas-Greenfield Ambasador USA przy ONZ odpowiada na absurdalne zarzuty Rosjan
Linda Thomas-Greenfield / Flickr/U.S. Embassy Namibia

Rosyjskie przedstawicielstwo przy ONZ przekonuje, że podczas rosyjskiej inwazji rzekomo odkryto laboratoria, które miałyby w oparciu o współpracę z USA tworzyć broń biologiczną.

Rosjanom najwyraźniej nie udało się przekonać wielu państw do swoich „rewelacji”, bo wycofali swój wniosek o głosowanie nad projektem rezolucji humanitarnej w sprawie Ukrainy.

Za to w sprawie rzekomych odkryć Rosjan głos zabrała ambasador Stanów Zjednoczonych przy ONZ Linda Thomas-Greenfield. Dyplomatka wskazała, że to raczej Rosja ma historię „tworzenia broni biologicznej”.

– Ukraina nie ma programu broni biologicznej. Nie ma ukraińskich laboratoriów broni biologicznej, finansowanych przez rząd USA, Światową Organizację Zdrowia czy inne rządy i instytucje międzynarodowe. To Rosja ma dobrze udokumentowaną historię używania broni chemicznej

– mówiła Amerykanka.

Ambasador USA przy ONZ wskazała też na próby grania przez Rosjan z pomocą dezinformacji.

– Nie będę powtarzała oszczerstw i fałszywych oskarżeń, które Rosja wielokrotnie rzucała przy tym stole przeciwko narodowi ukraińskiemu i Stanom Zjednoczonym. Ale wiemy, że dezinformacja Rosji jest oznaką jej desperacji. Taka jest prawda i nadal będziemy zapewniać o tym świat

– przekonywała dyplomatka.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie Wiadomość
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie

Niektórzy europejscy przywódcy, ze szczególnym uwzględnieniem Emmanuela Macrona i Olafa Scholza, uważają, że "Rosji nie wolno poniżyć", chociaż to Rosja jest brutalnym agresorem na Ukrainie, który ma na sumieniu nie tylko militarną agresję na niepodległe państwo, ale coraz więcej wskazuje na to, że również zbrodnie wojenne. Innego zdania jest Siergiej Radczenko profesor w Centrum Kissingera, School of Advanced International Studies, Johns Hopkins University w Waszyngtonie.

Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. Sport ma nie tylko wymiar fizyczny Wiadomość
Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. "Sport ma nie tylko wymiar fizyczny"

Firma Publicon Sport z Wrocławia będzie zajmować się szukaniem partnerów i sponsorów dla reprezentacji Ukrainy, która w czerwcu wystąpi dwukrotnie w roli gospodarza w Lidze Narodów UEFA.

[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać Wiadomość
[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: "Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać"

W jednym z najważniejszych talk-show emitowanym na antenie państwowej rosyjskiej telewizji miał miejsce ciekawy i dla Rosjan zapewne bardzo zaskakujący monolog analityka wojskowego i emerytowanego pułkownika Michaiła Chodarionoka. - Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji geopolitycznej (...) Ta sytuacja nie jest normalna i w ten czy inny sposób musimy ją rozwiązać - apelował Chodarionok.

Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe